Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek ítélnék a gyereket?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek ítélnék a gyereket? Azzal zsarol a párom, hogy elpereli a gyereket, ha válni akarok!

Figyelt kérdés

A probléma ott kezdődik, hogy mindennap a kocsmában ücsörög. Haverozik, és szíve szerint csak hajnalban jönne haza. Egy héten legalább 2szer meg is csinálja. Inkább a téren ücsörög a haverokkal mint, hogy hazajöjjön. Minden hétvégén bulizni megy, ahonnan talaj részegen esik be az ajtón. Vannak napok, amikor haza se jön vacsorázni, csak beül a kocsmába, vagy álldogál az italnagyker előtt. Szerinte ez így jó, mert Őt nem lehet bezárni egy lakásba. Játszótérre elvből nem jön, akkor se ha a gyerek hisztizik, hogy menjünk be, úszni sem jön velünk, soha nincs otthon fürdetéskor, altatáskor, fogalma sincs arról, mint és hogy élünk.

Ellenben, mivel már nem akarom ezt tovább csinálni,amikor közöltem, hogy vége, válni akarok, közölte, hogy elpereli a gyereket, mert nincs lakásom, Anyukáméknál, meg 6an laknánk egy 1+2fél szobás panelban. Míg Ők, a szüleivel, jól keresnek, nagy házban élnek. Azt mondta elérheti, mert nagyon jó ügyvédjük van, hogy se engem, se Őt ne tartsák alkalmas szülőknek és az Ő szülei legyenek a gyámok. Elérheti ezt? Jelenleg, sajnos, még gyes-en vagyok, ez is hátrány?



2012. aug. 3. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem hátrány. Lakhattok albérletben is, nem kell saját ház, ilyet nem vár el egy bíró sem! Közös vagyon van?

Mindenesetre nem ártana, ha keresnél valami munkát. Ha a párod jól keres, elég szép gyerektartást leakaszthatsz. És nézz valami olcsó albérletet, akár vidéken...

Az anyától csak nagyon ritkán veszik el a gyermeket, főleg, ha a párod valóban ilyen, amilyennek leírtad. "Ellened" csak az szól, hogy nincs lakásod, de ez nem feltétele a gyereknevelésnek, tényleg lehet albérletben is normálisan gyereket nevelni!

2012. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az albérletezéstől nem félek, csak tényleg addig lenne úgymond "vagyon" előnyben, amíg 1-2 hónapig összeszedek kaucióra meg rezsire egy kis pluszt. Csak megijesztett azzal, hogy tényleg arra fog hivatkozni, hogy Náluk jobban a körülmények, mint az Én szüleimnél. Mert Ő biztosan nem kapná meg, hiszen iszik, bulizik, és fogalma sincs a gyerekről. Azt meg, hogy a szülei neveljék a Manócskámat...bele se gondolok...
2012. aug. 3. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem perelheti el ez nem ugy van 2 tanu és a láthatást sem engedik neki ilyen viselkedéssel.
2012. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdj neki a gyűjtögetésnek, mert ha tényleg lesz egy rendes albérleted, meg állásod, akkor el nem pereli tőled, az tuti!

Sok sikert!

2012. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bölcsivel sem lesz gond, Anyukám gondozónő, így tényleg csak munka kell, amiből tudom finanszírozni az életünket!
2012. aug. 3. 22:26
 6/8 anonim ***** válasza:
ha egy anya alkalmas, miért adnák oda vadidegeneknek a gyereket? ilyesmi nem történik, szerintem :-o
2012. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg a gyereknek van hol laknia - nem muszáj saját lakás -, addig maradhat nálad.


Az pedig, hogy a kocsmában ücsörög, biztos pozitív tény a bíróság szemében.


El sem tudod képzelni, védőnői nagy gyakorlaton milyen helyeken élt újszülött. Két szoba, tök sötét, 60 fok, levegőtlen, másutt 10-en két szobában, ahol kandalló sem volt, szóval...

2012. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 omba ***** válasza:
100%

Tapasztaltam is, meg egy bíró ismerős is mondta, hogy az alaphelyzet, hogy a gyerek az anyjával marad.

És nagyon-nagyon durva dolgoknak kell lenni, hogy mérlegeljen a bíró.

Szóval, ha te piálnál állandóan, akkor talán MEGFONTOLNÁ!

Jó ügyvéd ide, oda...

azért keress egy-két tanú, de megbízhatót, vagy irkáljatok most kis feljegyzéseket velük.

Őt nem tartják alkalmasnak, nem is akarja, de hogy a szüleit, viccnek is hülyeség!

Nyugi!

2012. aug. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!