Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt feleségem 2gyerekemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt feleségem 2gyerekemmel elköltözött új párjához. Innen 230km-re. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010.szeptemberben elváltunk.Volt feleségem 2gyerekkel 2011.novemberben szó nélkül elköltözött messzire(230km).2011.dec.28óta nem láttam a gyerekeimet.Bíróság papír szerint 2hetente hozhatom el a gyerekeimet,akkor még közelben laktak,nem volt probléma.Most az a baj,hogy gyerektartás mellé benzinköltséget(2szer oda-vissza:920km),az kb 35ezer ft benzint,kaját,ajándékot már nem tudom fizetni.(Havonta majdnem 100-110ezer ft)Fizetésem 90ezer ft!Mit csináljak????
2012. máj. 12. 05:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
A nejed kötelessége lenne biztosítani a láthatást! Neki kellene hozni a gyerekeket hozzád! A Bíróságon vagy a Gyámhivatalban kérj segítséget!
2012. máj. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

1. Hacsak nem vonták meg a szülői felügyeleti jogod -márpedig nem, ha van láthatás...- akkor a volt feleséged el sem költözhetett volna a gyerekekkel a te beleegyezésed nélkül.

2. Mivel ő költözött, neki kell biztosítania a láthatást: 2 hetente vissza kell őket vinnie, vagy biztosítania a te ezzel kapcsolatos költségeidet.


A gyámhivatalnál kell bejelentést tenned

2012. máj. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Másfél év alatt egyszer sem tudtad magad összeszedni,és elmenni 230 km-t?Hát tudod ha a hazasság alatt is ennyit tettél értük meg tudom érteni miért lépett le.Vazze,ha kell vonatra ülök,buszra ülök,stoppolok,vagy gyalogolok 3 napot,de megnezem a gyerekeimet!!Nem az ajandék lett volna nekik a fontos szerintem....
2012. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes, Az zavar, hogy mennyibe kerül a gyerekeddel a találkozás? De az eszedbe sem jut, hogy mennyibe kerül az anyukának a gyerekek nevelése? Mert a családi pótlék és a tőled kapott gyerektartás távolról sem fedezi az anya költségeit. Arról már nem is beszélve, hogy te független vagy, senkihez nem kell alkalmazkodnod, az anyának meg keze-lába meg van kötve a gyerekek miatt. Ő van velük, ő gondoskodik róluk, ő ápolja őket, ha betegek. Te mindezt kihagyod. Nagyon sajnállak.... de a gyerekeidet még jobban, hogy az apukájuk még a láthatás költségeit is az anyukára terhelné, mert csak a pénz érdekli és nem a gyereke.
2012. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De próbáltam összeszedni,de sose jött össze,amikor menni akartam,ők nem értek rá,vagy betegek voltak,stb.Mindig kitaláltak valamit.És 230km érte menni,elhozni az 460 km,másnap visszavinni és hazajönni megint 460km,az össz:920km.Nincs annyi pénzem minden hónapban,van lakásom,van kiadásom,stb.Vonattal,busszal hétvégén kevés járat van,elmegy az egész napom az utazásra,gyerekekkel nem is tudok foglalkozni.Karácsonykor is így volt.Nem sokat voltunk együtt utazás miatt.És a bírósági papír szerint a régi lakcímre kell mennem,nem 230km-re.Mint megírtam, 2hetente hozhatom el a gyerekeket(szombat 10től vasárnap 5re vissza). Munkahelyen 2műszakban melózok(6+2).
2012. máj. 12. 07:29
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Nincs annyi pénzed,minden hónapan,de itt másfél évről beszélünk!!!!!!!Ha lassan mész vagy ne adj isten tömegközlekedési eszközzel is megvan 3,5 óra alatt az ut!Szerintem ők annak is örültek volna ha reggel elmész,setaltok kint vagy mittomén,aztan este hazajosz....
2012. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Havi 90ezerből fizeti a gyerektartást, meg a saját költségeit. Hogy a p.ba tenne félre utazásra????
2012. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
nem másfélévről van szó!!!5hónapról beszélek!!!!!!!!!! Akartam kimenni reggel,és délután 5kor vissza,mert akkor van az utolsó vonat,de exemnek ez nem jó,mondta,hogy gyerekeknek nálam is kell aludniuk. Exem az új pasijával van,ő lakásában,és oda nem mehetek,mert féltékeny.
2012. máj. 12. 08:07
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Írta, hogy lement már, ne támadjátok már. Elég patt helyzet, nem lehetne az exxel megbeszélni, hogy ilyenkor lent maradhass 1-2 napot, mert ez az ingázás tényleg, mind anyagilag, mind időben sok.
2012. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Milyen másfél évről beszéltek??? Másfél éve vált el. Leírta a kérdező, h tavaly novemberben költöztek el, és dec. 28-án látta utoljára a gyerekeit. Azóta nem tudja összehozni anyagilag. Aki rossz apának állítja ki, annak fogalma sincs arról, h mennyibe kerül a vonatjegy és a benzin és h milyen érzés 90-100 Ft-ból egyedül megélni. 230 km-re 1 személynek oda-vissza 10000 Ft a vonatjegy és 3-4 óra az utazas!!! Ha ezt egy nap megteszed, az 6-8 óra, 2 nap múlva ugyanezt vissza, igen embertpróbáló mutatvány egy felnőttnek is, nem csak egy gyereknek. Én tudom, Bp-n élek, és a szeretteim Ny-Mo-n.

Kérdező! Itt a nyár! Hozd el a gyermekeidet hosszabb időre, és ha már olyan nagyok, h megértik, akkor mondd el nekik, h miért nem látnak gyakrabban! A köztes időben meg próbáld meg interneten, webkamerán tartani a kapcsolatot a gyerekekkel.

Ha erre nem partner a volt feleseged, akkor mindenképp mennék a hivatalba.

2012. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!