Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Válaszolnátok pár kérdésre a...

Orsolyborsoly kérdése:

Válaszolnátok pár kérdésre a Marosvásárhelyi Orvosi Egyetemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én Magyarországról mennék erre az egyetemre,általános orvosi szakra.Igaz,hogy a jövő évben,de el kell kezdenem informálódni,nincs olyan közel hozzám Marosvásárhely(kecskeméti vagyok).Szeretnék a kérdéseimre választ kapni:-Nem román állampolgár(pl.én)is nyerhet felvételt államilag támogatott szakon?

-Ha nem,akkor mennyi az éves tandíj?Igazából én 8000 Lei-ről tudok,nem tudom,hogy tényleg ennyi-e.

-A felvételi ha jól tudom teszt alapján működik,a tesztre tesztes könyvből lehet felkészülni és biosz/kémia/fizika tantárgyakból lehet választani.Annyit olvastam,hogy ezt a bizonyos tesztes könyvet az egyetem könyvesboltjában lehet megvenni.Az ebben lévő kérdésekből lesz összeállítva a teszt?

-A pontszámítás során ugye 80% a teszt,10% az érettségi és 10% a középiskolai jegyek átlaga.Na most itt a kérdésem az lenne,hogy az érettséginél az összes érettségi jegyek átlagát nézik?Esetleg kötelező bioszból,kémiából vagy fizikából érettségit tenni?A középiskolai jegyek átlagolásánál az összes 4 évet veszik?Ezt a 10 és 80 %-ot,hogy számolják ki?Pl.Ha nekem az érettségi átlagom 4,5 akkor ez 0.45??

-A bejelentkezéshez gondolom jó sok irat,bizonyítvány ilyesmik kellenek meg mintha lenne annak díja is.A bejelentkezést személyesen az egyetemen kell elintézni?Mikor szokott ez lenni?És a felvételi?

Nagyon szépen köszönöm előre is.



2012. márc. 5. 22:01
 1/3 anonim válasza:

Már idén másként zajlott a felvételi...

Az érettségi átlag számít 10%-ot, a felvételi jegy pedig 90-et.

A felvételi jegyet 100 kérdésre adott válasz határozta meg.

A 100 kérdésből 75-a teszteskönyvből van 25-pedig a bizottság fejében.-A vizsga előtti nap találják ki és nem publikus.

Mivel te nem vagy román állampolgár, ezért azt hiszem, hogy csak az angol szekcióra jelentkezhetsz s ott a tandíj 5,000 eur.

Ajánlom ezt az oldalt: [link]

De ha nem tusz románul...szinte semmit sem segít...

Ha valami konkrét kérdésed van írj bátran.

Én idén jutottam be, államilag támogatott magyar helyre.

Október 1-én kezdődik az egyetem.

e-mail címem: gabor_hunor@yahoo.com

2012. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy román állampolgár akkor is jelentkezhetsz magyar karra !
2012. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Magyarországon lakok... hogyan felvételizhetnék a marosvásárhelyi orvosi egyetemre? milyen/mi a felvételi követelmény? nem tudok románul
2012. okt. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!