Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tanácsokat, véleményeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsokat, véleményeket várok (3 gyerekkel válni)?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, a férjem is.

3 pici gyereket nevelünk. A legnagyobb 6 éves.

7 éve ismerjük egymást a férjemmel, tehát hamar jött az első baba (vártunk, terveztük)


Jól élünk, anyagi problémánk nincs.

Férjem nagyon jó apuka (altat, etet, fürdet, babusgat, játszik)

Segít a háztartásban, bevásárol stb...

Sokan azt mondják, hogy egy szavam nem lehet, DE

úgy élünk egymás mellett, mint 2 barát....ill. nem is barát,mert nem is beszélgetünk.

Amiről muszáj arról persze (gyerekek, mit kell venni a boltban stb...), de amúgy semmiről.

Nagyon eltávolodtunk és ez hétről-hétre rosszabb.


Nem egyszer próbáltam vele erről beszélni, akkor ígér, esküszik,hogy másképp lesz, de aztán folytatódik minden ugyan úgy :(


Nem tudok már úgy rá nézni, mint a férjemre, társamra...

:(


Nyeljek tovább és a gyerekek miatt fogadjam el, hogy ezek után így kell élni, mint 2 albérlő társnak vagy merjek nagyot lépni?

Nem a válás volt az első gondolatom, de ez kb. 3 éve így megy....


2012. jún. 24. 22:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg mindent megpróbáltál és nem tudjátok megmenteni és egyedül is el tudod tartani a gyermekeket akkor akár léphetsz is. Nem kell ilyen fiatalon temetni magad.


Ha tényleg el tudod tartani magatokat akkor nagyon szerencsés helyzetben vagy, mert új életet kezdhetsz.

2012. jún. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

Lépj, mert tönkremész ebben. A házasságod csak akkor tudod megmenteni, ha mind a ketten tesztek is érte.


Együtt élni meg nem jó, ha már szétmentek, én is ebben voltam. A férjemnek megadtam a szabadságot, hiszen külön szobában aludtunk, ő élte világát, én meg a gyerekek miatt nem mehettem. Amióta külön költöztünk mindenkinek jobb, nincs veszekedés a gyerekek feje felett, a láthatást is normálisan megoldottuk és végre mindenki boldog mással.

2012. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
gyerekeket lepasszolni a nagyinak és egy hét wellness nektek kettőtöknek, felveszel pár csini ruhát, elmész fodrászhoz és kozmetikushoz, ha nem segít, akkor esetleg még párterápia...
2012. jún. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már megemlítettem neki a válást, akkor elkezdett zokogni, hogy azt nem bírná ki, szeret minket, velem tervezte az életét stb...

Mind a kettőnknek a gyerekek lelke a legfontosabb.

Sokszor hallják a vitákat és én ezt már nem akarom :(


Itthon nem vagyok elhanyagolva, nem mackóban főzök, adok magamra.

Az viszont igaz, hogy CSAK kettesben már évek óta nem voltunk sehol. max. nagybevásárolni :(


Nem gondoltam volna, hogy egyszer ide jutunk :(

2012. jún. 24. 22:40
 5/26 anonim ***** válasza:
30%

Nem értelek benneteket! A férjed jó apa,csak te vársz el tőle túl sokat! Mit tettél te azért,hogy ne távolodjatok el egymástól? Miért csak a férjedtől vársz változást?

Komolyan el kellene beszélgetnetek,hogy mi vezetett idáig. Mondja el ő is,hogy veled mi a baj?

A gyerekeid érdeke a legfontosabb egy anyának. Ez pedig az,hogy családban nőjenek fel.

Ha elválsz,akkor elszakítod őket az apjuktól,neked is nehezebb lesz,de ettől nem leszel boldogabb,mint most.

Ha találsz is másik pasast,mi a biztosíték,hogy azzal boldogabb leszel?

Ha ketten nem tudtok dűlőre jutni,akkor menjetek el családterápiára! A gyerekeidre gondolj,ne magadra.

Egy 3 gyerekes anyuka.

2012. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
9%

Fogyasztói társadalomban élünk, legegyszerűbb kidobni ami nem működik. Mennyivel egyszerűbb lett volna jobban körülnézni, mielőtt bevásárolsz. De ha már emellett döntöttél illene ha megbecsülnéd, vigyáznál rá, hogy ne romoljon el, és megjavítanád ha mégse működik tökéletesen...


Mennyi is voltam, amikor a szüleim elváltak? 4 vagy 5 éves? Nem is tudom már, de szörnyű volt azután. Szegény gyerekeidnek részvétem, átérzem a rájuk váró kínokat...!

Anyám is játszotta a büszke határozott királynőt, meg próbált ismerkedni aztán. De szerencsére a pasiknak nem vágynak pótapaságra, így senki idegen nem költözött be hozzánk... Nem jobb lett volna, ha apámmal együtt használják a fantáziájukat a megoldás végett?! Vagy ne hoztak volna össze engem, ha még magukban sem biztosak...!

2012. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem válnék egyből...(vagyis megpróbálnék küzdeni)


Volt egy nagyrabecsült tanárom, azki azt mondta nekünk egyszer, hogy válni akkor kell, ha egy lakatlan szigeten szívesebben lennél egyedül, mint a társaddal.


Ha így érzel, akkor válj, ne is gondolkozz...



De gondolj arra, 6 éve miért mondtál neki IGEN-t, mit jelentett ez az igen? Jelentett egyáltalán valamit???


Én nem tudnám elképzelni a válást, csak abban az esetben ha valami visszafordíthatatlan történik...hiába keressük mindig a jobbat, sosem fog eljönni...


Nem az, ne értsd félre, rosz kapcsolatban nem maradnék én sem, de a házasság számomra szent...és ha egyszer igen-t mondtam, mindenáron teszek is.

Menjetek kettesben el valahova, idézzétek fel a régi dolgokat....


Ha sehogy sem megy, akkor gondolkozz váláson...

2012. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, itt nincs gyűlölködés, taposómalom van, szürke hétköznapok. Ne add fel ilyen könnyen. Vannak barátaitok? Nem biztos, hogy a kettesben romantikázást kellene erőltetni, ha nincs köztetek parázs. Viszont egy jó kis buli közösen, onnan jó hangulatban haza, utána minden rózsaszínebb ám! Túl apuka és anyuka lettetek, három pici nagy felelősség. De attól még fiatal pasi és csajszi vagytok. Annak is adjatok helyet! Drukkolok nektek!
2012. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A 8-as válaszoló fogalmazta meg azt ami a valóság: túl anyuka és túl apuka lettünk. Minden a gyerekek körül forog.

ÉS EZ ÍGY VAN JÓL!

Mindennél jobban szeretjük őket!


Azok akik azt írták, hogy hamar feladom és nem küzdök és nem becsülöm és királynőt játszom...


3 éve folyamatosan küzdök! Próbálkozom beszélgetéssel, fincsi vacsikkal, borozgatás a teraszon, gyertyafény...de semmi pozitív reakció nincs :(


Nem akarok pasizni, nem akarok majd pótapukát keresni, de ez az állapot sem neki, sem a gyerekeknek, sem nekem nem jó :(


Hazajön, puszi az arcra...aztán vacsi, de soha nem együtt, fürdetés, altatás, esti mese, ő kint alszik a nappaliban és bent a hálóban, egyedül.

Ennyi.


Az IGEN az nekem is IGEN volt az esküvőn, de 3 éven át hiába próbáltam rendbe hozni (ha nem is tökéletesre)

Nem hiszem, hogy ez a normális, jó házasság amiben mi élünk!


A szüleim 35 éve élnek nagyon szép házasságban, szóval van előttem jó példa.

Nem várok el sokat, SŐT csak a alapokat, de azt sincs...

2012. jún. 24. 23:01
 10/26 anonim válasza:
51%

Egy férfit akkor tud megszerezni a nő, ha tetszik annak. (És persze fordítva.) Az első lépés tehát az, hogy tess a férjednek. Hiba lenne azt gondolni, hogy egy beszélgetéssel megváltoztathatod a férjed rólad alkotott véleményét, a hozzád való viszonyulását. Akkor fog rád másként tekinteni, ha olyan leszel, amilyen neki tetszik.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy változz meg, hanem csupán annyit, hogy őt se akard megváltoztatni. Gondold végig, mi tetszett neki a kapcsolatotok elején, és ha nem ellenkezik a mostani önmagaddal, légy újra olyan. Ha a hosszú haj tetszett neki, növeszd meg újra, ha a plusz kilók tetszettek neki, szedd vissza magadra, ha a megértéseddel hódítottad meg, légy újra megértő. Kis túlzással válj azzá, ami neki tetszik.


Ha az első lépés megvan, csak azután tárd elé, milyenné szeretnéd, hogy ő váljon (újra) neked.


A változást mindig önmagadon kezdd, ne mástól várd...! ;-)

2012. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!