Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válaszolnátok nekem válással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válaszolnátok nekem válással kapcsolatban egy-két kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sajnos válunk, ugyanis a férjemnek lett egy új nője, és itthagy engem meg a 20 hónapos kislányunkat. (Ő akar válni)

Mivel sosem váltam még, pár kérdésre szeretnék választ kapni.

Először is, hová/kihez kell elsőként fordulni? Ügyvédhez, vagy bírósághoz? Mennyibe kerül? A felperes fizeti? Annyit tudok, hogy idéntől 30.ezer forint, de nem tudom, ezen kívül még az ügyvédnek mennyit szoktak adni. Férjem szerint kérhetünk csökkentett összeget, mert munkanélküliek vagyunk mindketten (vagyis hát én gyesen vagyok).

Valamint kérelmezhetem-e a bíróságot, hogy x éves koráig csak velem együtt vihesse-e el a lányunkat? Nem azért mert félek, hogy baja lesz, hanem azért, mert tudom mennyire anyás, az apját jóformán nem is látta, és tudom anyósomékhoz ha elmentünk hárman, még pisilni sem tudtam elmenni, mert annyira üvöltött utánam, hogy szabályosan remegett.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe, megköszönöm, ha valaki tud nekem segíteni.



2012. máj. 24. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Először ügyvédhez kell menni.Azt nem tudom,h mennyit kér érte.Közös megegyezés lesz?Férjed elakarja venni tőled a lányodat????
2012. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudtok mindenben egyezni,vagyis ingó,és ingatlan vagyonban,gyermekelhelyezésében akkor még ügyvédre sem lesz szükségetek.Ilyen esetben felesleges is az ügyvédre pénzt kidobni.

Ha közös megegyezéssel váltok el,akkor a válóperi okmánybélyeg összege is felesbe megy.(Nálunk úgy volt,hogy én adtam be a válópert.Mint felperes én fizettem ki,de a bíróságon a férjemnek a felét ki kellett fizetnie,amit ki is fizetett.) Csinálhatják úgy mint én,hogy kifizeti a felperes,majd a bíróságon az alperes fizeti a ki a másik felét.Vagy eleve mindketten beszálltok az összegbe.

Nem árt megpróbálni a csökkentést,hátha megadják,de ezt a bíróságon tudjátok meg.

A bíró megfogja szabni a gyerektartás összegét ami álatlában 1 gyerek esetében a fizetés 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a lesz(ez most olyan 15-16.000 forint körül van) A bíró ki fogja szabni az apuka láthatási idejét,és jogát.Ezért azt amit te akarsz,hogy X.éves koráig csak veled együtt viheti a gyerekét,nem hiszem hogy engedi,és őszintén, én sem tartom ezt helyes ötletnek.A gyerekek ahogy idősödnek úgy lesznek egyre bátrabbak.Nem kell az apától félteni.Ha egy kicsit sír, majd az apja megnyugtatja, leköti a figyelmét.Ha nem megy neki,akkor úgyis téged fog hívni.

(Egyébként a nővérem lánya volt ilyen anyás,és a végén rájöttünk,hogy az anyja jelenléte miatt volt ilyen.Amikor az anyja nem volt képben elég hamar abbahagyta a hisztit és elvolt..)

2012. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Első, szerintem a láthatóságra gondolt. Hogy először az anyja jelenlétében legyen.
2012. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:42

nem arra gondolt..idézem a kérdezőt

"kérelmezhetem-e a bíróságot, hogy x éves koráig csak velem együtt vihesse-e el a lányunkat?"


Nem lenne jó megoldás ez,mert mi van ha az apuka tegyük fel a 2 éves kislányát(4 hónap múlva 2 éves lesz) az állatkertbe szeretné vinni,de nem a volt nejével hanem az új élettársával.Elég furán jönne ez ki..

2012. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Bocsi,félreolvastam.Utolsónak igaza van. Férjem is elvált 1.feleségétől,van 2gyereke,de csak anya nélkül hozza el a gyerekeit.Úgy jobb,mert anya csak zavarná a látogatást,tönkretenné a hangulatot.
2012. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Akkor mindenképp felesben kell fizetni?

Ami pedig a kislányunkat illeti, egyelőre még nem hozakodott elő azzal, hogy akarná, bár még minden megeshet, hanem valóban arra gondoltam, hogy én is ott legyek. Nem mintha akarnák, hiszen én sem érezném köztük jól magam, hanem láttam már hogyan viselkedik, mikor el akartam menni. Abban is lehet valami, ha úgy viszi el, hogy én nem megyek, akkor csak apát ismeri, lehet vele is beéri. Viszont tudom, hogy nincs meg kettőjük között az apa-lánya viszony, mint egy normális családnál. Az hogy miért? Hiába akarta a munkára fogni, hogy nem volt ideje, más is dolgozik, mégis azt a pár óra szabadidejét a gyerekkel tölti, nem pedig csavargással, meg netezéssel.

2012. máj. 24. 20:34
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdés, erősen fontolóra vettem, hogy kiköltözzek kicsit később a kislányommal külföldre, a láthatásról neki kell gondoskodnia?
2012. máj. 24. 20:50
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor neked kell gondoskodnod,ha ti költöztök ki.
2012. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja,és volt férj beleegyezése is kell hozzá.Utolsó voltam.
2012. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Snapette ***** válasza:
A kislányt illetően: egyezzetek úgy, hogy x éves koráig csak veled láthassa. Hasonló helyzetben voltam, és nem akartam kitenni a lányomat annak, hogy esetleg négyéves korában jut majd eszébe először elvinni, s akkor mit mondok a kislánynak, miért menjen ezzel a számára idegen pasival el hétvégére? Nem volt rossz döntés, mert azóta sem jött egyetlen láthatásra sem, nem is érdeklődött, hogy hogy van a kislány.
2012. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!