Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás az első tárgyalás után!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás az első tárgyalás után! Miután lezajlik az első tárgyalás (a békítő), utána pontosan mit kell írni abban a levélben, ahol kérem a tárgyalás folytatását? Gondolom nem elég annyi, hogy közös megegyezéssel kérjük a tárgyalás folytatását!

Figyelt kérdés
A személyes adatokat is bele kell írni? Hogy ki mikor született, hol lakik meg ilyenek? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!!
2010. nov. 21. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly váltam, nem volt békítő tárgyalás. beadtam a keresetet, nem túl hosszú idő múlva megkaptam az idézést, 15 perc alatt lezavartuk az egészet. A válókereset beadásához formanyomtatványt tudsz a netről letölteni. Minden személyes adatra, sőt annál többre is szükség lesz.
2010. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi még ott a tárgyaláson a következő szöveget írtuk: Én, xy mint felperes, kérem a tárgyalás folytatását. Ennyi. A bírónő rögtön ott közölte is, hogy mikor lesz a következő tárgyalás.
2010. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Legjobb már az első tárgyalásra vinni egy kérelmet, de ha már megvolt, mielőbb le kell adni, elég, ha a felperes írja alá.


Pl.:



X Városi Bíróság

cím


Tárgy: kérelem



Tisztelt Bíróság!


Én, X Y (sz. hely és idő:..., anyja neve:..., sz.ig.száma:......., lakcím:....) felperes, kérem perem folytatólagos tárgyalását Z Q (ugyanúgy az adatok) alperessel.



X (pl. Budapest, vagy ahol írtad), 2010.11.23.



Köszönettel:


XY (aláírás)

felperes

2010. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Teljesen felesleges beleírni az adatokat (ki hol született, stb.), mert addigra az benne van a per irataiban.

Viszont bele kell írni a perszámot! Ez akár még a peres felek nevénél is fontosabb. Így néz ki: xP.2x.xxx/2010. (x-ek helyett nyilván számok vannak).


És ez nagyjából elég is.


egy ügyvéd

2010. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Ügyvéd!


Köszi :)

Nálunk már nem aktuális, így lett leadva.

2010. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!! Sokat segítettek! Már be is adtam a bíróságra a levelet!! Köszönöm szépen még egyszer!!
2010. nov. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!