Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akiknél az elhanyagolás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknél az elhanyagolás vezetett a váláshoz/szakításhoz leírnák, hogy mikor döntöttek a válás mellett?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokat várnék, ahol mondjuk a férj elhanyagolta a feleséget vagy fordítva, esetleg gyerek is van..

Mi volt az a pont amikor azt mondtad, hogy ELÉG és nem tovább?

Meddig voltatok együtt? Körvonalakban elmesélnéd, hogy mi vezetett a válásig?



2012. aug. 10. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az otthoni feszültség, a lelki problémák elkezdtek szép sorjában átmenni egyre durvább testi tünetekbe, betegségekbe. Itt ráeszméltem, hogy lépni kell.


Kipróbáltunk előtte mindent, párkapcsolati terápiát is, a lelkiismeretünk megnyugodott, hogy nem megy együtt. Nem volt egyszerű döntés, de ma már 2 év után tudom, hogy a legjobb. Nyugodt vagyok és mosolygós, persze anyagilag azért jócskán megviselt.


Barátságban váltunk el, erre nagyon büszkék vagyunk mindketten.

2012. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már észrevettem,hogy bár együtt élünk,de mint két idegen, és szinte nem is kommunikálunk egymással,holott se vita, se harag nem volt,akkor már tudtam ez így nem mehet tovább. Az utolsó csepp az volt amikor vacsora közben próbáltam mesélni neki,hogy mi minden történt a munkahelyemen,és az exférjem csak evett és hümmögött.. Akármit mondtam,csak ühüm.. volt a válasz. Ekkor döbbentem rá,hogy bár hallja a hangomat,de azt nem hogy miről beszélek.. Így folytattam a dumámat azzal a különbséggel,hogy ugyanazzal a hangsúllyal elkezdtem egy mesét mondani. Ez sem tűnt fel neki..Csak tovább hümmögött a piroska és a farkas meséjén.. Később megbeszéltük,hogy 8 év házasság bőven elég volt,hiszen már csak a gyerek köt össze minket. Közös megegyezéssel, barátságban váltunk el.
2012. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

tudom gonosz lesz, de azért 8 éven át mindig a te napodat meghallgatni elég ember próbáló,


nekem anyum ilyen amikor otthon vagyok, mindent el kell mesélnie ami vele történt amíg nem voltam náluk . És a legborzasztóbb, hogy valamit el akar mondani, de egy egész storyt épít a lényeg köré, már a hajam tépem, mikorra mondja el a mondandója lényegét .

2012. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Kedves #3-as sorstárs, részvétem. Nálunk ugyanez ment amíg a szüleimmel éltem, és anyám dolgozott, az este, a vacsora arról szólt, hogy a frenetikus munkahelyi "sérelmeit" sorolta, egyszerűen nem lehetett nyugodtan zabálni se. Sérelem alatt persze ne valós sérelmet érts - ami persze megesik havonta egyszer mondjuk egy átlag melóhelyen - hanem minden olyan dolgot, ami nem az ő elképzelései, elvei, világnézete szerint működött.... "hogy x miért y-nal és miért nem z-vel beszélte meg eztmegazt, és akkor biztos..." Mit meg nem adtam volna olyan 10 és 15 éves korom között, ha egyszer nem a rosszindulattól csöpögő bigott marhaságait kell hallgatnom a kaja élvezete helyett... (mert főzni jól főz) Érdekes, nekem vállalkozóként, ügyfélkörrel napi kb 5 mondat szokott itthon a munkáról szólni, a munka az munka, az otthon meg az otthon. A zasszony má nehezebb eset, de igyekszik kontrollálni magát, mert nem akarja megkapni az "olyan vagy, mint anyám" kitüntető címet:)))
2012. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
majdnem 8 èvig voltunk egyutt, az elso 5 èv nagyon szèp volt, aztan az egesz megszokassa valt... akkor mar 1 ève egyutt is laktunk, de neki mindig fontosabb volt, hogy a barataival legyen, vagy hogy a hobbijait uzze (computer, motorozas)... a 7. èvben mar ugy eltunk egymas mellett mint 2 testvèr. probaltam vele beszelni, megigerte, hogy minden mas lesz, eljarunk megint szorakozni, stb (sajnalta a penzt egy mozira is), 2 napig szep volt, jo volt minden, aztan a szokasos ujbol... 7 ès fèl èv utan eszre sem vette, amikor fodraszhoz mentem, uj ruha volt rajtam, probaltam szebb lenni, de semmi reakcio. majd 1 nap felkeltem ès azt mondtam magamnak: èn nem ilyen èletet akarok magamnak. aznap dèlutan amikor hazajott a munkabol ,megmondtam neki, hogy nem akarom folytatni tovabb vele, akkor inkabb leszek egyedul, mint egy rossz kapcsolatban. honapokig vissza akart jonni hozzam, de a dontesem vegleges volt, azota boldog kapcsolatban elek valaki massal...
2012. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, lehet, hogy unalmas azt hallgatni, hogy mi volt a munkahelyen, DE vannak olyan emberek akiknek ki kell beszélniük magukat, mindegy mi a téma.

Nekem is szükségem lenne arra, hogy a férjem meghallgassa, hogy mit csináltunk egész nap a fiával, de nem kíváncsi ránk..

2012. aug. 14. 12:34
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

" tudom gonosz lesz, de azért 8 éven át mindig a te napodat meghallgatni elég ember próbáló, "


És ki mondta hogy 8 éven keresztül a munkámról meséltem neki???


Csak annyit írtam,hogy volt egy nap amikor éppen a munkámról beszéltem volna,de fel sem tűnt neki miről beszélek.. Nem azt írtam,hogy 8 éven keresztül nyaggattam a munkahelyi gondjaimról.(nem is nyaggathattam volna,hiszen évekig otthon voltam gyesen, majd később sem tudtam dolgozni)

Szóval gonoszkodás helyett, inkább kérdezhettél volna..

2012. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sajnos sok minden tönkretehet egy kapcsolatot!

Pl.: Az anyagiak mivel abból sok a feszültség és az ember egyáltalán nem foglalkozik a másikkal, Veszekedések hó vége fele stb...

Akkor ha pl sok ideje élnek együtt, el laposodik a kapcsolat nincs összetartás nincs kedves szó vagy ölelés! Nincs semmi csak a nagy üres semmi! úgy járkálnak egymás mellett mintha zombik lennének, és még ami a legrosszabb ha este lefekszenek aludni és mind a ketten hátat fordítanak egymásnak vagy csak az egyik fél teszi ezt akkor nagyon rosszul eshet a másiknak!!

2012. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a szüleim házasságát is egyrészt az anyagiak tették tönkre. Ők még nem váltak el. Képzelhetitek a hangulatot vacsoránál... Anyám folyton azt szajkózza, hogy ő folyton csak dolgozik, apám meg hulla fáradt, de ez nem számít. Egyébként anyám nem is dolgozik, a nagy "megpróbáltatás", hogy szombaton meg vasárnap főznie kell, meg elmosogatni azt a 3 tányért, kanalat és villát, amit használtunk. Hétköznap semmit sem csinál. Apu meg, aki egész nap dolgozik, szegény szólni sem mer már... Mindig arra várok, hogy bárcsak már lefekhetnék aludni. Az a napom legjobb része. Na mindegy, bocsi ez most panaszkodós lett. :S
2012. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a testi kapcsolat, intimitás hiányával kezdődött az egész. Ez aztán átcsapott nem egyetértésbe minden területen, szinte semmitben sem értettünk egyet.


Csak egy sima "hétköznapi" veszekedés alkalmával egyszer elcuccoltam, ő nem jött utánam. Rá pár héten belül megegyeztünk a válásban. Nem volt konkrét "most már elég", egyszerűen amikor szétmentünk láttuk, hogy egyedül jobb.

2012. aug. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!