Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet a gyereket okolni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet a gyereket okolni a válás miatt?

Figyelt kérdés
a gyerek a "rossz" ezen a szülök összevesznek, elválnak, gyereket szidják.
2012. aug. 21. 14:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem, csak a primitív emberek fogják ilyenkor a gyerekre a házasságuk tönkremenését.
2012. aug. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus dehogy is. A saját kudarcuk és balf@szságuk, hogy együtt képtelenek voltak megnevelni a gyereket. 1 gyerel elbánik 2 felnőttel! Hát grat... Összefogni kell ilyenkor nem széthúzni a szülőknek! Erről szól a kapcsolat/gyereknevelés az összetartásról! 24N
2012. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A gyerek egy rossz házasságban vagy válásban csak szenvedő fél. De ok sosem lehet. Más: a "rossz" viselkedés nem más, mint a szülői magatartás tükre. Egyébként tényleg ocsmány dolog a saját felelősséget áttolni egy olyan félre, aki védekezni sem tud.
2012. aug. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet.
2012. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
kva rossz érzés:((
2012. aug. 21. 14:49
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Lehetni lehet, csak értelmetlen és igen nagy primitívségre utal.
2012. aug. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nyugi, nálunk is ez ment...

Apa minket utált, mert szerinte anya miattunk hanyagolta el őt, ellene nevelt bennünket, és ezért ment tönkre a házasságuk (ebből semmi nem igaz).

Anya meg elvileg miattunk élt 20 évig egy pocsék házasságban, mert ő csak a mi érdekeinket nézte...(valójában gyáva volt lépni, simán megoldottuk volna együtt, de ő semmit nem tett az ügy érdekében).

Nehéz ezen túllépni, de te nem vagy hibás semmiben, ez vigasztaljon. Felnőtt emberekről van szó, csak rajtuk múlott, hogy tönkrement a házasságuk, neked ahhoz semmi közöd.

2012. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

ha nem ő tehet róla akkor nem ,de ha ő tehet arról, hogy a szülők között megromlott a kapcsolat akkor igen is a gyerek a hibás


Nem pár éves gyerekekre kell gondolni, hanem kamasz tizenéves gyerekekre akik folyton azon agyalnak, hogy éppen mikor hogyan és mi miatt ugrasszák össze a szüleiket. Igaz meglehet beszélni a két szülőnek is a dolgokat de amikor már mindennaposak ezek az áskálódások és a két szülő csak egyre egyre ingerültebb mindennapos veszekedések vannak akkor kezdik megutálni egymást.

Volt egy ilyen ismerősöm srác aki a szüleit szétmaradta, a gyerek nem volt százas szerintem, elsőnek is azzal kezdte, hogy a bátyját kiutáltatta a családból majd unatkozhatott és a szülőket uszította egymás ellen.

2012. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Primitívség a gyereket szidni azért, mert az egyik, vagy a másik fél, vagy mindkettő hülye volt, vagy egyszerűen alkalmatlanok voltak az együttélésre.

Viszont van olyan, hogy a "gyerek miatt" válnak el a felek.

Nálunk például semmi gond nem volt addig, míg meg nem született a kisfiunk. Az apukája viszont képtelen volt elfogadni a gyerekkel járó kötöttségeket. Ráadásul "rossz baba" volt a kicsi, sokat sírt, keveset aludt, tartós beteg is. Ha úgy vesszük, a gyerek miatt váltunk el. Egyébként pedig azért, mert kiderült, hogy az apukája nem alkalmas arra, hogy családban éljen. Semmiképp nem a gyerek volt a hibás. Apukában van valami hibás gén a mi esetünkben.

2012. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

szerinted az miért jó nekem , hogyha ők veszekednek és szétmennek, amikor nem lenne velük bajom alapból. én örülnék a legjobban ha jól meglennének. ezek ellenére ha én összekapok egyikkel (nagyon piti dolgon) akkor jó ő már nem bírja elválik meg ilyenek... és akkor én vagyok az elsőszámú közellenség.

2012. aug. 21. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!