Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válás esetén a volt férjnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válás esetén a volt férjnek nincs bejelentett állása, de egyébként dolgozik, akkor gyermektartást lehet tőle követelni? A felvett hitelek felének fizetését is lehet követelni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És hogy bizonyitod, hogy keres, meg mennyit? A hitelek kérdése a vaygonmegosztás során lesz megbeszélve - de ha nem lakik a házban - gondolom, lakáshitelröl van szó, akkor miért kellene, hogy fizessen?
2009. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Lehet bizony! Ha te olyan ügyes vagy, hogy kifürkészted, hogy dolgozik, fizetnie kell. Ráadásul - ha jól értem -még fekete munkán is van. Állj csak elébe és kérdd a gyerektartást és a felvett hitelek réáeső részét is.
2009. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem én vagyok ebben a helyzetben,és nem csak lakáshitelről van szó. Ha fekete munkán van, akkor mit kellene tennem?
2009. jún. 30. 21:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bejelentett állása akkor a bíró a jelenlegi minimálbér 20%-át fogja gyerektartási díjként előírni,amit a férjednek fizetni kell...(a bejelentett munkahely fizetésének 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a)Persze ha emelkedik a minimálbér akkor emelkedik a gyerektartás is...Ha később bejelentett munkahelye lesz,kérheted a fizetésének a 20%.át.A fekete munkával nem fognak foglalkozni a bíróságon mert az nem számít igazolt jövedelemnek,és ahogy te mondhatod a bírónak,hogy feketén ennyit és ennyit keres...a férjed tagadhatja...(Sajnos tudom mert én is ebben a cipőben jártam)A vagyon megosztásnál felesbe megy minden...vagyis ha van ház,kocsi bármi akkor a fele a tied..Ugyanúgy az adósság is feleződik...Ha van hiteletek akkor az is felesbe megy...
2009. jún. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Amennyiben fekete munkán van és pénzt szeretne tőle kapni az exe, eszébe ne jusson feljelenteni, mert akkor aztán végképp elbúcsúzhat a tartásdíjtól egy időre. Inkább szép szóval, megállapodás alapján próbáljon kisajtolni belőle valamennyit.
2009. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes jogi tanacsadasok, erdemes elmenned egyre. Ha van penzed ugyvedre, akkor persze oda menjel, de az ingyenes is olyan. Na mindegy.

A volt ferjed gondolom hogy nem a semmibol el, ugyhogy a birosagon nyugodtan mondd csak meg, hogy mondjuk van autoja, ingatlanja, nyaraloja...stb. Szoval a birot nem kell atvagni, nyilvan apukanak is valamibol elnie kell.

Kerd, hogy elolegezzek meg a gyerektartast, ha az apa nem akar fizetni. Mert tudni tudna, hiszen menjen el dolgozni, es akkor tud fizetni, csak nem akar.

2009. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet olyankor, ha a férj nevén nincs semmi, viszont egy házban él anyósékkal. Anyós és nej nevén van a ház fele-fele arányban, apósnak van még rajta haszonélvezete. Ilyenkor hogy van a vagyonmegosztás?

Köszi a hasznos válaszokat!

2009. jún. 30. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért ez így már bonyolult...mert ha nincs semmi a férj nevén akkor nincs semmi amit felezni kéne..De ha tudja bizonyítani a férj,hogy a házasságkötés után az eltelt években a ház mérete és értéke megváltozott...kérheti a különbözeti értékét..(de ebben az esetben is csak az 1/3-ad részt)Pl: Esküvő előtt a feleség 40 nm-es házat hozott a közös életbe...Időközben a ház 100nm-es lett...ilyen esetben 60nm-es részből kérheti az 1/3-ad részt...(hisz az anyós és a nej a tulajdonos.) de ezt bizonyítani kell,hogy miként változott meg...
2009. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha fekete munkán van valaki az jobb ha nem hangoztatja, mert illegális!
2009. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Te, én névtelenül a munkáltatóját jelenteném be (őt nem), a fekete munka ugyanis hosszú távon nem éri meg a dolgozónak. A férjtől természetesen a tartásdíjat lehet kérni, de ahogy fentebb már írták, nem tudsz a fizetésére hivatkozni, hanem más alapján állapítják meg. Ez valószínűleg kevesebb, mint amit a munkája alapján megállapítanának, ha tisztán dolgozna, de a semminél több.
2009. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!