Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem tudjuk problémamentesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudjuk problémamentesen megoldani a gyereklátogatást, ilyenkor hova kell fordulni segítségért? Gyámügy? A kicsi 3 év alatti? Fontos!

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem akarom eltiltani az apát! De jelenleg kb az van, hogy mikor eszébe jut, akkor jönni akar. Előfordul, hogy a kicsi éppen alszik, vagy pont nem vagyunk itthon. Ekkor jön a támadás, hogy én nem engedem, hogy láthassa a lányát, meg mi az, hogy most nem jó...

Elvinni még nem viheti magával, csak 10 hónapos.

Hol segítenek tisztázni a helyzetet?

Azért mentem külön, hogy nyugalom legyen, de most nem ez a helyzet.

Normálisan szeretném megoldani a dolgot, tudom hogy kellenek kompromisszumok, de lehessen már nekem is magánéletem. Most itthon kéne ülnöm állandóan, hogy akkor jöhessen amikor akar?


2012. jún. 8. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elsö körben a gyamügyet keresnem fel. Ök meg fogjak mondani, mit hogyan tegyel, stb.
2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit mond a hivatalos bírósági végzés? Azt kell betartani.


Ha nincs ilyen, akkor mihamarabb kezdeményezd az eljárást.

2012. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

nem csinálhatja ezt veled,max felhívhat h pl 1 óra mulva beugrana. sztem inkább az van h téged akar piszkálni,ellenőrizni. ilyen kicsinél tartanotok kellene a megbeszéltet,pl heti 2x fix időpontban felugrik megnézni.


gyámügyhöz menj mindenképp mert ez elmérgesedhet

2012. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan el lett már helyezve a gyerek? Mert először az kellene és ott szabályozzák a láthatást is.
2012. jún. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Papír nincsen, mert azt hittem menni fog a megegyezés, de ezek szerint nem. Köszönöm, tehát a gyámügy. Gondoltam, hogy oda kell menni csak nem voltam benne biztos.

Az a problémája, hogy nem tud fix időpontot mondani, mert hol éjjeles, hol nappalos, hol ez hol az...

Aki esetleg jártas ebben, eltudná mondani hogy a gyámügy mit tesz ilyenkor? az apának is el kell jönnie, vagy kap egy levelet?

2012. jún. 8. 15:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyámügy. Bíróság, gyermekelhelyezési per. A gyámügy csak ítélet után segít. Pillanatnyilag apának épp annyi joga van a gyerekhez, amennyi neked. Bármikor mehet, bármikor magával viheti.
2012. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elsö lépésben mindenképpen kell a láthatás hivatalos szabályzása.

Utána a megszabott idöben jöhet, ha akkor sem alkalmazkodik a gyerekhez, akkor kérheted, hogy valaki ellenörizze a gyámhatóságtól, hogy mikor jöhet és akkor hogy viselkedjen.

2012. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Nanamia ***** válasza:

Nálunk is most zajlik. Első körben bíróság, ott is az első a gyermekelhelyezés, aztán döntenek a láthatásról.

De mindenképp meg kéne tedd ezt a lépést (ha most adsz be keresetet, a tárgyalást se tűzik ki ősznél hamarabb, mert jön a nyári szünet ott is; a gyámügy se tud mit tenni addig, amíg hivatalos végzés nincs erről). Jelenleg az van, hogy ha apukának eszébe jut látogatni, megteheti bármikor, ugyanannyi joga van. Ha gondolna egyet, hogy elvinné ide oda a babát, azt is megteheti, stb.

Szóval, én a helyedben lépnék, mert a későbbiekben ebből még nagyobb gondok lesznek.

2012. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mivel nem tudom, hogy házasok vagytok-e vagy már elváltatok, ezért elsősorban gyermekelhelyezést kell indítani az illetékes bíróságon. Mint már elöttem is mondták, ez amúgy is sok időt vesz igénybe így nem éri meg húzni az időt.


Alapvetően a gyermekjóléti központoknak szokott lenni saját jogászuk, akik ugyan képviseletet nem vállalnak, de tanácsadást igen, tehát tudnak segíteni, hogy milyen lépés után mi következik. És még a keresetet is segítenek megírni.


Bár már ezt is írták elöttem de elismétlem, hogy nyomatékot adjak neki, amíg apukának élő szülői felügyeleti joga van, addig akármikor el is viheti tőled a gyermeket. Nem csak egy délutánra, hanem akármeddig!!! Fogja és magához költözteti a gyereket, és törvényileg jogosan, szóval szerintem minél elöbb indítsd el az ügyet.


Tehát a bíróságon gyermekelhelyezés, utánna pedig vagy ugyanott a bíróságon vagy a gyámhivatalnál gyermekláthatás szabályozását kell kérni. Itt egy semleges helyre szervezik a láthatást. Pl.: Illetékes gyermekjóléti központ. Tudnod kell, hogy itt nincs lacafacázás, hogy apuka most reggeles meg apuka most estés. Meghatároznak egy rendszert (pl. kéthetente pénteken 3-7 ig) Persze ettől el lehet térni és akkor pótlás van a következő héten.

Mivel a gyermek még három év alatti, ezért a láthatást CSAK a te jelenlétedben történhet. Vagyis a valóságban ez úgy néz ki, hogy bementek arra a semleges helyre amit kijelölnek ott vagy te, apuka, a gyermek, és a mediátor aki felügyeli a kapcsolattartást, hogy ne történjen atrocitás.


Remélem kimerítő volt a válasz :) Ebben dolgozom :)

2012. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó, ha esetleg van egy kis időd, röviden leírnád a gyermekelhelyezési per menetét?

Meddig tart? Mennyi pénzt vesz igénybe? És mi van ha az apa nem jön el a tárgyalásra?

És a per után mindenképpen csak külső helyszínen történhet a látogatás, vagy az otthonunkban is történet, mint eddig?

2012. jún. 8. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!