Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim válni fognak, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Póra Fanni kérdése:

A szüleim válni fognak, mit csináljak? :S

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok . A szüleim már nincsenek jól , folyton csak veszekednek . Édesapám most Német országba dolgozik és csak havonta egyszer jön haza , és egy hétig van itthon . De abban az egy hétben folyton csak veszekednek . Ez kihat a viselkedésemre is sajnos :S nem olyan vagyok mint azelőtt voltam . Amielőtt Édesapám nem ment ki Német országba az előtt is mindennap voltak a veszekedések. Egyszóval elhidegültek egymástól . Csak én meg nem szeretném hogy elváljanak , mondjuk annyiból jó hogy elválnak , hogy nem lesz kiabálás. csak nagyon nehéz lesz feldolgoznom nekem és a 2 tesómnak is . ( az egyik tesóm 9 éves lány , a másik 7 éves fiú ). Kérlek adjatok tanácsokat !!!
2012. máj. 26. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ezen túl lesztek,majd újra rendeződnek a dolgok.Kialakítotok majd egy új életet,amiben remélhetőleg továbbra is mindkét szülőd benne lesz,és ha már nem kell egymással csatázniuk,talán rátok is több figyelmet fordítanak majd.
2012. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én egy nagymama vagyok, ezért a sokat látott ember szemével szeretnék neked tanácsot adni. A válás vagy további együttélés a szüleid dolga, ha nagyon megromlott a kapcsolatuk, s ők úgy érzik, nem tudják helyrehozni, akkor jobb elválni, mint évtizedeken át tovább veszekedni. Az én lányom is elvált, neki 5 fia van. Egy felnőtt, a többi 15, 12, 7 és 5 éves. Amikor elvált, a 7 éves még óvodás volt. Apuka elköltözését az óvó nénik véletlenül tudták meg az unokámtól. Meghallották, amikor az ebédnél a többinek elmesélte, hogy apukájuk elköltözött. Az óvónénik szerint azt mondta: "Apukám elköltözött. Nagyon hiányzik, de ha most nála leszünk, legalább velünk foglalkozik és nem anyával veszekszik."

Hát próbálj meg te is így gondolkozni. Segíts a testvéreidnek is alkalmazkodni az új helyzethez. Te már nagylány vagy.

2012. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod ! Én leginkább attól félek hogy hogy fogok megbarátkozni azzal hogy anyámnak is új élettársa lesz meg apámnak is :S meg attól is tartok hogy a testvéreim nem fogják tudni ugy feldolgozni ahogy én mivel ők még kisebbek és hogy folyton mogorvák és unottak lesznek meg az ilyenek .. :S
2012. máj. 26. 13:55
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen ! Nagyon erős kis unokája van :) Igen , én is így fogom feldolgozni ahogy az unokája és ezt majd elmondom a tesvéreimnek is ! Köszönöm szépen válaszát ! :)
2012. máj. 26. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne azt hajtogasd, hogy ezt nehéz lesz feldolgozni... Ahogy látom Apukátok most sem él veletek, rosszabb a válás után sem lesz, csak éppen Anyukátok nyugodtabb lesz és vidámabb, Apukátok meg majd találkozik veletek úgyis.
2012. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz , Utolsó válaszoló :) Köszönöm válaszodat !
2012. máj. 26. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szóval ne azon agyalj, hogy nehéz lesz, hanem azon, hogy lesz ugyan egy új helyzet, de az nem feltétlen lesz rosszabb, mint a mostani, sőt! Nekem a szüleimmel, főleg Apuval azután lett jó kapcsolatom, hogy elköltözött tőlünk és elváltak.
2012. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van :) köszönöm hozzászólásodat
2012. máj. 26. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!