Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nálam maradhat a gyerek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálam maradhat a gyerek? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

A történet egyszerű, mégis félek. Férjemtől külön költöztem, mert irtó csúnyán bánt velünk, nagyon agresszív volt. Van egy 1 éves kisgyerekünk. Viszont én csak úgy tudtam elköltözni, hogy megismerkedtem valakivel és hozzá költöztem. Ezt a férjem nem tudja. Rettegek minden nap, hogy kiderül és akkor elveszi tőlem a gyermekemet. A válás folyamatban van, de még nem volt tárgyalás. Szeretnék rendes lenni addig is, a láthatást illetően, de emiatt is félek, hogy nem adja vissza amíg nem születik ítélet. Nekem csak gyes + családim van.

Ugye nem ítéli a bíróság neki? Abba belepusztulnék, nekem már senki másom nincs a gyermekemen kívül :((((


2012. júl. 14. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják elvenni tőled a gyerekedet, ez biztos. Úgy tudom (lehet, rosszul tudom), hogy el sem viheti ottalvósan 3 éves koráig. Ha nem adná vissza, azonnal kérd a rendőrség segítségét. Nincs az a bíró, aki egy egyévest az apának ítélne, ha az anyukának van hol laknia, tudja biztosítani a gyerek ellátását, és nem idegbeteg. Ne aggódj!
2012. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, picit megnyugodtam! :) Ráadásul az anyós is követel láthatást, amivel alapból nincs bajom, de nagyon zavar, hogy keresztül néz rajtam. 1,5 hete vitte el a gyereket 1 hétre, gondoltam jót tesz neki ha tényleg elmegy állatkertbe stb. De 2 napja a férjem közölte, hogy az anyja 2 hétre elviszi. Nem elviheti, elviszi. És nagyon megharagudtam, mert szerintem nincs joga ahhoz, hogy csak így kijelentse és akkor úgy lesz. Teljesen más lett volna, hogy megkérdez, hogy mit szólnék hozzá, de engem teljesen semmibe vettek. Ezért mondtam, hogy nem, mire most én vagyok a szemét. A gyerek alig van lassan velem, mert eddig rendes voltam és nem tiltottam senkitől. És ezért félek hogy ha legközelebb viszik, nem adják vissza merthogy én most "szemét" voltam. :( Bárcsak lenne már meg az ítélet! :(
2012. júl. 14. 19:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az 1 éves gyereket ne add oda 1 hétre. Már ha jót akarsz. Ideiglenes elhelyezés nem volt?
2012. júl. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem adtak nekem határozatot. Az ügyvéd barátom azt mondta, hogy a gyámügyön adniuk kell. Én voltam 2 helyen is a gyámügyön, egyik a bejelentett lakhelyem szerint, másik a tartózkodási helyem szerint, de egyik helyen sem akartak adni ideiglenes gyermekelhelyezési határozatot és azt mondták nem szokás, csak ha állami gondozásba akarom adni a gyermeket. Erről meg ugye szó sincs. De nem adtak további instrukciót, hogy hova tudnék fordulni, pedig kérdeztem.
2012. júl. 14. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se add oda egy hétre. Ezt fogják felhasználni ellened: annyira nem érdekli anyukát a picit, hogy a gyerek heteket tölt az exanyósnál. Pedig ugye nem arról van szó, hogy nem érdekel a gyereked, hanem arról, hogy próbálsz rendes lenni. Inkább vigyék többször egy napra, max. kettőre.
2012. júl. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a magyar állam elsősorban anya-gyerek párti. tehát elsődleges érdeke neki is, hogy az anyánál legyen a gyerek. nagyon indokolt esetben veszik csak el tőle, ahhoz meg olyanok kellenek pl hogy az anya nem józan életű, vagy mappája van a rendőrségen, vagy teljesen munkanélküli.

te pont, még a másik férfivel is, de biztonságos családi hátteret tudtok felmutatni, így ne aggódj, még a javadra is válhat :)

2012. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon anyapárti a magyar közvélemény. De ne élj ezzel vissza, mert az én szememben, a férfiak (apák) szemében, és az értelmesebb nők szemében csak egy szemét aljas nő (anya) leszel.
2012. júl. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat!:)

Már miért lennék aljas? Mert nem bírtam, hogy terrorizál minket és a legjobbat akartam? Akkor tényleg égjek el a pokol tüzén, vállalom. A párom imádja a gyermekemet és mindent megtesz érte. Amíg a vér szerinti apja csak odébb rúgta ha neki útban volt, szó szerint és rengetegszer éheztünk mert elverte az összes pénzt. Ezt nem nevezem szülőnek. És még így is van szívem, hogy jó, lássa, nehogy később én legyek a szemét anya, hogy tiltottam. Döntse el majd a gyerek később, hogy ki milyen. De amíg kicsi, az én felelősségem biztosítani neki a nyugodt légkört, ha más mellett, akkor úgy.

2012. júl. 14. 21:17
 9/10 MÉszáros Zoltánné válasza:
Hasonló cipőben járok én is.Bár nálunk a férjem csak akkor agresszív ha iszik. Nekünk 2 gyerekünk van 1 és 3 évesek.És most teljesen elegem lett válni akarok.Szintén gyes és csp a jövedelmem, de elmegyek dolgozni, hogy független lehessek.Vajon kinek ítélné a bíróság a gyerekeket?Sajnos erről nem tudok a férjemmel beszélni, mert azt mondta,hogy megöl ha el merek válni,meg hogy az ő gyerekeit nem fogja idegen férfi nevelni(pedig erről még nincs szó) ja a legjobb az volt amikor azt mondta hogy övé a nagyobbik enyém a kicsi!!Én nem tudnék választani a két gyermekem közül...
2012. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy Te aljas vagy. Csak annyit, hogy ha így cselekszel az leszel. Te vetted magadra, ezek szerint így fogsz cselekekdni?
2012. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!