Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tavaly elváltam a gyerekeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tavaly elváltam a gyerekeket nekem ítélték. Azóta a fiam 18 lett és most elköltözött az apjához. A kiskorú nálam van. Ha a nagynak van ösztöndíja és az apjánál lakik akkor jár a kicsire gyerektartás? Jövedelemnek számít az ösztöndíj?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem mivel a nagy nappalin tanul nem fogsz kapni a kicsi után, mert akkor neked is kellene fizetned a nagy után és kb. ugyanannyit fizetnétek egymásnak.

Bár én nem a gyerektartáson problémáznék, hanem azon, hogy a nagy gyerekem betölti a 18-at és rögvest elköltözik ott valami baj van.

2011. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként a válás kategóriával jobban jártál volna, oda olyan emberek szoktak válaszolni, akik jártasak a jogban.
2011. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem jár neked, hiszen a fiadat az apa neveli, te meg a kicsit. Az ösztöndija az nem számit, nem abból kell eltartani a gyereket.
2011. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként nem értem az ösztöndíj hogy jön ide? Azt a fiad kapja, nem az apja, szóval az hivatalosan a fiad tanulmányi eredmény miatt elért anyagi juttatása, semmi köze hozzá a férjednek és a fiadnak sem kell az ösztöndíjából megélni, mondanom sem kell, hogy az ösztöndíjak párezer forintok havonta, szóval abból ha akarná sem tudná magát fenntartani.
2011. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Persze, ilyenkor is jár, mert a kiskorú gyerek veled él! Te pedig rokontartással tartozol a fiad után, amíg nincs keresete és tanul.

Egyébként az ösztöndíj adóterhet nem viselő jövedelem.

2011. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem a kérdést, ha sz egyik nálad a másik nála, mindkettőt el kell még tartani miért gondolod, hogy járna?

Ha esetleg a volt férjed többet keres szívességből adhat ha jóban vagytok, de ugyanannyi gyerektartás jár mindkét gyerekre így nem köteles neked fizetni.

2011. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem feltétlen jár ugyanannyi, mert általában a munkabér alapján állapítják meg!
2011. jan. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi? Nekem kicsit gubancos :S

Tavaly elváltál. Eddig oké.

Van két fiad, egy kiskorú és egy nagykorú.

A nagykorú az apjához költözött.

A nagykorúnak van ösztöndíja. Az az övé.

A kicsire igen, jár a gyerektartás AZ APÁTÓL!!!!

Tőled pedig jár a gyerektartás az apa felé, ha ő tartja el a nagykorút.

Az ösztöndíjhoz se neked, se a kiskorú gyereknek, se az apának semmi köze.

Gyerektzartást a szülő fizet, nem a testvér.

2011. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!