Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Volt egy élettársam másfél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt egy élettársam másfél évig, ezt hivatalos élettársi papir igazolja. Itthagyott terhesen egy csomó adóssággal ami az én nevemen van. Ennek felének kifizetésésre kötelezhetem?

Figyelt kérdés
Ő hitel képtelen volt és ezért minden hitel az én nevemre került,de én nem tudom fizetni az egészet és nagyon félek hogy végrehajtóhoz kerül az ügy.Bíróságon kérhetem hogy kötelezzék ennek a kifizetésére??Perelhetem?
2009. júl. 15. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Perelni csak akkor pereld, ha bizonyítani tudod, hogy őhelyette vettétek fel a nevedre a hiteleket. Tanuk, papírok, stb.
2009. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem el, hogy így átlehet egyeseket verni! Miért a te nevedre vetted fel a hiteleket??? Ezt nem is tudom megérteni. Jól átbasztak meg fel is. Ennél jobban egy nőt nem lehet kicsinálni.Ezzel akart bosszút állni? Máskor kerüld a lúzereket és az élettársi kapcsolatot. Na meg ne írass semmit a te nevedre ami hitel. Ezt esküszöm nem értem. Lehet hogy most nagyon szarul jártál, járj utána... szerintem ez egy csaló. Aki nőket használ ki. Gondolom jól kihasznált.
2009. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak a te neveden van a hitel és ő fizetésképtelen, mit akarsz rajta perelni? Ne haragudj, de te neked nem lett volna szabad ebbe belemenni. Aláírtad, most vállalni kell érte a felelősséget. Próbálj családtagoktól segítséget kérni, mert a bank be fogja hajtani rajtad ezt és akár a házat is elárverezhetik a fejed fölül.
2009. júl. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


El akarják fogadtatni jogi szinten az élettársi kapcsolatot, hogy hasonló privilégiumok járjanak hozzá, mint a házassághoz; de ez még mindig csak terv.Nem vagyok ügyvéd, de szerintem csak házasság esetén lehet perelni, hogy az adósságot ki is halmozta fel? Viszont nagy butaság volt egyszerre több hitelt felvenni, ráadásul csakis a te nevedre.Ezt nem rosszallásból írom, csak sajnos egyre több az olyan ember, aki arra játszik, hogy neki mindent ; a másikat meg benne hagyja a kakiban.

2009. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
EGYETLEN HITELT VETTÜNK FEL AMI KB 700EZER FORINT.MÁR VAN BEJELENTETT MUNKAHELYE ÉS VETT AZÓTA EGYHÁZAT IS ÉS MOSTMÁR KAP HITELT,DE NEM SEGIT KIFIZETNI AZ ENYÉMET AMIT KÖZÖSEN VETTÜNK FEL.3 HÓNAPJA HAGYOTT ITT DE NEKI MÁR MOST TÖBB HITERL VAN A NEVÉN MINT AMI AZ ENYÉM,ÚGY ELADÓSODOTT MÁR.SZÓVAL NEM TUDOK MIT TENNI AZT MONDJÁTOK?HÁT EGYEDÜL PEDIG NEM TUDOM MI LESZ VELEM ÉS A GYEREKEKKEL MERT MÁR Ő A MÁSODIK BABÁM!!!NINCS A NEVEMEN SEMMI AMIT EL TUDNA VINNI A VÉGREHAJTÓ,DE NEM SZERETNÉK IDÁIG ELJUTNI,HOGY VÉGREHAJTÓHOZ KERÜLJÖN AZ ÜGY.
2009. júl. 15. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen , van lehetőséged keresettel élni a bíróság előtt.

Ha az élettársi kapcsolatot hitelt érdemlően bizonyítani tudod és hitel felvétele az élettársi kapcsolat fennálása alatt keletkezett, az közös " vagyonnak" minősül. Tehát ugyanolyan kötelessége teljesíteni a követelést az élettársadnak, mint neked, hisz a hitel felvételéből származó előnyt is közösen élveztétek.

Fordulj bírósághoz, ne hagyd magad. Ugyanúgy alakulnak a vagyoni viszonyok ebben az esetben is, mint házasság esetén!

2009. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Bíróságokon minden héten van nyílt nap, ahol elmondhatod a problémád, és a Bíró, aki fogad, tanácsot ad ingyen, és bérmentve, hogy merre menj, van-e értelme lépni...stb..stb...
2009. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!