Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted mennyire fontos,...

Szerinted mennyire fontos, hogy egy ovodás, kisiskolás gyerek több napra nyaralni menjen?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Semennyire. Ha megtehetitek menjetek, ha nem nem.

Egy strandolás, vagy egy hét a maminák is nyaralás neki! Új élmények, anya apa nélkül. Elmonhatja hogy nyaralt a maminál, voltak az erdőben gombázni, vagy horgászni a Papival, vagy a Maminál fürödtek a kertben.

2012. júl. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nem annyira fontos nekik,inkább a szülők érzik úgy hogy mindenképp nyaralni kell egy gyereknek.Ha vannak barátai akikkel játszhat és a család is eltud menni néhány programra együtt a gyerek élvezni fogja a szünetet.Emlékszem gyerekkoromból:sokáig alvás,egész nap játék a szomszéd gyerekekkel,fagyi,dinnye,strand,szalonnasütés,nem kellett más.
2012. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a nyaralás a fontos, hanem az élmények, a változatos programok. Ha telik rá, persze, nem baj, de ha nem, másképp is felejthetetlenné lehet tenni a nyarat.
2012. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emlékezetes élmény a kicsiknek pár napig új közegben lenni, nem otthon aludni, más napi- vagy házirendet követni. De lehet ez akár a nagyszülőknél, barátoknál alvás is.
2012. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy óvodásnak még esetleg nem annyira fontos, de egy kisiskolásnak már mindenféleképpen.

Mi az első két évben az anyagiak miatt nem nyaraltunk, kirándulni persze voltunk többször, leginkább állatkert/vadaspark vonzáskörzetében. 2 évesen volt velünk Erdélyben 1 hétre, amire emlékszik belőle, az az áfonyalekvár. :-)

3 éves volt tavaly, a Balatonra mentünk, na ezt egész évben emlegette, sok minden megmaradt neki, a hajókázás, a sok fürdés, a komp, mert a kocsi is hajókázott, a nagy víz...

Szerintem nemcsak azért kellenek a nyaralások, mert együtt pihen a család, hanem mert olyan helyzetekkel, élményekkel találkozik, amivel az otthoni környezetében nem. Tágul a látóköre, az ismeretanyaga, és persze az érzelmileg sem mindegy, hogy egy egész hétig teljes család veszi körül.

A kisiskoláskor kiegészül azzal, hogy a kortársaknak is meg kell felelni (sajnos): Ki mivel tud előrukkolni, ki miről mesél, mit hozott onnan.

2012. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

A szülő - bármit is mond - nem a gyerek kedvéért, hanem a sajátjáért nyaral. Tapasztalatom, hogy a kisgyereknek semmivel sem kisebb élmény anyával vagy apával egy délután a megszokott játszótéren vagy otthon az udvari pancsolóban, mint egy nyaralás a tengernél. Ők még jól működnek, nekik az együtt töltött idő, a közös élmény számít, nem a hely.

Kár, hogy felnőtt korunkra mindezt elfelejtjük...

2012. júl. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal, aki azt mondja, csak a szülő szórakoztatására, igényeinek kielégítésére való a családi nyaralás.

Kisgyermek éveimből szinte csak a nyaralások maradtak meg: a pesti vidámpark, bringóhintózás a Margit-szigeten, amikor először láttam a koronát (akkor még a Nemzeti Múzeumban volt), a debreceni virágkarnevál, strandolás a Tisza-parton.

Na, meg az úttörőtáborok, amire én, mint kisdobos csak azért mehettem, mert a nagyobb tesóim is ott voltak. :-)

Öten vagyunk testvérek, a szüleimnek egyetlen lehetőségük a rokonság volt, először mi nyaraltunk náluk, aztán ők jöttek hozzánk. Nem tudom, a szülők mennyire élvezték ezeket az utakat, biztos nem volt egyszerű az 5 gyereket koordinálni mondjuk egy metrónál, ahol minden olyan izgalmas volt.

A párom családja jobb anyagi helyzetben élt, de igény erre sajnos nem volt, felnőttként jutott el először a Balatonra, a kisfiunkkal együtt csodálkozik rá a gyönyörű országunkra, mert azt mondta, a gyereke ne úgy nőjön fel, mint ő. Mi sokat kirándulunk, és igyekszünk úgy spórolni, hogy minden évben eljussunk nyaralni. Leginkább belföldre, de nem bánjuk, itt is van látnivaló elég.

Na, meg persze mi is kihasználjuk a rokonok adta lehetőséget, sokat meg lehet takarítani ezzel.

2012. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!