Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 8 év együttélés,2 gyerek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

8 év együttélés,2 gyerek. Elhidegültünk. Elhagyjam? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve ismerkedtem meg. Én akkor 21 voltam, ő 32. Ő frissen elvált, 1 gyermekes apuka volt, de NEM miattam váltak el. Nekem is pont előtte ért véget egy komoly kapcsolatom, és nem terveztem előre semmit, csak annyit, hogy érett, komoly férfit keresek.

Nagyon gyorsan történt minden: megismerkedtünk, nekem nagyon tetszett, hogy kedves, figyelmes, bókol, virágot kapok tőle, stb....Fél év után összeköltöztünk, majd ő megkérte a kezemet. Házasság nem lett belőle, mert soha nem jutott pénz az esküvőre-amit szerinte én megérdemeltem volna, ezért nem akart "két tanús" esküvőt.

Teltek az évek, szépen éltünk együtt, de nekem nagyon hiányzott a bulizás az életemből. Én mindig nyaggattam, hogy menjünk el ide-oda, de ő mindig csak legyintett, hogy erre nincs pénzünk. A két kezemen meg tudom számolni, hogy ez alatt a 8 év alatt hányszor mentünk el szórakozni. Gondoltam, ha ő nem szeret bulizni, majd elmegyek nélküle a barátnőimmel, munkatársaimmal. Na,ez kb 3-szor fordult elő, mert ő ilyenkor mindig cirkuszt rendezett. Hozzáteszem:kb. 2 éve hagyta abba a focit, ami együtt járt azzal, hogy a vasárnapokon+heti 2 este ő nem volt otthon, gyakran éjszakáig. Manapság pedig (főleg,ha az elmúlt fél évet nézem):hazaér a munkából, majd eszik, aztán lelép a kocsmába.Nem részegen jön haza, de azt az időt velem is eltölthetné, ha annyira szeretne,mint mondja.

Én lassan 6 éve vagyok itthon GYES-en. Két gyerekünk van, akik szeretik az apjukat, és viszont. De velük is egyre kevesebbet foglalkozik. Pl. azt az időt, amit naponta a kocsmában tölt, eltölthetné azzal is, hogy a gyerekeivel játszik, beszélget. Mert ő egyébként minta-apának tartja magát.

Kifelé egy boldog családot mutatunk, én viszont egyre jobban szenvedek. Mivel csonka családban nőttem fel, nem ilyen életet terveztem a gyerekeimnek. Azonban a párommal nagyon felületes már a kapcsolatunk: szex kb fél éve nem volt, és én nem is akarom, hogy egyáltalán hozzámérjen. Utálom, hogy büdös a lába, hogy hangosan szellent, hogy csámcsog, szóval lassan már mindent.

A törés akkor lehetett, amikor legutóbb kb 1 éve megígérte, hogy na,akkor most elvesz. Én a fellegekben jártam, tervezgettem, aztán jött a hidegzuhany: mitervezgetek én, amikor nincs pénzünk;és különben is én hisztiztem ki ezt az egész esküvőt.

Amiket én sérelmezek: a kocsmázás, de ha én kérem, hogy menjünk el kettesben, akkor annyi a válasz: jó, keress valamit, aztán meglátjuk...A dolgát nem végzi el, van, amit évek óta nem fejezett be a lakáson, azóta nézegetjük. Arra sem képes, hogy fát behozzon,vágjon, hogy ne nekem kelljen. A gyerekeknek füvet-fát ígérget, de azokból semmit nem teljesít.

Egyszerűen nem tudom már tolerálni a hülyeségeit.

De mi legyen: csak anyukámhoz tudnék menni, ahol 1 szobában lennék a gyerekekkel. A lakás, amiben élünk, az öcsém+anyám nevén van, de én a páromat nem szívesen raknám ki onnan (legalábbis átmenetileg, míg tudna hová menni). Még gyes-en vagyok, és nem tudom, hogy lenne-e állásom, miután lejár (ez kb fél év). Tehát anyagilag is tőle függök. Viszont nem akarom kisemmizni, hiszen mégiscsak szerettem valamikor....Így is fizet már gyerektartást az amúgy is kevés fizetéséből, most még két gyerek után kellene....Szóval e szempontból sajnálnám.

Gondoltam arra is, hogy összeszorítm a fogam, együtt maradok vele a gyerekek érdekében, aztán idővel talán megjavul ez az egész. A baj csak az, hogy ezzel saját magamat tenném boldogtalanná, és az nem jó a gyereeknek sem.


Van valaki, aki átélt már hasonlót?

Véleményeiteket várom!!!!


2011. jan. 25. 16:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%

miért nem tartod a munkahelyeddel ak apcsolatot? abból kiderülne, hogy várnak-e vissza. ha nem, akkor már most el lehetne kezdeni munkát keresni, gyerekeket oviba szoktatni.

A munka lesz a megoldás, mert az tesz majd téged ismét függetlenné, lesz pénzed saját albérletre, stb.

2011. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
100%
Mi lenne, ha leülnél vele bszélni, és megemlíenéd finoman, ez nem élet neked , és ezt nem bírod sokáig tovább. Hátha észbe kap, és rendbe jönnek a dolgok. Ha meg nem, még fiatal vagy, nem szabad feláldoznod magad!
2011. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem megyek bele, hogy mit gondolok a párkapcsolatotokról, mert nem ide tartozik. Kérdésedre válaszolva: hagyd el. Akkor ártanál inkább a gyermekeknek, ha együtt maradnátok. Az ilyen jellegű helyzetekben a frusztráltság az idő múlásával egyre jobban növekszik...A "maradjunk együtt a gyerekek érdekében" típusú taktika a legrosszabb! Külön külön még úgy ahogy tudtok nevelni, biztonságérzetet adni, de két idegroncs, érzelmileg kikészült ember NEM! Az együtt maradás senkinek sem használna! Ne félj új életet kezdeni!
2011. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%

kisemmizni nem fogod tudni szerintem, hacsak nem tudod bizonyítani, hogy vagyonközösségben éltetek (ergo összeraktátok a két fizetést, és mindenből KÖZÖSEN vásároltatok). az egy fokkal jobb, ha van bizonyíték, hogy az egyes holmikat ki milyen arányban fizette, mert akkor az már egyezkedési alap.

Egyébiránt azzal fogsz eljönni a gyerekkekkel, amit két kezedben el tudsz hozni, és tényleg max gyerektartást kérhetsz... én elhiszem, hogy nem akard ezt tőle kérni, de szerinted fogsz annyit keresni, hogy el tudd őket tartani?

2011. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%
Hagyd ott. A gyerekeid már nem olyan kicsik, hogy ne tudnál mellettük dolgozni.
2011. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Neki nem lehet ezt elmondani?

Hogy azt az időt, amit a kocsmában tölt, veled és a gyerekekkel tölthetné?

Nem próbáltad még kompromisszumra bírni, hogy akkor egyszer egy héten ő megy el, egyszer egy héten te, és a többit együtt töltitek?


Neki valószínűleg meg se fordul a fejében, hogy bármi gond lenne, hisz ő jól érzi magát, és nem fog változtatni, ha csak nincs motiválva.


Nehéz, mert sok olyan dolog maradt "kezeletlenül" ami mára elfekélyesedett benned.

Nem is kívánod, nem akarsz vele szeretkezni, nem jó együtt tölteni az időt. Ez nem egyik napról a másikra alakul ki.


Egy biztos: ülj le vele nyugodt körülmények közt beszélni, hogy teljesen elhidegültetek, te így élni nem akarsz, (nem fogsz), és hajlandó összeszedni magát, vagy inkább elváltok.

Egy esélyt adni kéne neki is, hogy bizonyíthasson.

2011. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azért nem tartom a munkahelyemmel a kapcsolatot, mert az megszűnt, mikor kiderült, terhes vagyok az első gyerekkel:( Ezért újat kell keresnem, ami mostanra vált aktuálissá, hogy a kisebbik gyerek kb fél év múlva lesz ovis.


A ház, amiben jelenleg élünk, az én nevemre lesz iratva kb 1 év múlva, de ezt közösen újítottuk fel, abból a pénzből, amit a párom eladott házából kaptunk.....(bonyolult, tudom)


Megerősítettetek. Az egyetlen dolog, amitől félek: hogyan tartom el a gyerekeket, és hogy bírnám ki egy fedél alatt anyámmal-még ha csak átmenetileg is. Nem vagyunk rosszban; de tudom, hogy sok dologba beleszólna, amit én nehezen viselnék.

2011. jan. 25. 16:26
 8/35 anonim ***** válasza:
92%

Átélni nem éltem,csak láttam.Elhidegült tőled ez ellen nemigen lehet tenni.Hülye tulajdonságain se igen fog változtatni.Legalábbis a te kedvedért már nem.Ha lesz is változás az talán csak hetekig fog tartani,utána lehet,hogy még kakább lesz a helyzet.Napi szinten kocsmázni,arra van elég,de hogy elmenjetek közös programra,arra nincs?


Megdumálni mit akar,mi a jövőképe,burkoltan képbe hozni,hogy lapátra lesz b@szva,ha nem változik a helyzet.


Ja és blöffölj,ne higgye azt,hogy neked nincs kiút (anyagilag,lakhatás stb...) ebből a kapcsolatból!

2011. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
52%

Megkellene beszélned a kétsdégeidet vele is!

Azt akarod,hogy a gyerekeid is csonka családban nőjenek fel?

Gondolkoz el ezen is! A gyerekeid fontosabbak,mint a te remélt boldogságod!

2011. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már vele ezekről a dolgokról? Én először leülnék vele beszélegtni egy hatalmasat, és ha nem hajlandó változtatni, ultimátum elé állítanám. Ezek olyan problémák, amit ketten tudtok csak megoldani. A napi kocsmázás számomra mondjuk elfogadhatatlan lenne, sajnos a családomban az egyik nagybátyám ebbe halt bele. Lehet, hogy nyomasztják a gondok, ha így van, óriási erő kell hozzá, hogy segíteni tudj neki. Ha szereted, akkor ezt meg kell lépned. Ha ő nem kér a segítségedből, elbagatelizálja a dolgot, akkor én elgondolkodnék. VISZONT: Én is fiatalon lettem anyuka, 19 évesen, két gyerekem van, most 12 éve vagyunk együtt, és az én férjem tényleg mintaférj, és mintaapa, de én a két gyerek között megteremtettem az egzisztenciámat, nem volt könnyű, de ha bármi történne, nem lennék kakiban. Ez nagyon fontos manapság. Erre gondolj, próbál minél előbb munkát szerezni, akkor nem leszel anyira kiszolgáltatva. Ha viszont nem szereted, és nem tud ez változni, én a helyedben nem gondolkodnék, az neki sem jó, ugyanúgy szenvedni fog, akárcsak te. Az esküvő meg tényleg nem a legfontosabb dolog, komolyan mondom, nekem nagy esküvőm volt, de azt a sok idegeskedést, szervezést... a nászéjszakán durmoltunk mint a bunda:)
2011. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!