Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szüleimtől kapott támogatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szüleimtől kapott támogatás lakásvásárláshoz válás esetén hogy bizonyítható? Lakásunk vásárlásához szüleimtől jelentős összeget kaptunk, valamint hitelt vettünk fel. Válás esetén hogyan bizonyítható hogy ezt az összeget én vittem a házasságba?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Házassági szerződéssel.
2009. jún. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom van róla egy átutalás amikor a szüleid utalták neked és van egy amikor a lakásvásárlásra továbbutaltad.

Ezek a banki bizonylatok tökéletesen elégek.

2009. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha a lakás vásárlásakor már házasok voltatok, és nincs semmi nyoma annak, hogy a te szüleidtől jött pénz (pl. átutalás),és házassági szerződésben sem rögzítettétek, hogy ki mit vitt a házasságba, akkor sehogy, közösen szerzett tulajdonnak minősül.
2009. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt ajándékozási szerződés vagy más hiteles bizonyíték, akkor sehogy. Alapesetben úgy minősül, hogy a szüleid mindkettőtöknek adták a pénzt. Lényegtelen, hogy esetleg a te számládra utalták, akkor is közös, ha már házasok voltatok.


Sóval mindenképpen bizonyítani kell, hogy a szüleid csak neked akartak ajándékot adni. S ezt nektek kell bizonyítotok a válóper idején. Ha a bíró nem fogadja el a bizonyítást, akkor közös. Általában a gyakorlatban a bíróság csak valóban jól igazolt esetben szokta kimondani, hogy a pénz nem közös. Szóval nehéz dolgod lesz, ha nem volt eleve ajándékozási szerződés vagy házassági szerződés.


Az én szüleim utálták a feleségemet, s ilyen ajándékozási szerződéssel adtak nekem pénzt annak idején. Aztán nagy titkosan átadták nekem a papírt, hogy majd az egyszer nagyon jó lesz nekem. Mivel azonban én nem hiszek ilyesmiben, megsemmisítettem.

2009. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amikor a lakást vásároltuk, akkor még nem voltunk házasok. Arról biztos van banki papír amikor a pénzt kivették, de sajnos általunk az nem utalva lett hanem kp-be adtuk az eladónak. Utólag lehet ilyen ajándékozási papírt írni ugye? Azt a páromnak nem kell aláírni ugye? Vagy ő is kell rá?
2009. jún. 24. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet utólag ajándékozási szerződést írni, mégis, hogy gondolod, visszadátumozzátok?


Ha a szüleid úgy adták a pénzt, hogy KÖZÖS lakásvásárláshoz, akkor ez közös vagyon, bíróság előtt lehet próbálkozni a különvagyoni jelleg bizonyításával, de mivel a közös lakásotokat vásároltátok belőle, nem valószínű, hogy a bíróság ezt megállapítaná. Ha a férjed belemegy köthettek házassági vagyonjogi szerződést és ebbe beleírhatjátok, hogy az a te pénzed, de ezt tőle kell megkérdezned, hogy hajlandó-e.

2009. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oké, ajándékozási szerződéshez kell ügyvédi ellenjegyzés. De mi a helyzet ha én kölcsön kaptam ezt a pénzösszeget a szüleimtől? Ehhez nem kell ügyvéd, közjegyző ugye?
2009. jún. 24. 12:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha te kölcsön kaptad azt a pénzt a szüleidtől, nyilván közös jövedelemből fizetitek vissza. Ez nem jó ötlet. Miért zárkózol el ennyire a házassági szerződéstől?
2009. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már három éve összeházasodtunk, akkor kellett volna házassági szerződést írni. Attól félek, hogy nem ismerné el, vagyis nem írná alá most a házassági szerződést. Életem egyik legnagyobb baklövése volt, hogy akkor nem fektettük ezt le írásban. Semmi gondom nem lenne, persze csak ezzel kapcsolatban.
2009. jún. 24. 12:52
 10/12 anonim ***** válasza:

"Amikor a lakást vásároltuk, akkor még nem voltunk házasok."


S közösen vettétek? Akkor fele a tiéd, fele az övé.


"Arról biztos van banki papír amikor a pénzt kivették, de sajnos általunk az nem utalva lett hanem kp-be adtuk az eladónak."


Lényegtelen, hogy utalás vagy kp.


"Utólag lehet ilyen ajándékozási papírt írni ugye?"


Utólag legfeljebb hamisítani lehet.


"Azt a páromnak nem kell aláírni ugye? Vagy ő is kell rá?"


Ő nem kell hozzá. Az ajándékozónak és az ajándékozottnak kell aláírnia.

2009. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!