Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztásnál hogy van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztásnál hogy van a kölcsön?

Figyelt kérdés
A családi kölcsönt csak egyik fél kapta, melyet vissza kell fizetni. Másik fél is tudott róla. Még felét vissza kell fizetni. Ilyenkor vagyonmegosztásnál ez is közösnek számít ugye?
2012. júl. 25. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy a kapott (felvett) kölcsön mibe lett forgatva. Mert ha közösen elmentek belőle nyaralni, akkor igen, az is feleződik.


De ha pl. egy külön-vagyonnak számító ingatlant újítottak fel belőle, akkor szerintem a még hátralevő rész visszafizetése a különbvagyon birtokosát terheli.

2012. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

közös ingatlanba lett, így akkor közös ez is

köszönöm a válaszokat

2012. júl. 25. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:

"De ha pl. egy külön-vagyonnak számító ingatlant újítottak fel belőle, akkor szerintem a még hátralevő rész visszafizetése a különbvagyon birtokosát terheli."


Különvagyonba fektet valaki vagyonközösség alatt akkor az értéknövekedés fele számonkérhető!

2012. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Különvagyonba fektet valaki vagyonközösség alatt akkor az értéknövekedés fele számonkérhető!"


Mivel a hitel a vagyonközösség alatt került felvételre, függetlenül attól, hogy mekkora a tulajdonhányad, feleződik! De a ráfordításból adódó értéknövekedés fele is a másikat illeti. Amúgy ha különvagyont növel hitellel, akkor a hitel is és az ingatlan is 100%-ban a tulajdonost illeti logikailag!

2012. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!