Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők gyerekénél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyerekénél gyakoribb a válás?

Figyelt kérdés

Szóval, a mamám a 2. férjével is, az elsőtől (anyukám apukájától elvált).Másik mamám egyedül él, de az első férjétől (apukám apukájától elvált). Anyukám az első férjétől elvált, aki nővérem apukája. Apukám is elvált az első feleségétől, aki a bátyám anyukája. Nővéreméknél is nemrég mondták ki a válást (A férjének a szülei is elváltak egymástól). Az én szüleim még házasok, de párom szülei már rég elváltak. Ha mi összeházasodnánk, mi is elválnánk?


Amiket leírtam, nemcsak a mi családunknál figyeltem meg, hanem más rokonoknál, ismerősöknél.


2009. júl. 23. 16:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ne is figyelj a statisztikára az ostobaság a válás sokmindentől függ

a válás nem feltétlenül rossz dolog, de ezt addig nem értheted amíg ott nem tartasz

2009. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Tudom, de akkor is aggodalomra ad okot a "statisztika"...
2009. júl. 23. 17:10
 13/23 anonim ***** válasza:

Szüleim elváltak, apámék 4 en vannak tesok, abbol 3-an váltak ( beleérteve apámat is ), én 7 évi házasság után váltam, tesom 4 évi házasság után, most én 10 éve élek párommal ( nincs házasság), hugom 6 éve él uj párjával, szintén nincs házasság ! Hát elgondolkodtató a dolog amugy. Nem is akarok férjhez menni, jo igy nekünk , boldogok vagyunk papir nélkül is.

Hogy ti elválnátok-e? Hát ezt nem lehet megmondani, lehet a véletlen sors hozza igy a dolgokat, de inkább ti magatok irányitjátok a dolgot. Amugy elgondolkodtattál ezzel a kérdéssel, mármint gyakoribb-e a válás , elvált szülök gyerekeinél.!

2009. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
szerintem butaság az a statisztika. vagy elválsz, vagy nem, 50-50%. abból, hogy körülötted ennyi a válás, nem következik, hogy te is elfogsz válni, mert te te vagy, nem ők, és te a sajátodat éled, nem az övékét. körülöttem is sok a válás, az én szüleim is elváltak, apám összes testvére elvált. ehhez képest én is és tesóm is házasságban élünk. nekem eszem ágában sincs elválni, de még nem ettem meg a kenyerem javát, még jöhet bármi. szerintem csak akkor nem fogsz tutira elválni, ha párkapcsolatod sem lesz, de úgy nem érdemes élni.
2009. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

nekem tökéletesen megfelelne ha nem mennék férjhez végül is csak egy papír

szerintem a házasság megváltoztat valamit, nem tudnám megmagyarázni, de úgy boldogabban lehet élni ha valaki nem megy férjhez és ha egyszer úgy alakulna válni sem kéne

2009. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A nagymamáim azért váltak el, mert a férjük erőszakos volt, ivott és párszor megverte őket. Apukám azért vált el, mert a felesége megcsalta. Anyukám azért, mert nem bírta elviselni az 1. férje szüleit. Nővéreméknél a válás szintén megcsalás miatt van.

A szüleimnél csak anyagi gondok vannak, de ők is fenyegetőztek már válással.

Párom kissé agresszív (velem nem, de kitudja mit hoz az idő), és gyakran sörözik hétvégenként. Egyik exét meg is csalta.. :) Ergo, "csoda" lenne ha mi nem válnánk el..:)

De ezek mind elméleti kérdések, eszembe sincs még házasodni.

2009. júl. 23. 17:38
 17/23 anonim ***** válasza:
Most csak a statisztika miatt ne aggodalmaskodj ha szereted a párod és házasság párti vagy menj hozzá nyugodt szívvel.
2009. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a nővéred azt bizonygatta, hogy ő nem hozza a gyerekeit egy esetleges válással olyan helyzetbe, mint amibe ő is került gyerekként, mikor váltak a szülei, nem azt jelenti, hogy nem válik soha el! Hisz' erre nincs is garancia!

Csupán annyit, hogy, ha válásra kerül a sor azt kulturáltan teszik és kímélik a környezetüket!

Nem muszáj egy válás miatt gyűlölködni is!!!


Elvált szülők gyereke vagyok én is! 22/L

2009. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt már én is hallottam,anno.Kislány koromban egy rosszindulatú rokonom mondogatta nekem mindig,hogy anyádék elváltak,te is elvált asszony leszel.Nos,én ebben nem hiszek,erre nem szabad "alapozni".Szerintem,még ha meg is van írva a sorsunk,azt mi akkor is alakíthatjuk,így,vagy úgy.Minden embernek ott a lehetőség,hogy az elrontott kapcsolatát,házasságát helyre tegye,szebbé.Ehhez sok minden kell.Türelem,alkalmazkodás,megértés,egymás iránti tisztelet stb.,de pláne az,hogy ebben társad legyen az az ember,akit szeretsz.Én is elváltam,de nem hittem ebben egy percig sem,hogy azért,mert az anyámék is és más rokonaim is elváltak már.
2009. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2009. júl. 24. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!