Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kirakhat az élettársam semmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kirakhat az élettársam semmi nélkül az utcára?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk együtt,8 éve lakunk egy háztartásban.A kapcsolatunk megromlott a családalapítás kérdése miatt.A ház az Ő nevén van .Szerinte nekem itt nincs jogom semmihez,és nem is jár nekem semmi!
2012. jún. 23. 06:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

AZért ez nem ennyire egyszerű.


Amit közösen vásároltatok ingóságot, annak a fele bizonyos körülmények között megillet. Illetve ha pl.: felújítást végeztetek a házon akkor annak is egy része. stb..


tudni kéne részleteket.

2012. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Azért 10 év kapcsolat, és 8 év együttélés alatt gondolom ő is hozzátett a vagyonközösséghez. Annak a fele mindenképp jár szerintem, bár itt úgy vélem nem is ez volt a kérdés.


Gondolom az a helyzet, hogy hirtelen nincs hova menni, és az élettársa fenyegeti, hogy kiteszi az utcára.


Morálisan nem tehetné meg, de feltételezem az nála nem játszik, ha ezzel riogat. Kellene neked pár hetet, 1-2 hónapot adni, hogy 8 együtt töltött év után rendezni tudd a soraidat.


Elméletileg, ha állandóra be vagy jelentkezve nem tehet ki csak úgy. De ez sem biztos, ráadásul meg tudja keseríteni az életedet rendesen. Szóval csak remélni tudod, hogy nem dob ki, és iparkodsz, hogy mielőbb elmenj magadtól.


Szoritok neked. Ha van munkád, úgy könnyebb, de ha nincs, akkor sokkal nagyobb csávában vagy.

2012. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Végig tisztességesen dolgoztam.Engem nem kellett eltartani.Tény,hogy Ő jobban keresett,de foglalkozását illetően ez a helyzet.Mezőgazdasági vállalkozó.A Kft-ben van 10%-om,közös az őstermelésünk.Pénzt sosem kaptam tőle,mármint részesedést,de mindenhez használta a nevemet.Akkor kezdtem foglalkozni a dologgal amikor azt kezdte mondogatni,hogy itt nincs semmim.Együtt tartottuk fent minden ingóságunkat,ház ,kocsik.A háztartást szinte csak Én ,ezért az én pénzem mindig elfogyott Ő meg multimilliomos lett.Ez a helyzet.Most is jól kereső állásom van,még mellékállásom is dolgozom.Nekem Ő anyagilag a fizetnivalóink megosztásán kívül semmit nem segít!!
2012. jún. 23. 08:47
 14/27 anonim ***** válasza:
63%

Ezek magánéleti problémák hogy mennyit segített neked anyagilag.

Írtad hogy te hibáztál, akkor viseld a következményeit. Amúgy mit vársz? Hogy tied legyen a ház?

2012. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Abban hibáztam ,ahogy a kérdést feltettem,nem a kapcsolatunkban!!!!!!És képzeld!Nem várom,hogy enyém legyen a ház.Ha nem érted miről van szó,inkább ne sértegess!!!!
2012. jún. 23. 09:16
 16/27 anonim ***** válasza:
53%
Jó akkor mégegyszer megkérdezem: Mit vársz az élettársadtól?
2012. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp beszélj ügyvéddel, az a biztos,s mert itt csak sértéseket vágnak a fejedhez, belelátják az írásodba a jövő hete is, ha kell.Én úgy látom, hogy még csak a szája jár, de ezek után jogilag tisztáznék mindent, és költöznék mielőbb.
2012. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%

Jól van nem kell a mellébeszéd, ha akkora sztár lennél lett volna annyi eszed, h rakjál félre pénzt.

Így jártál.

2012. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Ritkán írok ki kérdést ide.Ha többször megtettem volna,már tudnám ,hogy sokan nem a kérdésemre adnak választ,hanem jól leszólják az embert.Igazán köszönöm ,pont erre van szükségem.Előzőnek:El szerettem volna kerülni a jogi utat,de nem adott más lehetőséget.Mindenkinek köszönöm a hozzászólását aki ezt jóindulattal tette.
2012. jún. 23. 09:29
 20/27 A kérdező kommentje:
9:26-nak.Nem vagyok sztár!!De szerencsére olyan sem ,mint Te!
2012. jún. 23. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!