Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges -e az, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges -e az, hogy a legelső bontóperi tárgyaláson (közös megegyezés beadása esetén) a bíró mondd egy fix. összeget (minimálbér kereset:Gyerektartás 30ezer) amit fizetni kell azonnal és még nincs is meg a válóper vége?

Figyelt kérdés
A feleség adta be a válóperi kérelmet közös megegyezés szerint,de ez nem is volt közös,mert a feltételeket amiket a felesége írt a kérelembe, az első idézéskor tudta csak meg.
2009. júl. 6. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor beadtam a keresetet,,mindenképp mondanom kellett 1bizonyos összeget amit gyerektartásként kérek,pedig én nem is tartok rá igényt.A hölgy viszont aki felvette a jegyzőkönyvet azt mondta nem vagyok köteles kérni,de ha nem írja be az összeget akkor a bíró elutasítja a kérelmet.

Nem tudom erre gondoltál.e!?

2009. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán erre gondoltam,hanem arra,hogy ha az élettársam 55ezer nettót kap,akkor a bíró megítélhet havi 30ezer forintot a nejének?" közös gyerekük van,kiskorúak és jön a párommal az első közös babánk..Így is megítélheti a bíró ezt a nagy összeget?
2009. júl. 6. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem. A gyermektartás gyermekenként a netto 20%-a, de max. a netto 40%-a lehet. Fix összegben is meghatározhatja a bíró, de figyelembe kell vennie a kötelezett megélhetését is. Ha kötelezettnek időközben másik kapcsolatból is gyermeke születik, az további "kedvezményt" jelenthet a megállapításnál. (Egy kolléganőm pl. az egyszem fiára oltári nagy summát kapott gy.tartásként a volt férjétől. Igen ám, de apu újranősült, gyermek született. Ráadásul csökkent a keresete, úgyhogy beadta újratárgyalásra. Indokolta még azzal is, hogy amíg külföldön dolgozott, több gy.tartást fizetett, mint a volt neje netto keresete, és ez aránytalan, mert nem neki kell eltartani egyedül a gyermeket. A bíró igazat adott neki, gy.tartást lecsökkentette, volt nejet pedig fél évre visszamenőleg a "jogtalanul" felvett gy.tartás-rész visszafizetésére ítélte.)

De abban ne nagyon reménykedj, hogy rögtön első tárgyaláson ítélet lesz. Lehet, ha előre megegyeznek és írásba is foglalják.

De gondolom nem így van.

2009. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Az én férjem munkanélküli,,,gyermekenként 20%de minimum 8ezer ft,az összeg
2009. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A párom 3 hónapig nem fizetett semmit a nejének,mert nem volt munkája (Előtte míg nem voltam terhes havi 55ezret kapott,utána az utolsó fél évbe kb.20-25ezret)aztán talált munkát és most a bírónő visszafizettet vele 3 hónapi elmaradt gyerektartást,havi 30ezret,a következő tárgyalásig ami szeptember végén lesz.Lehet,hogy visszafizetteti a bíró a nejével a pénz egy részét?Mert addigra már meglesz a kisbabánk!

2009. júl. 7. 06:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát visszamenőleges kötelezettségnél ez nem valószínű...

meg a baba is most születik, lehet rá hivatkozni, nade akkorra, mikor még nem volt.

Szóval a havi 30 úgy jön ki, hogy egyszer a tárgyhavi kötelezettség+visszamenőleges tartozás.

Most nem megbántani akarlak, de annak a két gyereknek is ennie kellett valamit addig is, míg a férjed munkanélküli volt. Ha velük élt volna, akkor nem ad nekik enni, mondván: takarékra gyerekek, nincs meló?

Szóval értem én, meg méltánylandó, hogy most neked is babád lesz, őt is el kell tartani valamiből, neki is ugyanannyi jár, mint a másik kettőnek.

De itt a mondat vége: jár a másik kettőnek...

A gyerekek meg egyik oldalról sem tehetnek róla, hogy a párod keveset keres, éhesek, növögetnek, kaja kell és ruha kell és kész.

A párod volt neje sem teheti az asztalra azt a mondatot vacsira, hogy: "gyerekek, apának nincs munkahelye, meg kistesó is születik, úgyhogy kaja innentől csak minden másnap!"

Értelek: gyakorlatilag innentől a semmit kell beosztanod! Nem lesz könnyű.

2009. júl. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod.DE amit nem írtam le,hogy a párom neje azóta talált magának valakit aki pénzeli,csak az a célja,hogy kicsináljon minket.Ezt szó szerint el is mondta.Meg azt hogy tönkreteszi a gyerekem életét.Sajnos ilyen érzéketlen a nő..
2009. júl. 7. 07:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, én nem a volt nejet tartom érzéketlennek, ha apát arra kéri, hogy ő IS járuljon hozzá a gyerekei tartásához...

A férjed 3 hónapig nem járult hozzá egy lyukas kanyival sem a gyerekei megélhetéséhez. Ez nem túl felelősségteljes magatartás.

Ahhoz nektek nem túl sok közötök van, hogy exnek van-e valakije. Ettől még a párod gyerekei azok a szegény gyerekek...

2009. júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!