Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mire számíthatok? Mire vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire számíthatok? Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
3 hónapja különváltunk páromtól, 1,5 éves fiunk velem van, édesanyáméknál élek. 37850 ft ami gyerek után jár és 12150 ami ex fizet. Eddig próbáltam vele beszélni szépen. Szerintetek havi 170 ezer és családi adókedvezmény és egyéb jutattások fele megillet engem? A bíróság figyelembe veszi-e, hogy neki nem kell számlát és rezsit fizetnie?(rokon lakása)
2012. jún. 3. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Viccelsz??? Ha elváltok és nálad helyezik el a gyereket, akkor kérhetsz tartásdíjat. Ez max az apa jövedelmének 50%-a lehet, de 20%-nál többet nem szoktak megítélni.

OFF Neked kell otthon fizetni?

2012. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel, hogy édesanyám tartósan kórházba került és Én vagyok az egyik akinek van egy kis bevétele + bátyám minimálbére + apám rnyugdíjja, nem ülhetek a számlákon... Ugyanúgy kénytelen vagyok én is adni...
2012. jún. 3. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És miből gondolod, hogy apukának nem kell? A mindenkori jövedelmének max 20%-át fogják megítélni.
2012. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A bíróság figyelembe veszi-e, hogy neki nem kell számlát és rezsit fizetnie?(rokon lakása)

Én erre lennék kiváncsi...

2012. jún. 3. 18:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem veszi figyelembe, mert miért is venné? Meg mivel bizonyítanád, hogy ő nem fizet ilyeneket?
2012. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Családi adókedvezmény, amit a gyerekre igényelt?Ruhapénz?prémium? Nem minimálbért keres....

Aláírásomat hamisította....

2012. jún. 3. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A múltidejű dolgok nem számítanak. Ha holnap beadod a keresetet, akkor megítélhetnek visszamenőleg 6 hónapra tartásdíjat. Bár pofátlanság lenne, ha csak 3 hónapja vagytok külön. A tartásdíj a hivatalos jövedelmének 20%-a lesz.
2012. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

az,hogy őmire költ és mennyit, az nem számít.

20%-ot fognak megítélni.

2012. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem akar sokáig rokon lakásában lakni, a 20%-ot szokták megÍtélni, de te szeretnél 85000 Ft-ot + a többlet dolgokat? A gyerek azért nem kerül ennyibe, téged pedig nem kötelessége eltartani. Kizárt dolognak tartom.
2012. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A 170 ezer a fizetése vagy az micsoda? Miért járna abból neked a fele? A bíróság a jövedelmének 20%-át szokta megítélni egy gyerek után.Ha minimálbérre van bejelentve,akkor annak a 20%-a.A bíróság nem nyomoz azután,hogy mennyi a férfi rezsije.
2012. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!