Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tehet az ember, ha egy...

Mi tehet az ember, ha egy póráz nélkül sétáltatott kutya megtámadja a békésen (pórázon) sétáló kutyáját?

Figyelt kérdés
(MIKOR) Lehet ebben az országban a kutyatulajdonosokat felelősségre vonni? Nem is arról a közel 20 e ft-ról van szó, amit a kutyám gyógykezelésére fordítottam az elmúlt 2 hétben elszenvedett 2 kutyatámadás miatt (közparkban, óvoda, játszótér mellett!), hanem a sérelmek lelki oldaláról. A kutya rengetegett szenvedett a szerzett sebektől, mind fizikálisan, mind lelkileg. Mi van, ha hamarosan születendő gyermekemet, vagy öreg nénit éri a támadás. Akkor lesz rendőr, közterület felügyeletes, vagy a FÓKUSZban kell szerepelni az ilyen eseteknek, hogy valami történjen?
2011. szept. 12. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
kötelezővé kéne tenni, hogy közterületen csak engedelmi vizsgával lehessen kutyával sétálni. Mármint a sétáltatónak a kutyával együtt elvégzett engedelmi vizsgájával együtt. Akkor talán nem lennének ilyen felelőtlenek.
2011. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem fog történni, engem már támadott meg póráz nélkül sétáló kutya. És még én voltam lecseszve, hogy miért futok előle (talán mert futóedzésen voltam????)
2011. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan a mindennapi életben előfordul, hogy emberek nem tartanak be törvényeket, írott-íratlan szabályokat, úgy a kutyások között is sajnos mindez jelen van.

Annyit tehetsz, hogy veszel paprika sprét és a támadó kutyát lefújod.

Ha ismert a kutya gazdája esetedben, tanúkkal igazolva, orvosi véleménnyel, számlával felszerelkezve fel tudod jelenteni polgári perbe a kutya gazdáját.

2011. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha van bizonyítékod, hogy valóban az a kutya támadta meg a kutyádat, és valóban póráz nélkül volt.

Az emberek közti bűnügyeknél is ugyanez a helyzet. Bizonyíték és szemtanuk nélkül sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Legyen nálad bors, vagy paprika spray.

Sajnálom a kutyádat:(

2011. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok. Egyébként én is mindig póráz nélkül viszem a kutyámat. Igaz, ő egy yorki, viszont nagyon jól végzett az engedelmességi vizsgán.
2011. szept. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kerültem hasonló helyzetbe a kutyámmal nem is egyszer. Az lett a vége, hogy nem merek vele kimenni sétálni, mert a szomszéd utcában sokan úgy gondolják, hogy inkább kiengedik az utcára a kutyát, mert ők lusták elmenni velük sétálni. Az egyik nőt akinek a kutyája megharapta a lábam, apám megfenyegette, hogy ha még egyszer meglátja kiengedve a kutyát ne csodálkozzon a gazdi, ha a kutya esetleg nem megy többet haza...na azóta ez a kutya nincs kint, de mindenkit nem lehet megfenyegetni sajnos. Azt az idős járókeretes nénit sem aki nem képes egy madzagot kötni az enyhén szólva agresszív kutyájára, aki szintén a bokámat vette célba biciklizéskor.
2011. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
én is utálom őket! pedig kutyás vagyok!!! én mindig pórázon viszem a kutyát, azért mert szerintem elég bunkóság nem pórázon vinni HA nem teljesen 100%-osan hallgat a gazdára, már csak azért is mert sokkal gyorsabbak, odafuthatnak valakihez, az megijed, gyerekhez, futóhoz, biciklihez stb, aki lehet hogy utálja a kutyákat, és úgy gondolom senki sem erőltetheti a saját hobbiját a másikra, akár még annyira se hogy kéretlenül odamenjen, megnyalja az idegent vagy bármi! Meg szerintem nonszensz hogy a kutyát kell a járdán kerülgetnie az embereknek, ahelyett, hogy a gazda pórázon arrébbhúzná a saját dögét, amikor jönnek szembe, mint ahogy én is szoktam... meg ha jön mondjuk egy olyan gazda, aki pórázon viszi a kutyáját, a másik odaszalad, a pórázon lévő lehet maga alá csinál mert megijed, enyémmel néha előfordul, főleg, hogy itt is idióta kutyákat akik morogva ugatva rohannak felénk szoktak elengedni a pórázról, a gazda meg több száz méteres távolságból kiabál utána hogy "szééééééépen sütiiiiiii!" hát anyád... kb... ilyenkor mindig elképzelem hogy egy szép laposat belerúgok a kutyájába hogy szálljon vissza a vénasszonyhoz szép nagy ívben...
2011. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Pont tegnap rontott nekünk egy gazda nélküli kutya egy lépcsőházban. Én csak simán ráordítottam, rámozdítottam, rögtön lepattant mindkét kutyánkról.


Én sokszor sétáltatok póráz nélkül, de ha jön valaki, akkor láb mellé rendelem a kutyámat, és egyébként sem engedem 5 méternél messzebbre magamtól. Emeberekhez nem megy oda, nem nyalakszik, nem szaglászik, nem ismerkedik, járdáról engedély nélkül nem lép le. Ha kutyás jön, akin azt látom, hogy az ő kutyája nincs kontroll alatt, akkor nem lábmellett követésben megyek el mellettük, mert az nagyobb inger a másik kutyának, hanem inkább ültetem a sajátom és kerüljenek ki ők, ahogy akarnak. Egyébként pórázon a bunyónak is sokkal nagyobb az esélye, mert a kutya nem tudja elkerülni a konfliktusforrást. Ha mindkét kutya szabadon van, nagyon ritkán fordul elő verekedés.

2011. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ahogy sok válaszból látom, szinte mindig a kutya sínyli meg a gazdák nemtörödömségét. Mikor jut el ez az ország, hogy normális állattörvény lesz?! Kedves Első! Teljesen egyetértek, sőt, a kutyaadót is pártolom, na meg egy állatrendőrség sem ártana, mert akkor talán tényleg csak az fog kutyát tartani, aki felelősséget vállal a saját és a z általa tartott állat tetteiért.

Kiegészítésként csak annyi, hogy egy pit bull volt, ami másodszorra nekiment a kutyámnak. Hangsúlyozom nem az állattal volt a probléma. Ő csak ösztönből cselekedett. A gazdájára a 6-7 behívásra figyelt csak fel.

Jól mondta Ghandi, hogy egy nép arról ismerszik meg, hogyan bánik az állataival.

2011. szept. 12. 13:38
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

nekem közép-ázsiai kanom van.


annnnyiszor, de annyiszor haraptak meg kutyák (a sajátom is), mert a f.szfej gazda póráz nélkül sétáltat, a kutyája meg odafut az enyémhez...

én nem a sajátomat féltem bakker! kicsit egyszerűbb lenne, ha simán elengedném a pórázt, hogy oké, akkor intézzétek el egymás közt...

de a gazda hülyesége miatt ne kelljen már meghalnia egy kutyának!!!



(21 éves lány vagyok. a 40-es pasik is csak állnak és tátják a szájukat, miközben próbálom szétválasztani a kutyákat ahelyett, hogy esetleg segítenének...)

2011. szept. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!