Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Adnátok tanácsot, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok tanácsot, hogyan tudnám végigvinni a válást viszonylag normálisan?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: a férjemmel már régen elhidegültünk egymástól, minden téren, társas magányban éltünk évek óta. Egy gyermekünk van, jó apa, de pocsék férj. Én próbáltam rávenni, hogy oldjuk meg a problémáinkat, de évekig küzdöttem egyedül, semmiben nem volt partner.

Úgy döntöttem, hogy elválok, ezt közöltem is vele, de egyszerűen nem volt hajlandó tudomásul venni. A döntésem után kialakult egy új kapcsolatom, amiben abszolút látom a jövőt (másfél hónapja tart). A férjem tud az új kapcsolatomról.


A jelenlegi helyzet valami elképesztően szürreális... élek a férjemmel közös háztartásban, hetente kérem, hogy költözzön el, akkor mindig jön a lelkizés, hogy adjak még egy utolsó utáni esélyt és ő reménykedik, hogy vége lesz a mostani kapcsolatomnak. Közben a barátommal találkozgatunk, sokszor több napra elutazunk együtt.


Hogyan tudnék ebből a fura helyzetből kilépni, és véget vetni ennek az állapotnak? Másfél hónapja megy így, és nem jutunk egyről a kettőre....

Mindenképpen közös megegyezéssel szeretnék válni, de már ott tartok, hogy ha ennyire visszaél a türelmemmel, akkor perre viszem (biztos, hogy úgy rosszabbul jönne ki, ezt mondtam is). Sajnos a férjem amúgy is nagyon "kényelmes", nem képes lépni semmiben...


2012. aug. 16. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Beadod a válást és kész. Nem kell hozzá az ő aláírása. Sőt, ha nem akar, el sem kell mennie. Már rég léphettél volna, ha nagyon akartál volna.
2012. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért nem te költözöl el?!?...

Ezt is megtehetnéd...

Miért az a természetes, hogy a férjed költözzön?...


Költözz el a barátodhoz, OSZT JÓNAPOT!...

2012. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Indítsd el a válást. Előbb-utóbb leesik neki.


Előzőnek: a lakáskérdés nem olyan egyértelmű.

2012. aug. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A ház az én családi örökségem, ő költözött ide (van benne tulajdonrésze, de kifizetném). Van hova mennie.
2012. aug. 16. 16:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Közös megegyezésnél is működik úgy, hogy beadom nélküle, és majd a későbbiekben nyújtjuk be a közös megegyezéses papírt?
2012. aug. 16. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Biztos azért hezitálsz és nem állsz a sarkadra, mert igazából te se tudod hogyan dönts. Vágysz valami újra, de szeretnéd helyrehozni a régit. Én azt javaslom, hogy ne dönts elhamarkodottan. Gondold át jól alaposan a dolgot. Másfél hónapja vagytok együtt az új pároddal, de ennyi idő alatt nem lehet kiismerni egy embert. A férjed lehet, hogy pocsék férj volt, de az írásodból azt vettem ki , hogy biztonságban érezted magad mellette. Ez az új lehet, hogy a válásod után talál egy fiatalabb csajt, akinek nincs gyereke és lelép. Bocsánat, nem akarok egybxől a rosszról beszélni, ezzel csak arra akarok utalni, hogy szépen, nyugodtan, higgadtan, egymagad, TE döntsd el, hogy mit lépsz. Menj el egy hétvégére egymagad egy nyugalmas helyre. Bérelj egy faházat, menj el csónakázni, ülj le egy padra és nézd az embereket. Csinálj egy Pro és Kontra listát. Ez segít a döntéshozatalban! Közbe kapcsold ki a telefont, és légy kicsit magadé! Hidd el, mire hazaérsz, tudni fogod mit csinálj.
2012. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Előzőnek: köszönöm, de a döntést már meghoztam azelőtt, hogy az új kapcsolatba kezdtem volna (különben bele se kezdtem volna).

Tehát nem az új miatt akarok válni, hanem mert a házasságom tényleg reménytelenül megromlott, és semmi esélyt nem látok a helyrehozatalára - már én sem akarom, a sok egyoldalú küzdelem miatt igencsak elhidegültem a férjemtől, nem tudom elképzelni, hogy valaha közünk legyen egymáshoz érzelmileg, szexuálisan.

2012. aug. 16. 16:51
 8/13 A kérdező kommentje:

És nem arról van szó, hogy hezitálnék, mert a férjemmel nagyon egyértelműen közöltem a döntésemet. Mindössze arról van szó, hogy hiszem, hogy felnőtt, intelligens emberek módjára meg tudjuk beszélni a részleteket, anélkül, hogy ügyvédeket kellene bevonni (egyikünk sem áll úgy anyagilag, hogy feleslegesen ügyvédekre költsünk).

Emellett pedig nem szeretném a férjem "padlóra küldeni", már csak a gyermekünk miatt sem.

Azt gondoltam, hogy tudjuk értelmes emberek módjára rendezni, de nem úgy tűnik sajnos...

2012. aug. 16. 16:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Én megértelek, mi is így éltünk... illetve nem rúgtam ki a lakásomból, kapott külön szobát... :-S A legrosszabb időszak volt.



Végül közös megegyezéssel válunk, nem kellett hozzá plusz papír. Én adtam be, beleírtam, hogy vagyoni és gyerektartás/láthatás ügyben megegyeztünk. Az első tárgyaláson elő kellett adni, hogy mi az. Részletezni csak a gyerekkel kapcsolatban kellett, a vagyonnál elég volt az, hogy rákérdezett mind a kettőnknél, hogy megegyeztünk-e tényleg és ez megfelelő-e. Nem kellett részletezni, hogy övé a mikró, enyém a vasaló.

2012. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: nagyon köszönöm, ez igazán hasznos volt! Megy a zöld kéz!
2012. aug. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!