Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért végződik 100 házasságból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért végződik 100 házasságból 46 válással Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 09:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látszik senki nem tudja rá a választ... :))
2012. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Hát úgy volt, hogy 100-ból 45, de aztán én is elváltam...
2012. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Miért ne végződne 100-ból 46 válással? Tekintve, hogy a felnőtt lakosság mennyire éretlen és infantilis érzelmileg, mennyire nincsen párkapcsolati kultúránk, mennyire nem tudunk problémákat megoldani, nem volt előttünk minta arról, hogyan tartsunk életben egy kapcsolatot stb. teljesen érthető, hogy ilyen adottságokkal a kapcsolatok fele válással végződik, a megmaradt házasságokban meg orrba-szájba csalják egymást a felek.
2012. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ezer oka van, nem csak egy. Sok házasság megalapozatlan. A felek nem tisztázták előre az együttélés szabályait, másképp viselkedtek házasság előtt, mint után. Ritkán fordul elő, hogy korábban leülnének és közölnék egymással az elvárásaikat. Az emberek azt hiszik, hogy másnapra minden megváltozott, megváltoztak a jogok, a lehetőségek, és a párjuk is tudja ezt és így is képzeli. Aztán kiderül, hogy nem. Ő nem így képzelte, és nem is volt erről szól. És nyilván sokan érzik úgy, hogy a házasság tényétől az egyikük főnök lett, a másik meg beosztott. Ezt aztán viseli, aki viselni tudja, addig, ameddig a türelme kitart.

Itt a gyakorikerdeseket sok szürnyűséget olvastam már, és ilyenkor mindig hálás adok a sorsnak, hogy a mi házasságunk nem ilyen.

2012. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez a cikk elég korrekten leírja, hogy mi az oka:


[link]


(beilleszteni nem engedi a szöveget)

2012. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy 100 házasságra jut 62 válás, de úgy látszik többféle statisztika létezik.
2012. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Mert a nők elsárkányosodnak.
2012. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Én egy olyan KSH (tehát elég megbízható) adatot tudok, hogy a vallásos embereknél a válások aránya csak 4-5%. Talán mert ott a házasságot valóban komolyan gondolják.
2012. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

mert a 46%, úgy tönkre verte a házasságát, ahogyan csak lehetett. ezek , szerintem azok akik hitel3ekbe ugrottak bele anno. most meg vélhető, hogy kimenekülnek belőle.

vagy a felelőtlen viselkedés.

2012. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Azért,mert összejönnek,utána 1 hét múlva összeházasodnak,hogy tudjanak hencegni:bibibí,van párom,neked meg nincs,sőt,már házas is vagyok!Bebebe!Utána meg kibújik a szög a zsákból,megismerik egymás igazi énjét és az már nem tetszik.Akkor jön az,hogy brühühü,én vagyok a legszerencsétlenebb a világon,senki sem szeret.Én ilyen történetekről tudok.Ez van a sötét emberek szintjén.

A normálisakén meg esetleg az van,hogy nagyon szeretnének már valakit,félnek,hogy kifutnak az időből,ezért nem várják a herceget,hanem összeházasodnak olyas valakivel,aki megfelel az igényeiknek agyban.De előfordul,hogy az a döntés nem jön be.

2012. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!