Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim 20évet együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim 20évet együtt éltek, most válófélben vannak, én 12éves vagyok a bátyám pedig 18éves. Hogy történik egy válás az én esetemben? (hosszú lett bocsi)

Figyelt kérdés

Szept. 19-én lesz a válás. De az anyagiakba nem tudnak megegyezi. Addig megegyeztek h anya meg én elmennénk, a tesóm meg apa pedig a itt maradnának. De ugye apának ki kéne fizetnie anyát,de apa soknak tartja amennyit anya kér.

Egyik kérdés: szerintetek 20év házasság után h kéne elválni? 1: amennyiért vették a házat, felezni és apa annyit adjon anyának,2: pár milliót adjon(úgy vették a házat h apa örökölt egy házat és eladták,abból vettek egy házat közösen, és amikor azt is eladták abból a pénzből vették a mostani kertes házunkat,ebbe is rakott anya pénzt,csak apa többet)

Másik kérdés: h szerintetek ha apukám keveset fog adni anyának ,az azt jelenti h nem szeret engem annyira ,h biztosítsa h jó lakásba költözzünk?

Harmadik: Ha a szülők nem tudnak megegyezni az anyagiakba akkor,addig kell válóperre járni ameddig meg nem egyeznek,vagy dönt a bíró? Úgy szeretném ha már vége lenne ennek az egésznek :(


2012. aug. 26. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy 12 eves irta?
2012. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Te szeretned hogy elvaljanak?
2012. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem 20 év házasság után minden közös vagyonnak minősül, hacsak nem kötöttek előtte a szüleid házassági szerződést. Szóval szerintem simán lehet, hogy fele-fele vagyon jár, plusz anyudnak gyerektartás, ha nála fogsz lakni. Ez persze csak tipp, érdemes volna egy jogászt megkérdezni, ő biztosan pontos választ tud adni a kérdéseidre.
2012. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen 12éves vagyok és magamtól írtam.

És nem szeretném ha elválnának,de akkor igen ha a másik választás h folyton veszekedjenek.

2012. aug. 26. 13:13
 5/8 A kérdező kommentje:
3/4 köszi a tanácsot
2012. aug. 26. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:
A ház mostani árából le kell vonni az öröklött ház értékét és azt kell felezniük, ha 50-50% volt a tulajdonrész és nem volt házassági szerződés. Az, hogy mennyit fizet, az az ő dolguk, szerintem nem jelenti azt, hogy téged nem szeretne.
2012. aug. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3. hülyeséget it, ugyanis semmennyi idö alatt nem lesz közös a vagyon, csak az, amit együtt szerezetk a házasság alatt.

Az a ház, amit apukád örökölt, a saját vagyona marad, ha eladták és újat vettek, akkor a régi (örökölt ) haz értéke az, ami apukádé jogilag, mégpedig nem számszerület, hanem arányban. Ez azt jelenti, hogy ha (egyszerü számokkal, nem reálisan), a régi házért kapott 1 milliót és vettek 2 millióért egy házat, akkor annak a fele apukádé, a többi közös (tehát az még felezödne). Ha az új ház most 6 milliót ér, akkor annak a fele apukádé a régi ház ára miatt, a másik fele meg elosztódik. Igy apukádnak járna 4,5 millió, anyukádnak meg 1,5.


Az, hogy apukád mennyit ad anyukadnak, nem attól függ, hogy tége szeret vagy sem, hanem attól, hogy mennyi jár neki.


Ha nem tudnak megegyezni, akkor a válóper mellett a vagyonmegosztást is a bíróság dönti el (a jogszabályok szerint), de az elég sokáig tart a legtöbb esetben.

2012. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. aug. 26. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!