Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim el fognak válni,...

A szüleim el fognak válni, hogy éljem túl?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, apa és anya el fognak válni hamarosan. Az apám nem biológiailag az apám, hanem nevelő, de már kiskorom óta ismerem és ezért olyan mintha az lenne. Nagyon jó arc ember, sokat tanultam tőle. Anyám azt mondja, hogy már nem egyeznek a terveik, el is költöztünk a házunkból, amiben szerettem lakni mert olyan volt mint egy régi kastély. Hiányzik a nevelőapám tudom, hogy gáz de olyan mintha az apámat vették volna el tőlem. Így semmi nem olyan jó nem szeretek oda hazamenni se, inkább vagyok a haverjaimmal. A nevelőapámhoz bementem a műhelyébe ma (mert fotós) de nem volt ott és nem tudtam sehol vele beszélni. Hiányzik a régi életünk, anyámat is szeretem de attól még hiányoznak a régi dolgok. Nem akartam onnan elköltözni, nem szeretek itt lenni, a kutyám is ott maradt, meg persze a nevelőapám is nagyon hiányzik. Ráadásul anyám azon gondolkodik, hogy kimegyünk Franciaországba a rokonaihoz és ott keres munkát. Nem értem őket mert nagyon szerették egymást, még 1 éve is látszott ez, most meg elválnak hirtelen. Jó család voltunk, mindig mentünk nyaralni, kirándulni nevelőapámmal koncertekre, színházba stb. Most meg minden rossz lett, anyám egész nap ideges meg sír. Hogyan éljem túl ezt?

Nagyon utálom ezt az egészet legszívesebben én is bőgnék de nem tehetem mert fiú vagyok és anyám nem erre nevelt.


2011. okt. 29. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt felejtsd el hogy nem teheted mert fiú vagy és anyád nem arra nevelt. Sírj ha úgy jó mert akkor csak felgyülemlik a stressz. A többi dologgal pedig nem tudsz mit csinálni, ha ők úgy érzik hogy nem tudnak együtt lenni tovább akkor nem érdemes kényszerből együtt lenni ezt meg kell értened. Megértem hogy nagyon rossz a változtatás hisz megszoktál egy életrendet de próbálj az újban is jót keresni. Nem mindenki juthat el Franciaországba te pedig már 14 évesen ott lehetsz. Nevelőapuddal próbáld tartani a kapcsolatot mert érdemes ha olyan jóban vagytok mint ahogy leírtad.
2011. okt. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Sajnos az ilyenek átvészelésére nincs recept. Reméljük békésen fog lezajlani a válás és a nevelőapáddal tarthatod a baráti kapcsolatot. Ami a sírást illeti hidd el néha jót tesz. Vonulj vissza a szobádba és nyugodtan sírd ki magad! Fel a fejjel!!Szurkolok neked!!!!
2011. okt. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a szuleid nagyon kegyetlenek Veled, ha a válás mellé még ennyi minden változással megterhelnek! Az, hogy elválnak a szülők, éppen elég lelki munkát jelent. Önmagában a kutya elvesztése is egy nagy lelki megrazkodtatas, önmagában egy költözés is... hát még egy országelhagyás!... És ezt mind egyszerre!!!... Ez nekik is sok!...

Mivel nagyon drasztikusnak latom ezt a tavolodast, es irtad, hoyg smemi előjel nem volt, arra tippelek, hogy kiderult valami apukad multjabol, vagy titkos életéből, ami derékbatörte ennek a házasságnak atartópillérét, és nagy fajdalmat okoz anyukadnak, azt se tudja, hova legyen banataban, elmenekulne a vilag masik vegere is...

Szerintem eleg nagy vagy hozza, hogy beavassanak a reszletekbe, foleg, hogy az egesz eletedet ki akarjak huzni a labad alol....

Tulajdonkeppen nem is vihet el az orszagbol apukad beleegyezese nelkul!!!!

35N

2011. okt. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy válásnál mindenki sérül, a szülők éppúgy, mint a gyerekek. Természetes, hogy belülről szétfeszít a bizonytalanság, az elkeseredettség, a düh. Anyukád is hasonlóan érezhet és talán a nevelőapád is.


Ilyenkor segíthet az, ha szóban letisztázzátok, hogyan, milyen rendszerességgel tarthatod a kapcsolatot a nevelőapáddal (édesapa esetén könnyebb lenne, de nevelőapánál muszáj vele konkrétan megbeszélned, hogy kiderüljön, ő is vevő -e erre). Megbeszélhettek pl. heti 1 fix. délutánt/1 hétvégi napot, amit mindig együtt töltötök. Így mindketten tudnátok tervezni és lenne egy fogódzkodó, nem csak úgy beesnél hozzá és vagy ráér, vagy nem. Beszéld meg azt is, hogy ha nem laktok messze, pl. elviheted -e heti 3x sétálni a kutyát.


Anyukádnak mondd el őszintén az érzéseidet és azt, hogy ha egy mód van rá, ne költözzetek Franciaországba. Ha akarja, talán elmondja, mi történt a kapcsolatukban, és ez neked is segíthet megérteni, miért történt minden olyan hirtelen. Próbálj meg anyukáddal kettesben közös programokat szervezni (pl. kirándulás, séta, mozi, bármi, amit mindketten szerettek), mert most neki is nagyon nehéz, kell valami, ami neki is erőt ad a továbblépéshez.


És ahogy előttem is írták, a sírás a stressz egyik nagyon jó levezető módszere, természetes, hogy ilyen kríziseknél kijönnek a könnyek, sőt, sokat segít a lelki megtisztulásban.

2011. okt. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha anyukád egész nap sír, valószínű az istenített nevelőapád nagyon csúnya dolgot tett. Támogasd anyukádat, én Franciaországnak külön örülnék. Rákérdeznék, mi volt a családbomlás oka, bár 90%, hogy "apu" új nőt talált. Ez esetben én elfeljteném.
2011. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!