Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjemmel kettőnk nevén van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel kettőnk nevén van az albérleti szerződés. Mindketten be vagyunk jelentkezve állandóra. Beadom a válókeresetet, utána hogy tudom elérni, hogy ki is költözzön? Magától nem akar.

Figyelt kérdés
Van egy olyan határozatunk,hogy egy lakásban,de külön háztartásban élünk.
2012. jún. 25. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne neked több jogod ott maradni, mint neki? Ennyi erővel ő is elvárhatja, hogy Te menj el.
2012. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért várod el,hogy ő költözzön ki?Ha ő még 10 évig ott akarna lakni,akkor te se mennél el?
2012. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudod elérni, hogy elköltözzön, ha nem akar.

Te kiköltözhetsz, ha akarsz, de mivel kettötök nevére szól a szerzödés, neked továbbra is fizetni kell a fele lakbért.

Viszont a föbérlönél fel tudod mondani a szerzödést, ha ö is beleegyezik, attól kezdve a volt férjednek egyedül kell állnia a lakbért.

2012. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mivel a lakást ketten bérlitek (kettötök nevére szól a szerzödés) és ezen kivül határozat van arról, hogy mindketten ott lakhattok, nem tudod kirakni semmiképpen.


Ha nem akarsz vele egy lakásban élni, akkor neked kell elköltözni.

2012. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ó,nagyszerű!Miért van több jogom itt lakni?Mert ez egy társasház,ahol én vagyok az egyik házmester,ergo ha költöznöm kell,oda a másodállásom is.Ezenkívül én nevelem a kiskorú gyerekünket.Szóval ha választanom kell,hogy ki maradjon a lakásban,nyilván nem egy léhűtő alkoholistára szavazok,hanem az anyára a gyerekével.
2012. jún. 26. 18:39
 6/17 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy neked lenne kedvezöbb ott maradni, de jogilag ez nem indok.

Mellékesen a házmesteri álláshoz nem feltétlen kell abban a házban laknod.


Az egyetlen megoldás, ha a föbérlövel megegyeztek, hogy felmondja az albérletet, akkor mindketten kikerültök a szerzödésböl. Ha utána VELED köt egy újabbat, akkor attól kezdve te vagy a lakás bérlöje, és a volt férjednek nincs jogcime ott tartózkodni.

2012. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tipikus női mentalitás.:/ Azt aláírom, hogy a gyereknek jobb az állandó környezet, de ezen kívűl a kérdező kissé el van tévedve..

6-os: a javaslatoddal szerintem annyit értél el a nőnél, hogy az exférj háta mögött felkeresi a főbérlőt és telebeszéli a fejét, hogy túrják ki. Nem szép. A léhűtőt feleslegesnek és túlzónak tartom, alkoholista lehet. Láthatóan kérdezőnk érzelemeit kívánná jogi síkra fektetni, hála az égnek ez nem járható út. Meg lehet oldani tisztességesen, emberséggel is oldani egy helyzetet, legyen a másik fél bármilyen is.. Semmit nem rákenve.

2012. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7-s!A 6-os válasz nem volt újdonság számomra,kb. 2 hónapja ugyanezt javasolta egy rendőr,aki ért hozzá,mint járható út.A férjemet meg annak titulálom,aminek csak jólesik,egyelőre én élek vele,talán jobban tudom,milyen.Mellesleg nem túloztam.
2012. júl. 5. 17:36
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja,és sosem voltam az a hátulról-mellbe típus,sőt,én utálom legjobban ezt a fajtát.
2012. júl. 5. 17:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó. A 6-os válasszal nem is volt gondom. És sikerült kivitelezni?
2012. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!