Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi az az asszonytartás pontosa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az asszonytartás pontosan és milyen esetekben ítélik meg?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért kéne ilyet bárkinek is fizetni, hiszen férjtartás kifejezéssel még nem találkoztam, a nő is éppúgy tud dolgozni, mint a férfi. Akkor ez mire való?
2008. ápr. 30. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs asszonytartás, házastársi tartás van. A rokontartási kötelezettségből ered. Nagyon ritka esetekben kerülhet sor a megítélésére. pl:a másik fél nem képes dolgozni, vagy eltartani magát)
2008. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azokban a nyugati államokban van, ahol azt mondja ki a válási törvény, hogy a válás miatt nem hozható olyan helyzetbe az egyik fél sem, hogy akarata ellenére munkát kelljen vállalnia. Tehát, ha a házasság alatt az asszony nem dolgozott, nem hozhatja abba a helyzetbe a válás, hogy el kelljen mennie dolgozni, ha ő nem akar. A nagybátyám fizetett évekig az első ( gyermektelen ) feleségének Angliában és hiába volt a második házasságából 3 gyereke.
2010. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor ha a házasság alatt tegyük fel, hogy a nő dolgozott, és a férfi nem, akkor a férfi számára is megítélhetnek tartásdíjat?
2010. jan. 28. 10:11
 4/4 anonim válasza:
100%
Igen, ha a házasság érdekében maradt otthon vagy a házassági szerződésben ezt írták le.
2010. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!