Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik békésen, barátokként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik békésen, barátokként válnak el, miért válnak el egyáltalán?

Figyelt kérdés
Én abban a hitben éltem, hogy azok válnak el, akiknek pokollá teszi a másik az életét. De újabban szembesülök azzal, hogy többen barátokként, békésen válnak el. Magyarázzátok el nekem, akik így voltatok, hogy van ez?
2009. júl. 2. 00:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert attól, hogy elhidegül egy pár, még lehetnek barátok, csak a szexuális vonzalom szűnik meg köztük vagy pl. azért próbálnak jó kapcsolatban maradni, mert tudják, hogy találkozniuk kell még rendszeresen, ha vannak gyerekek és nekik nem akarják megnehezíteni a dolgukat, amit a válás már eleve nehézzé tesz. Én olyat is ismerek, akik mai napig barátok. Egy ok volt amiért elváltak: a férfi akart gyereket, a nő nem. Szóval egy válásnak rengeteg oka lehet és nem biztos, hogy otthon tányérdobálás folyik a válás előtt, csak esetleg nem értenek egyet fontos dolgokban vagy elhidegülnek, kihülnek. Ha intelligens emberek, akkor jellemzőbb is, hogy békésen válnak...ez nem ritka. Mindkét fél dolgát megkönnyíti jogilag is ha nincs huza-vona meg vitatkozás.
2009. júl. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szóval a jó kapcsolatot fenntartani ilyenkor egy sikeres erőfeszítés eredménye? Nem akarnak tovább olyan kapcsolatban élni, mait működtetni csak folyamatos energiabefektetés árán lehet?
2009. júl. 2. 01:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúlt a szerelem vagy már van más, akkor hogyan valósítanák ezt meg? A baráti kapcsolat meg a házas kapcsolat két teljesen más dolog.
2009. júl. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
.Szerintem nem tartom helyesnek, hogy barátok maradjank továbbra is .Mit szol a fél ujbarátnője esetleg férje felesége , hogy még mindig a volt párjával beszél .Mert igy lehet hogy ismét összejönnek.Ha nem is de lehet hogy pont titokban lessz valami köztük.Én ugy lennék vele ha már nem tudtunk eggyütt élni akkor örökre menjen el ne is lássam .Ez ő neki is jobb lenne meg a mostani párjának meg nekem is ,mert nem örölném magam azon ,hogy mi nem jötünk ki és most ő az uj párjával boldog .
2009. júl. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
04:53: egyetértek veled, de csak abban az esetben lehetséges ez, ha nincs közös gyerek. Mert ha van, minek haragban lenni? Ott megy el melletted a másik, látod szinte minden héten és csak neked rossz érzés, ha haragot táplálsz iránta. Amúgy miért jönnének össze újra? Az mindkét oldalon múlik és a barátság más, mint a házasság.
2009. júl. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Akik felelősséget éreznek a gyermekeik iránt,azok békében válnak el.A gyereknek mindkét szülőjére szüksége van és így kevésbé érzik meg a válás okozta traumát.Sokkal rosszabb egy gyereknek,ha az anya kigyót-békát kiált az apára,csak kéthetente mehet az apjához,aki meg esetleg az anyát szidja.Az egyik megenged mindent a gyereknek,amit a másik tilt stb.Ez miért lenne jó?

Az pedig,hogy a volt párod talál magának új társat,akivel boldog,miért fáj neked? Írígy vagy? Esetleg még mindig az exet szereted ? De akkor miért nem tettél meg mindent,hogy a házasságod életképes maradjon? Ha pedig már neked is van új párod,akkor miért zavar a másik pár ?Ha ugyanis zavar,akkor ez a kapcsolatod sem igazán jó,mert nem bízik meg önmagában vagy az új párjában,Pedig bizalom nélkül nincs jó házasság.Nem feltétlenül kell puszipajtásoknak lenni az elvált pároknak,de a normális emberi kapcsolat szükséges lenne.Ismerek olyan párokat,akik a válás után is összejárnak,valójában közösen nevelik a gyerekeket,akkor mennek az anyjukhoz-apjukhoz,amikor akarnak,és kiegyensúlyozott gyerekek.Ahol pedig a szülők nem tartják a kapcsolatot,netán még szidják is a másikat,a gyerekek sok esetben kezelhetetlenek.Nem az elvált szülők igénye,érdeke a fontos,hanem a gyereké.Találkoztam már olyan anyával,aki panaszkodott a tinédzser gyerekére,mert szemére vetette.hogy ő a hibás,amiért az apja elhagyta a családot,és tönkretette az anyja a fia életét is.

Igenis szükséges lenne,hogy békességben váljanak el,és normális kapcsolatot tartsanak fenn a válás után is.

2009. júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Két intelligens ember esetében miért ne fordulhatna elő? Rájöttek, hogy együtt élni nem tudnak, esetleg külön, vagy valaki mással jobb lesz. Felfogták, ha kígyót-békát kiabálnak egymásra, az egyiküknek sem jobb, de főleg nem annak a gyermeknek, aki a kettejüké, mert ugye őmiatta azért a kapcsolat fennmarad. És igazán neki rossz az, ha apa és anya még válás után is marják egymást.

Nagyon tisztelem azokat az embereket, akik - ha már válásra kerül a sor - szépen, emberi méltósággal és a közös gyermekeik érzelmeinek a figyelembe vételével teszik ezt meg.

2009. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is válok és nem haragban,sőt közös fedél lesz a fejünk felett ezután is,,,csak meg kell tanulni békésen egymás mellett élni,,hisz semmi értelme marni egymást,attól még nem hódítjuk vissza a másikat,,,
2009. júl. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is békességben szeretnék elválni, de nem fog menni. A férjemnek lassan fél éve van egy barátnője. Ha normális vagyok vele, akkor azt hiszi oké minden, ő barinőzhet, én legeltetem a gyerekeket és nincs probléma. Ahhoz, hogy felfogja, hogy ez a szitu nem működik tovább, ahhoz ordítanom kell.

Egyébként meg nem szeretnék ilyen barátot, mint a férjem, mert amit az elmúlt fél évben összehozott, az ritka undorító dolog.

2009. júl. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2001-ben váltunk el, még a válóperes bíró is azt mondta, hogy ritka az ilyen egyszerű, egyértelmű és "jó kedélyű" válás. Ehhez akkor nekem nagy erő kellett, de ment. Azóta is találkozunk, kávézunk egyet, végigbeszéljük a rokonságot, kicsit nosztalgiázunk, és ennyi. Ezt persze nem verjük nagydobra, neki is, nekem is van párunk, nekik nem akarunk fájdalmat okozni, nem biztos, hogy megértenék, hogy mi csak barátok maradtunk. Fiatalon (19-20 évesen) házasodtunk, pár év kellett hozzá, hogy rájöjjünk: nem vagyunk összeillők. Ő bulizós, anyagilag könnyelmű, dolgozni nem szerető ember, én nyugodt, biztos családi háttérre vágyó, és spórolós vagyok. Mellette nem lett volna jövőm, sem gyerekem, sem lakásom, mert úgy nem lehet élni, hogy nem tudjuk, holnap mi lesz? Jut-e kenyérre, villanyszámlára, stb. Mindketten beláttuk, hogy együtt nem megy. Azóta boldog vagyok valaki mással, aki megbízható, szorgalmas, és lehet rá jövőt tervezni.
2009. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!