Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hány év együttélés után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év együttélés után kezelik "házastársként" az élettársakat?

Figyelt kérdés
Lehet, rosszul fogalmaztam, történet bonyolult, egyszerűsítve: Apám és anyám durván 25 éve élettársak, és most apám kirak minket a lakásból, mert nagyanyám halála után (állítása szerint) nem tudja fenn tartani. Ezek után lehet ebből a lakásból részesedést szerezni? Még egy dolog: Nagykorú vagyok, tanuló. Mindenképp anyámmal maradok, de lehet ilyenkor valamiféle gyerektartást "igényelni"?
2012. ápr. 18. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy bejegyzett élettársi kapcsolatban vannak-e! Ha igen akkor lehet róla szó, de ha nincsenek akkor szerintem semmit se.
2012. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai törvények szerint, csak a regisztrált élettársaknak van hasonló joguk mint a házastársasknak. Viszont te ha nappali tagozaton tanulsz, akkor jogosult vagy gyerektartási dijat kérni. (Azt hiszem nem gyerektartás, hanem rokontartás, de ebben nem vagyok biztos.)
2012. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kidobás után apámé az egész 25 év után? Ha nincsenek bejegyezve?
2012. ápr. 18. 15:12
 4/11 anonim ***** válasza:
kinek a nevén van a lakás? gondolom, ha apud örökölte, akkor az az övé. te viszont mint a gyereke elvileg majd örökölni fogod utána.
2012. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nappalin tanulsz, 1. szakmát szerzed (2. szakma, másoddiploma már nem!) addig jár a rokontartás.A lakás lehet tényleg apádé, legfeljebb a felújítás, bővítés, hitelfizetés felét kérheti anyukád. A házasság nem csak egy papír...
2012. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogyha anyám perel, akkor se? Bocs, nagyon nem értek ezekhez.
2012. ápr. 18. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem. Mire fel kérné a felét? Ő vette? Nem. Apukád örökölte. Legfeljebb a nagyobb beruházások feléért perelhetne, ha volt ilyen. (pl. hozzáépítés, tetőtér felhúzás). De festés, csempe, ami a kisebb felújításokhoz tartozik, azt nem kérdheti.


Ha fordítva lenne, és apukád követelne anyukád házából valamit, akkor mit mondanál?

2012. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De itt élt apámmal és nagyanyámmal 25 évig. Beteg nagyanyámat ápolt, sorolhatnám.
2012. ápr. 18. 16:24
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
az a baj, hogy alapból nem ezt nézik. Bár én úgy tudom, hogy 5 év együtt élés után minden közös ugyanúgy, mint a házasságnál. Ezt nemrég hallottam egy pasitól, aki ebben a cipőben jár.
2012. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Bár én úgy tudom, hogy 5 év együtt élés után minden közös ugyanúgy, mint a házasságnál. "


EZ nem igaz, sem együttélésnél, SEM házasságnál nem lesz SOHA a különvagyon közös.


A kérdésre: Anyukádnak nem jár a házból semmi, kivéve, ha az együttélés alatt felújitották, vagy hozzáépitettek, és ezt közösen fizették. Ebben az esetben az értéknövekedés egy része jár neki, a két fél jövedelmének arányában (ha az egyik fél kétszer annyit kkeresett, akkor kétszer annyi is jár neki.)


Neked viszont jár gyrektartás, ha még nappalin tanulsz, és az elsö szakmád.

2012. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!