Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell-e a volt férjem hozzájáru...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e a volt férjem hozzájárulása ahhoz, hogy a bíróság által nekem ítélt kiskorú gyerekeimmel lakhelyet változtassak?

Figyelt kérdés
Jelenlegi lakhelyemtől kb. 200 km-re kedvező, hosszú távra stabilnak ígérkező állást kínáltak. Volt férjem kijelentette, hogy engedélye nélkül a gyerekeket nem vihetem el a jelenlegi lakhelyemről. Mivel bírósági végzéssel a válás során a gyerekeket nálam helyezték el, a lakhelyem szerinti gyámhivatalnál úgy tájékoztattak, hogy az apa hozzájárulása csak külföldre költözés esetén szükséges. Ki volt már hasonló helyzetben? Mik a tapasztalatok? Még egy megjegyzés: a költözés után csak tartózkodási helyet létesítek, mert az ingatlan, amiben lakunk, a saját tulajdonom és addig nem akarom eladni, amíg nem vagyok biztos abban, hogy tényleg beválik az új munkahely. De ott megfelelő minőségű otthonom lesz és nem kell attól tartani, hogy bárki is ki akarna tenni onnan és a gyerekekkel az utcára kerülnék.

2012. aug. 21. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__33..


Ez az én kérdésem. Hasonló gondban vagyok. Úgy tűnik, van beleszólása a dologba az exnek.

2012. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell volt férj engedélye,ha külföldre viszed a gyerekeidet!
2012. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyámhivatalnak van igaza, ez csak külföldre költözés esetén érvényes. Viszont a láthatás biztosítása érdekében az utazása költségeit fele-fele arányban kell állnotok innentől kezdve, hiszen a többletköltség nem akadályozhatja azt meg.
2012. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az országon belüle nincs senkinek beleszólása, viszont a láthatást továbbra is biztositanod kell, és a felmerülö többletköltséget (utiköltség oda-vissza, adott esetben szállás, stb) neked kell fizetni. Ennek az az oka, hogy az apától nem várható el, hogy amiatt kelljen többet kiadnia, mert te elköltöztél máshová (mert ugye sok esetben az apának igy is igencsak lecsökkent a jovedelme, mert egyrész a fizetése kevesebb a különféle kecdvezmenyek kiesése miatt, másrészt a gyerektartás is eléggé sokat elvisz és valamiböl meg is kell még élnie, ezért nem elvárható még egyéb költségeket ráterhelni, ami kizárólag a te döntésed maitt lépne fel.)
2012. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és azoknak is, akik még ezután fognak írni. Egyetlen kiegészítésem van a témához: Nekem ez a második házasságom volt, az első házasságomból is van egy fiam. Második férjemmel is felmerült egyszer a költözés kérdése és akkor ő a nagy fiam édesapjával szemben természetesnek tartotta, hogy oda visszük a gyereket, ahova akarjuk, neki akkor eszébe sem jutott, hogy a másik apának is lehetnek jogai. Akkor nem érdekelte, hogy az első fiam apjának problémát okoz-e a láthatás, lesznek-e költségei miatta stb.
2012. aug. 21. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

A láthatás költségeit akkor kell fizetned, ha az apa kérni, ha nem, akkor nem kötelezö. Az meg természetes, hogy a volt férjne/apának semmi beleszólása a további életedbe, sem abba, hogy vállalsz-e munkát, ha igen, akkor hol, hol laksz, és kivel - mert már nem tartoztok egy családba.

Ez alól csak kevés kivétel van: pl. ha külföldre akar valaki költözni, ha az anya (vagy a partnere) veszélyezteti a gyerek testi vagy szellemi épségét. De a te esetedben erröl szó sincs.

2012. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már volt egyszer. Ott elhangzott a lényeg:


Családjogi Törvény (1952. évi IV. törvény)

72/B.§ (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.


Tehát kell az apa hozzájárulása!


Te oda mehetsz ahova akarsz, de a gyerekek tekintetében közösen kell dönteni.

2012. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
18.29-es: Köszönöm a szakszerű választ, de a kérdést korábban nem én tettem fel. A kérdés korábbi feltevője is jelentkezett, tőle tudom, hogy volt már és átnéztem az ottani válaszokat is. Még egyszer köszönöm neked és mindenkinek, aki segített.
2012. aug. 21. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!