Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem német állampolgár. Hol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem német állampolgár. Hol érdemesebb a válást kezdeményezni annak érdekében, hogy minél hamarabb lezáruljon? Közös gyermekünk nincs.

Figyelt kérdés
Már több, mint két éve élünk külön egymástól, eddig nem tartottuk sürgősnek a válást, most viszont terhes lettem a jelenlegi barátomtól és legjobb tudomásom szerint ilyen esetben automatikusan a „hivatalos“ férj fog apaként szerepelni. Hogyan lehet megoldani amennyiben a válás nem zajlik le a baba születéséig, hogy a valós apa szerepeljen apaként?
2008. ápr. 24. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, a férjed lesz az apa. leginkább ha otthon szülsz. én ezért nem esek még teherbe mert nem akarom a férjem nevét kapja. aztán majd ha elváltatok kell a párodnak elvenni téged ezek után a mostani férjed lemond a gyerekröl és az új férjed a nevére veszi. de automatikusan a volt férj nevét kapja most már mindenképpen mert még házas vagy és a gyerek megfogant. lemondani a ´mostani férjed csak akkor mondhat le a gyerekröl ha már megint férjnél leszel és az új nevére veszi a gyerekt. hiába az övé.
2008. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem teljesen igaza van az előttem szólónak. Amiben nem egészen (egy barátnőm volt ebben a helyzetben a második gyerekével, az ő esetéből tudom, mi hogyan történt): Nem kell ahhoz hozzámenned a mostani párodhoz, attól még a nevére kerülhet agyerek. Másrészt a jelenlegi férjednem sem kell lemondani róla. Előszöris valóban automatikusan a férjed nevére kerül a baba, mert a fogamzáskor még a férjed volt, ha közben elváltok, akkor is. Aztán a születése után kell elindítani az apasági eljárást, amiben bizonyítani kell (tanúkkal), hogy a fogamzáskor Te már mással éltél, valamint a volt férjed is kijelenti ugyanezt. Ezután kell apasági nyilatkozatot tennie a jelenlegi párodnak.

A barátnőmnél így volt, szerintem ez az általános eljárás. Szerintem menj be a gyámügyhöz és kérdezd meg a pontos teendőket.

2008. ápr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fene se érti, hogy most, a DNS vizsgálatok idejében miért ilyen macerás ez még mindig????
2008. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig az alperes lakhelye szerinti bíróság az illetékes, tehát ha te adod be a válópert, járhatsz Németországba tárgyalásra. Ha nem itthon kötöttétek a házasságot, talán egyszerűbb, ha előbb honosítod a házasságotokat, és írsz egy kérvényt, hogy az állapotodra tekintettel a lakhelyed szerinti illetékes bíróság tárgyalja az ügyet.
2008. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!