Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A kiküldetési pénz is bele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kiküldetési pénz is bele számít-e a gyerektartás levonásába?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 25. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Bele
2012. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem, (egy bizonyos összegig),hiszen az költségtérítés. A jogszabályban meghatározott mértéken felüli összeg viszont már jövedelem, az beleszámít.
2012. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Nekem nem kellene az a pénz, amit az exem nem fizet örömmel, szivesen a saját gyermekének, és csak és kizárólag annyit akar adni, ami törvényileg jár... Az menjen a fenébe a pénzével együtt, és költse mankóra, amit "megspórolt" a gyereke tartásdíján.

Ha ez, mint kérdés felmerült, már régesrég nagy baj van a gyermek iránti szeretettel.

2012. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Az az igazság,hogy a kapott gyerektartást nem mindet költik a gyerekre.Akármelyik szülő kéri,azt akarja,hogy bosszút álljon.Van olyan ismerősöm aki annyit kap,persze átlagon felül amihez nem kell hozzá tenni semmit és kényelmesen él meg Ő is.

Még azt nem értem,hogy a kapott összeget miért nem kell az adóba bevallani,hisz az is az egyik szülőnek jövedelemnek számít.Én is egyedül neveltem a gyermekeimet /sajna gy.tartás nélkül/ mégis szorgalmas becsületes emberek lettek,nem vágta a "pofájukba",hogy a másik szülő nem ad tartás díjat.Az ilyen fölös energiámat a gyerekek szeretetére fordítottam,dolgoztam nem siránkoztam.Most biztosan sokan rám förmednek, előbb gondolkodjanak.

Most siránkozik a másik szülő de nem törődnek a gyerekek vele.Késő bánat,annyit kap amennyit Ő adott!

2012. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó (és bocs az offért): Ma rengeteg apa azt sem tudja, mi az a gyerek, és hogy azt kellene szeretni. Onnan, hogy otthagyta a családot, azt hiszi, ezt a terhet is lerázta magáról. Ma más világ van, ha nincs nagyon jó jövedelmed, egyszerűen nem tudod kifizetni a gyerek normális neveléséhez szükséges dolgokat. Ma muszáj minden pénzt elkérni az apától, amit csak lehet, nem műkörmösre, hanem rezsire, bérletre, bébiszitterre, hogy dolgozni tudj egyáltalán. Ne keverjük a 20 évvel ezelőtti időkkel a mait! Akérdésre: van egy felsorolás, abban ez nincs benne, de ha bírói letiltással kapod, automatikusan vinják mindenből, amiből jár. Ez a legegyszerűbb.
2012. ápr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem nem számít abszolút bele, ezt saját magamon tapasztaltam... van egy bizonyos alapbéred, ugyan úgy mint nekem.... gondolom külföldön dolgozol egy lizing cégnél.... na szóval van egy alap bér, ami az én esetemben 12.13 euro, vannak az óraszámaid, valamint a túlóráid.... ezekből vonják az adó, tb..stb.... és a kapott összegből vonják a brutto bérből ki számított %-os összeget... max ennyit vonhatnak le..... ha neked kiküldetési pénzed van rá, az a felmerülő esetleges kiadásaidra van, amihez az állam sem nyúlhat hozzá.... ez olyan mint a kafatéria
2012. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
és hát hölgyeim! ezen vitatkozhatunk, hogy mi fair, és mi nem , szerintetek az egy fair dolog,ha egy nő 5 hónapos terhesen közli egy fiúval, hogy gyereket vár, a fiú fel dob mindent, iskolát, családot, barátokat... azért, hogy a gyermekének normális apja legyen,dolgozik rendesen, a lány meg járkál baszatni magát másokkal? aztán mikor szét mennek még gyerektartást is basz a fiú nyakába, és minden eszközzel próbálja a gyerek, és az apa közti kapcsolattartást ellehetetleníteni....és még az életét is tönkre teszi, hogy még ha külföldön dolgozik se tudjon annyi pénzt össze spórolni, hogy még véletlen se tudjon egy házat venni, hogy új családot alapítson... és mikor a gyerek elhelyezési perek mennek, akkor a bíróság az ilyen erkölcstelen , gusztustalan nőszemélyeket pártolja.... na akkor most el lehet gondolkozni,mikor egy gyereket vállal egy pár, azt nem a pénzért teszik, nem azért, hogy egyik le rámolja a másikat, de sajnos egyes nők erre használjék a gyerekeket, míg a másik szülőnek egy fillért sem kérne, mert örömmel látná el a gyermekét, és dolgozna azért, hogy mindene meg legyen...
2012. ápr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!