Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magyarázza el nekem valaki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarázza el nekem valaki, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Az unokatesóm ex férjét kirúgta a munkáltatója és ő tavaly decemberben meg is kapta a végkielégítését.Közben ő elment passzív táppénzre.Viszont most megint a munkáltatója utalta a gyerektartást.Ha nincs munkahelye,hogy lehetséges ez?Mégis van munkaviszonya,vagy?Nem érti a unokatesóm mi van és én sem értek ezekhez a dolgokhoz.
2009. júl. 9. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
nem lehet, hogy még mindig táppénzen van? fél év a passzív táppénz maximuma nem? vagy már ninsen annyi? én sem vagyok ebben annyira képben, de ha még passzívon van, akkor a munkáltatónál még be van jelentve elvileg papíron, tehát lehetséges, hogy a passzívból azonnal a munkáltató leveszi a gyerektartást és utalja ahova kell. ezt a volt cégnél kéne megérdeklődni szerintem, ha annyira sincsenek az ex-szel beszélő viszonyban, hogy őt megkérdezze.
2009. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha a volt munkáltató tb-kifizetőhely, lehet, hogy a passzív táppénzből vonja és utalja. Ha nem kifizetőhely, akkor az OEP-től kellett volna megkapnia a gyerektartást.
2009. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A munkáltató utalja a gyt-t,már arra gondol unokatesóm,hogy nem is szűnt meg a munkaviszonya,hanem csak valami jutalom pénzt kapott(ugyanis decemberben kapott unokatesóm 45.000 ft-ot,visszamenőlegesen,mint gyerektartás elmaradás,nem ennyi járt volna,jóval több,de exe úgy gondolta érje be ennyivel).Nem beszélnek egymással,néha napján eszébe jut,hogy van egy kislánya.Akkor hoz neki rohadt almát,kis méretű szandit...unokatesómat meg fenyegeti,mert az levelet írt a bíróságra,mert az exe nem fizetett gyerektartást.
2009. júl. 9. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Nekem sehogyan sem jön össze. A passzív táppénz max. 45 napig jár. Ezt méltányossági alapon max. 45 nappal lehet meghosszabbítani. Ha még meg is kapta a méltányossági hosszabbítást, akkor is le kellett már járnia. Szerintem megint dolgozik a régi cégnél. De ezt miért nem tudja megkérdezni tőle?

2009. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, csak most olvastam el a kommentedet.

Ha nagyon fenyegetőzik az ex, tegyen feljelentést.

2009. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megint a régi cégnél dolgozik, mert - mint előttem már írták - a passziv táppénz csak 45 nap.

Próbálkozzatok megkérdezni a munkáltató munkaügyi ügyintézőjétől (akár ilyen szöveggel is, hogy szeretnétek tudni, mire lehet számítani gyt. téren. Még nem is hazudtok vele.)

2009. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!
2009. júl. 9. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!