Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek sikerült helyrehoznia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek sikerült helyrehoznia a házasságát pedig közel volt a váláshoz? Hogy csináltad? Mit tettél? Mit mondtál?

Figyelt kérdés

Mi most itt tartunk. A férjem mindenáron válni akar, már el is költözött. Ez a 7. évünk... Az elköltözése óta beszéltünk már sokszor, de hajthatatlan. Nincs harmadik, nem csábult el egyikünk se, ő azzal indokol, hogy elege van az állandó megfelelésből, neki sose volt igaza, úgy érzi feladja a személyiségét. Én ebből annyit tapasztaltam, hogy nem törődik velem, nem beszéljük meg a problémákat, hidegen hagyja, ha valami bajom van, érzéketlen. Lehet ennyire félreismerni egymást?

Vagy törődjek bele a válásba? Én szeretem. Fogadjam el, hogy nincs tovább?

Tud valaki erre valami okosat???


2009. júl. 7. 18:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem menyetek el kirandulni, egy kis kikapcsolodas mindenkepp nem art! Ott megtudnatok beszelni a serelmeket.

Sok sikert, remelem megoldodik :))

32/n

2009. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik a leírtakból,hogy neked ugyanaz a bajod vele,mint neki veled.A problémákat megkellet volna beszélni egymással,amikor azok felmerültek.Most már elég nehéz lesz meggyőznöd,hogy ezután másképp legyen.Azért próbáljátok meg.Neked is megkell változnod,nem csak neki.
2009. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A kikapcsolódás tényleg jó ötlet.

De én írok egy másikat: van egy nagyon tuti könyv, ami ebben sokat segít (Már a tönkrement kapcsolatok helyrehozásában, ha a párok elhidegültek egymástól.): Gary Chapman-tól az EGYMÁSRA HANGOLVA alcím: AZ ÖT SZERETET-NYELV A HÁZASSÁGBAN

Harmat Kiadó adta ki: 1114 Bp., Bukarest u. 3. Tel/FAX:466-9896 e-mail:harmat@harmat.hu net:www.harmat.hu

Sok sikert!

Ez segít újra kifejezni egymás iránt a szereteteteket. Mert minden embernek más a szeretet-nyelve; dicséret, ajándékok, testi érintés stb.

Ha olvasod (vagyis olvassátok) a könyvet, akkor majd megérted mire gondoltam. Mutasd meg neki a szeretet-nyelvén, hogy te még mindig nagyon szereted! Meglásd, akkor ő is viszonozni akarja majd.

Remélem segítettem!

2009. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

jajj, kommunikációs probléma....:((( sajnálom nagyon

ha nincs nő, akkor sose késő, hidd el.

szeret még? vagy már ki is hűlt?

meg kellene beszélnetek, mindenképpen!

ne törődj bele a válásba, ha úgy érzed, rendbe tudjátok hozni.

egyébként a kérdésre válaszolva, igen , én voltam már válás közelében, és most úgy tűnik, rendben vagyunk...de ez más, mert nő volt a képben.

légyszi, írd meg, mi a helyzet!

2009. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

ennyi idő után már nem látod rá esélyt, sajnos.

ha ez a probléma még csak fél éve, 1 éve állna fenn, akkor igen, de itt már nyilván többről van szó. ténylegesen már nem tudnak ilyenkor megbocsátani egymásnak a felek a vélt vagy valós sérelmeikért, mert mindig is úgy fogják érezni, hogy túl sok időt elvesztegettek már az életükből a másikra, a kapcsolatra.

2009. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem olyan egyszerű a dolog, mint a mesében, hogy boldogan éltek, míg megnem haltak. Valóban lehet, hogy egyik, vagy mindkét résztvevő, úgy érzi, elvsztette önmagát. Nem tudja azt az életet élni, amire igazán született. Fetőművész otthagyja a családját, zeneszerző körül kihal a család(Verdi) és csak aztán tud igazán kibontakozni. Tehát meg kell adni egymásnak a lehetőséget és a szabadidőt, hogy lehessen saját élete. Nem állhat annyiból, hogy gyerek bölcsibe, munka, haza, mosás, főzés, takaritás, fekvés, reggel ugyanez előlről. Nem lehet elvárni, hogy valaki irányítja a családot, a másik szótfogad. Ez vezet a válságokhoz.
2009. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem félreismerés, hanem az emberek változnak. Más egy fiatal, más egy 30 éves, vagy még idősebb, tapasztalatokat szerzett, fejlődik,megváltozik, ez természetes. El kell fogadni, meg kell engedni. Tilos egymást változtatni, tilos fegyelmezni, korholni, tilos egymáson utralkodni, és megengedni, hogy rajtad uralkodjanak. Vizsgáld meg, hogy ezeket a hibákat elkövette-e valamelyiktek.
2009. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled. Nem vagyok biztos bene, hogy az ő részéről nincs-e mégiscsak egy harmadik, mert a férfiak nem költöznek el csak úgy, hogy legalább legyen, aki főzzön-mosson-vasaljon rájuk. Nem mellékes kérdés, majd írd meg, hogy van-e gyereketek.

A mostani helyzetben attól tartok, hogy nem tudsz mást tenni, mint várni, nem erőltetni, és néhány hét szünet után megpróbálkozni a visszahívásával, ha még szeret, akkor van rá esély. Ha nem adta be a válókeresetet, csak különköltözött, akkor még nem tekinti véglegesnek. De lelkileg arra is fel kell készülnöd, hogy esetleg nem jön vissza.

Én voltam válás szélén, de nem költözött el, nálunk pont hét év után javult meg a helyzet. Mostmár vén rókaként azt mondhatom, hogy a házasságba mindenki a saját szokásait, saját elvárásait hozza (mi olyanokon veszekedtünk, hogy párosítva vagy ahogy jön kell felteregetni a zoknikat, vagy karikákra vagy oválisra kell-e szeletelni a kolbászt), nem mondja el, csak elvárja, mint az én férjem időre a meleg vacsorát, amihez én nem voltam hozzászokva. Több év kell, mire két ember összeszokik, miután a szerelem kémiai, vak része elmúlik. Nem kell rögtön szétmenni,hanem sokat kell mindkét részről dolgozni, alkalmazkodni, igenis "önfeladni", megbocsátani illetve nem haragudni, a másik kedvébe járni és úgy szeretni, ahogy van, rossz tulajdonságaival együtt, mert cserébe társat kap az ember. Nem lehet megjósolni, hogy veletek mi lesz (nincs barát, rokon, aki beszélni tud vele az összeboronálásotok jegyében?), de ha kis szünet után újrakezditek, mindkettőtöknek jobban ki kell fejeznie szeretetét, amiben fontos szerepe van a szexnek is. Majd írd meg, ha van fejlemény.

2009. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

Melegitve csak a töltött káposzta jó! Tartja a mondás!


Ami nem működik, az nem is fog. Kár erőltetni, a próbálgatásnak sincs semmi értelme.


Nem lesz már tartós kapcsolat. Állandó marakodás, csak bántjátok majd egymást.


Váljatok el szépen és maradjatok barátok.

2009. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

19:17, 19:18

Köszi az ötleteket. A könyvet én elolvasom, ő már kérdéses, mert jelenleg (lehet, hogy ezután mindig) teljesen elutasító.

Egyébként én úgy érzem, igazán nagy, megoldhatatlan probéma nem volt köztünk. Illetve épp az a gond, hogy ha összekaptam vele, akkor ő nem szólt. Nem szólt semmiért. Mint most kiderült, "csak tűrt". De néma gyereknek... Közben én sokszor a hallgatását azzal magyaráztam magamnak, hogy fütyül rám.


19:21

A 7 év a teljes együttélésünk ideje, nem a bajok kezdete. A férjem szerint évek óta szépen lassan gyült benne az, ami az elköltözéshez vezetett nála.


19:38

Önvizsgálat (van önmarcangolásis rendesen) oké. És utána?


19:44

Anyjához költözött, teljes ellátással... Közös gyerek nincs, csak nekem egy majdnem felnőtt:) Külön köszönöm a soraid.


21:05

Ez a félelmem...

2009. júl. 7. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!