Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás közös megegyezéssel, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás közös megegyezéssel, mi ennek a menete, hova kell mennünk, van e ilyenkor békítő tárgyalás stb?

Figyelt kérdés
Kb. mennyi időbe telik ez az egész procedúra? Van egy kisfiunk is, Ő nálam maradna.
2012. jún. 24. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A közös megegyezés annyit jelent, hogy megállapodtok a gyerekelhelyezésben, a gyerekartás mértékében, a láthatás szabályzásában, a vagyonmegosztásban. Ha tényleg meg tudtok egyezni, akkor beadja valamelyikötök a válókeresetet, és az elsö tárgyaláson elmondjátok, hogy miben egyeztetek meg.

Általában a második tárgyaláson elválasztanak, de van, amikor már az elsönél.

De mármilyen vitás kérdés nyitvamarad, akkor nem megy ennyire egyszerüen.

2012. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ma este jutottam el idáig, hihetetlen, hogy itt ez a kérdés...:( És van egy kisfiam...

Bocs, én is ugyanezt akartam kérdezni, válaszolni nem tudok.

2012. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én közös megegyezéssel váltam el idén.. Volt ingó és ingatlan vagyonunk,és 8 éves közös fiúnk.

Mi ügyvéd nélkül intéztük.

Írtunk egy papírt amibe leírtuk,hogy közös megegyezéssel válnánk. A gyermek nálam maradna. Az ingó és ingatlan vagyont már elfeleztük közös megállapodás szerint. Kérjük ennek tudatában a házasságunk felbontását.

Majd befizettük az illeték bélyeget ,és vártunk az időpontra. Novemberben adtuk be a papírokat( az ünnepek miatt szünetelt) így csak április 11-re kaptunk időpontot.

Elmentünk mindketten. A bíró kérdezte hogy amit leírtunk az így van-e, tényleg közösen gondoltuk,és látunk-e esélyt a békülésre. Mivel nem(már külön is költöztünk) így még aznap kimondta a válást. Nem volt sem békítő tárgyalásunk,sem következő tárgyalásunk. Mi 1 tárgyalással megúsztuk..De ehhez tényleg mindenben meg kell egyeznetek.

2012. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta... azt nem értem, hogy ha van gyerek, kötelező a második tárgyalás is.


Nekünk is ez volt, ügyvéd nélkül úgy mentünk oda, hogy mindenben megegyeztünk (láthatás, ingatlan, ingóságok). Az első tárgyaláson a bírónő kikérdezett, hogy elégedettek vagyunk-e, engem, hogy a férjem rendesen támogatja-e a gyerekeket, őt, hogy nem nevelem-e ellene a gyerekeket, akadályozom-e a láthatást, majd elnapolta a tárgyalást. Ez kb fél óra volt. A következő időpont aug végén lesz, akkor szétválasztanak minket. Tehát közös megegyezéssel fél évet számoljatok.

2012. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 22:21 vagyok

Hát nálunk volt gyerek,és nem volt csak egy tárgyalás. Áprilisban bementünk,és fél óra múlva,mint elváltak jöttünk ki. Mi el is mentünk megünnepelni a válásunkat Szóval sokszor nem kell 2 tárgyalás..

2012. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A válás okát meg kell indokolni?

Illetve ha közösen megegyezünk, de az egyik fél nem jelenik meg a tárgyaláson az mit von maga után?

2012. jún. 26. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok:

A válás indokát meg kell indokolni,de személyesen. Mi a papírra nem írtuk bele,csak annyit,hogy közös megegyezéssel elválnánk..De a személyes tárgyalásnál a bíró előbb engem mint felperest és utána a volt férjemet mint alperest kérdezte meg,hogy mi az ok. Mi mindketten ugyanazt mondtuk.

Ha nem jelenik meg az alperes vagyis az egyik fél, akkor már nem lehet beszélni közös megegyezésről. Akkor elnapolják,ugyanis a bíróságon ha közös megegyezéssel váltok ott kell lenni mindkettőtöknek,hogy személyesen mondjátok,"Igen,közösen akartok válni,és mindenben megegyeztek"

Ha nincs ott akkor hogy mondja el????

2012. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A válás okaként elég annyi, hogy nem tdutok tovább együtt élni, mert elhidegültetek egymástól. Részletezni nem kell.
2012. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!