Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bírósághoz fordulnék gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bírósághoz fordulnék gyerektartás és kizárólagos lakáshasználati jog miatt. Van esélyem megnyerni a pert?

Figyelt kérdés
Az előzményekről röviden:2010.12.11-én elköltöztem a közös lakásunkból a két gyerekkel mert teljesen megromlott a kapcsolatunk.Másik városban éltünk de a fiam továbbtanulása miatt vissza jöttünk.8 hónapig albérletben laktam.most vissza költöztem a közös lakásba azzal a megállapodással hogy mindent én fizetek(rezsi,lakáshitel) és ő pedig elköltözik.ebből nem lett semmi,hetente 2 napot itthon van és övé a nagyobbik szoba ahová szerinte be sem kéne mennem.én a gyerekekkel egy 12.5 nm szobában vagyok és szerinte a nagyszobához nekem kuss van.gyerektartást a bejelentett pénze után kap de a tényleges fizetése 3-szor annyi,mert kettős könyvelést vezet a cég.tudom bizonyítani az igazamat a bíróságon?

2012. ápr. 11. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
A lakáshasználatot megkaphatod, ha nem megosztható, márpedig 2 szobát nem hiszem, hogy felosztanak 4 embernek. Ekkor a "lelépési díjat"kell fizetned. A gyerektartást viszont a bejelentett jövedelem alapján számolják, esetleg APEH-hel elérhetsz valamit, de ebben nincs tapasztalatom. Amíg ott van, ne fizesd a rezsi meg a hitel felét!
2012. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is kinek a tulajdonában van a lakás, ha közös nem teheted ki a férjedet, viszont a bíróságon kérheted a kizárolagos lakáshasználatot. Viszont lakáshasználati jog ellenértékére jogosult lesz a férjed, mely az ingatlan forgalmi értékének kb. a hatoda. Illetve kérhet többlethasználatért minden hónapban egy jelképes összeget. A lakáshitelnek a rád eső részét muszály lesz fizetned illetve a rezsinek az arányos részét, mely több, mint a fele - hiszen ő meg fizet neked gyerektartást.


Hogy ténylegesen mennyit keres azt neked kell bizonyítani a bíróságon.

2012. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő vagy akkor igen, ha férfi, akkor nem. Ez ilyen egyszerű ma Magyarországon.
2012. ápr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!