Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A párommal két éve nem vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal két éve nem vagyunk jól. Egy éve kiment Németbe dolgozni, és lett neki ott valaki. Nem elég a részéről egy nyilatkozat, hogy minden így marad ahogy van, csak nem szeretnénk házasok maradni. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van két lányunk. Havonta jön haza a gyerekekhez. Rendesen támogat minket. De köz Ha beadom a válókeresetet, és ő nem tud megjelenni, akkor is elválasztanak? Vagy ös megegyezéssel elválnánk.

2012. ápr. 19. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Aúúú. Igen, elválasztanak, nekem közös megegyezéssel, gyerekekkel 1 tárgyalásom volt. Ha nem jött volna el, talán 2 lett volna, nem egy, de ennyi.
2012. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor minden képen meg kell neki jelenni egyen..igaz?És minden jó,akkor meddig tart ez az egész?Szeretnék hamar túl lenni ezen az egészen.
2012. ápr. 19. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Legalább egy alkalommal meg kell jelenni mindkettőtöknek a bíróságon. Ha semmiben nincs vita, és minden kérdésben meg tudtok egyezni - és ezt rásba is foglaljátok - egy tárgyalás elég.

Ha a legkisebb vita van (gyermek-elhelyezés, vagyonmegosztás, stb.) akkor elhúzódhat.

2012. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minden így marad ahogy van..meg egyeztünk mindenben.Akkor mennyi idő míg elválasztanak?
2012. ápr. 19. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Időt nehéz mondani. Beadod a keresetet (ügyvéd kell) majd meg kell jelennetek, hogy a bíró előtt megerősítsétek szóban is, hogy válni akartok. Ha jól emlékszem ehhez kell személyesen megjelenni, később elég a jogi képviselő is.

Be kell adni az összes iratot, különös tekintettel a megállapodásra, amely rendelkezik mindenről. Ez utóbbiban az ügyvéd tud segíteni, hogy minden benne legyen.


Ha minden kerek, akkor egy tárgyalás után kimondhatja a bíróság a válást.


Ez 4-6 hónap emlékeim szerint, de most jön a nyár, amikor ítélkezési szünet van a bíróságokon. Ha most beadod, az év vége felé van esély a határozathozatalra.

2012. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én épp most váltam. Az alperes úgy tudom, nem kell megjelenjen (nálunk késett, és mondta a bíró, hogy jó, akkor most már megtartjuk nélküle, nem várunk tovább, de akkor megjött), csak a felperes (aki beadja).Kb 2 hónap múlvára tűzték ki a tárgyalást,és 1. tárgyaláson el is váltunk(itt is gyerekekkel). Közös megegyezés volt,ügyvéd nélkül. 1. voltam.
2012. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egy tárgyaláson voltunk. Ha mindenben megegyeztetek és le van papírozva-aláírva minden, akkor minden rendben megy. Én eleve úgy adtam be a keresetet, hogy kértem a bíróságot, mivel mindenben megegyeztünk, az első tárgyláson mondják is ki a válást. Így nem lesz békéltetés sem. A tárgyaláson a bíró mindent kétszer fog elmondani és nektek meg kell erősíteni. Az elválasztás rá kb 1.5 hét múlva fog hivatalosan is megtörténni, amikor kijön a postán a végzés. Ha visszaveszed a neved akkor csak ekkor tudsz pl okmányirodába menni. Ügyvéd nem volt. De nekem volt ügyvéd ismerősöm aki ezeket elmesélte. Remélem segítettem.
2012. máj. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálam maga a kiírás tartott sokáig. Decemberben adtam be és február 25-én kaptam időpontot. :( előző voltam.
2012. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!