Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők gyerekénél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyerekénél gyakoribb a válás?

Figyelt kérdés

Szóval, a mamám a 2. férjével is, az elsőtől (anyukám apukájától elvált).Másik mamám egyedül él, de az első férjétől (apukám apukájától elvált). Anyukám az első férjétől elvált, aki nővérem apukája. Apukám is elvált az első feleségétől, aki a bátyám anyukája. Nővéreméknél is nemrég mondták ki a válást (A férjének a szülei is elváltak egymástól). Az én szüleim még házasok, de párom szülei már rég elváltak. Ha mi összeházasodnánk, mi is elválnánk?


Amiket leírtam, nemcsak a mi családunknál figyeltem meg, hanem más rokonoknál, ismerősöknél.


2009. júl. 23. 16:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mi 4-en vagyunk testverek. 39, 38, 37 evesek a batyaim, de egyikunk sem hazas. Amugy a szuleim is elvalt szulok gyerekei :(

32/N

2009. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem irni, hogy az nem biztos, hogy elvaltok, azert mert a parod, elvalt szulok gyereke. Minden kettotokon all!

Sok sikert!

1 voltam

2009. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Őőő, nem érzem úgy, hogy választ adtál a kérdésemre, de köszönöm azért! :)
2009. júl. 23. 16:57
 4/23 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem törvényszerű. Csak akkor szoktak elválni ha valami nem működik jól a kapcsolatukban. Nem biztos hogy a te kapcsolatod is így végződik majd.
2009. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Na, mégis! :)


Egyszerűen csak félek, mert nővéremék az esküvőn megfogadták, hogy amit ők kisgyerekként átéltek, amikor a szüleik váltak, azt az ő gyerekük nem fogja...Közben mégis :S

2009. júl. 23. 16:58
 6/23 A kérdező kommentje:
Azért valljuk be, a leírtak alapján "van mitől félnem"...
2009. júl. 23. 16:58
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos egyre több a válás. Régen nem váltak el, mert az nem felelt meg az akkori erkölcsöknek (de elég nagy hiba volt ez akkor). Sokan gyorsan ugranak bele egy házasságba, de a papír a mai világban már nem annyira jelentős. Egy nagy szerelem is elmúlhat annyira, hogy szétváljanak az emberek. De hidd el hogy ez nem örökletes dolog. Te is elválhatsz de nem azért fogsz mert a családodban szinte mindenki elvált, hanem mert elmúlt a szerelem. Két pár szétmehet akkor is ha van papír, meg akkor is ha nem. a kettő között csak annyi a különbség, hogy jogilag is szét kell választani a feleket. Az osztozkodás meg attól függ, hogy ki milyen normális a másikhoz. Papír mellett is szoktak csatázni a vagyonon meg papír híján is.
2009. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
67%

ha majd olyan helyzetbe kerülsz akkor megérted, hogy miért váltak el és szerintem nagyobb az esélye, mert könnyebb elválni, mint megoldani a problémákat, de attól a ti házasságotok még lehet szép és jó

beszélgess sokat a pároddal és ne húzzátok fel magatokat minden kis apróságon és ne siessétek el a házasságot ismerjétek meg egymást

azért kíváncsi lennék, hogy mennyi idő után házasodtak össze a rokonok:)

2009. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindenhol 5-10 év között...amiből válás lett. Nővéremék 6 év után. Szüleim megismerkedésük után3 évvel (anyu terhes lett velem), és már 19 éve boldog házasok.
2009. júl. 23. 17:02
 10/23 A kérdező kommentje:
Amúgy én még nem tervezem a házasságot, de ha nagy a valószínűsége hogy mi is elválnánk, akkor inkább nem mennék hozzá a páromhoz!
2009. júl. 23. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!