Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú párkapcsolatosok! Hogy...

Hosszú párkapcsolatosok! Hogy maradtatok együtt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, akik tíz évnél már nagyobb időtartamnál járnak, hogy oldottátok meg, vészeltétek át a hullámvölgyeket, hogy ne szétmenés legyen a vége?
2011. aug. 3. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok türelemmel, megértéssel és ha veszekedés is van vagy volt, akkor ùgy nem szabad elaludni, hogy haragszunk egymàsra.

A szeretet az amely le tud gyõzni mindent, még akkor is ha néha utàlattal nézel a dràga férjre, vagy feleségre! Na és a józan ész gondolkodàsa mindenekelõtt.

2011. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönös elfogadás, alkalmazkodás, bizalom, türelem.


Nagyon jól működő kommunikáció - ha bajunk van, nem őrlődünk, nem szenvedünk csendben, hanem kinyitjuk a szánkat és megbeszéljük a dolgot.


Egymás szabadságának biztosítása - ugyan több gyerekünk is van, sosem volt kérdés (se előtte, se azóta), hogy elmegyünk-e egymás nélkül szórakozni, kikapcsolódni, hiszen az egy dolog, hogy a kapcsolatunkkal kialakult egy közös társaság, de vannak saját körök, amikbe ugyanúgy eljárunk (pl. kollégák, haverok - én nem hiányzom egy kanbuliból vagy egy céges buliról, neki viszont joga van elmenni és miért ne tenné?).


A gyerekek mellett is szakítunk időt a romantikára és a kikapcsolódásra. Nem mindig könnyű, de muszáj, mert rengeteget segít.


Nem dőlünk hátra, hogy na, már megvan a nő, megvan a férfi, elengedhetem magam, nem, ügyelünk rá, hogy a testi vonzalom ugyanúgy megmaradjon, nem engedtük el magunkat.



Ezek így együtt nekünk nagyon beváltak, 12 éve vagyunk együtt és 4 gyerkőc szülei vagyunk.

2011. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lia99 ***** válasza:
42%
Szerelemmel enyi az efész.Ha már nem szeretitek egymást akkor felesleges együtt lenni bárkivvel is.
2011. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A szerelem édes kevés ahhoz, kedves utolsó :)
2011. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Türelem,kommunikáció,alkalmazkodás,kompromisszum,tisztelet egymás felé,és teret hagyni a másiknak.
2011. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Ne tudja meg,hogy felrelepek...
2011. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. jó választás (nem szabad abban reménykedni, ha valami nem jó, hogy majd megjavul)

2. elfogadás

3. egyformán tiszteled a partnert és magadat, nem vagy önző, de nem is áldozod fel magad

2011. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ne menjen le a haragoddal a nap!" Magyarul mindent addig kell kibeszélni, míg meg nem oldjuk. A szőnyeg alá semmit nem szabad seperni, mert egy idő után megbotlik benne az ember. Van, hogy hajnalig beszélgetünk egy problémáról, de a végén egymás karjaiban alszunk el, annak ellenére is, hogy a vita elején mindketten marha dühösek voltunk.


Nagymamám kedvenc mondása, hogy "A kis dolgokat ráhagyom és mosolygok rajtuk, nagy dolgok meg nincsenek"

2011. aug. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nehezen csiszolódtunk össze, az elején sokáig rezgett a léc. egyszer meg beleszerettem másba, mikor már házasok voltunk, na az hullámvölgy volt, de nem csaltam meg a férjem, mert ő akkor is fontosabb volt. szerintem nem is vette észre. őt választottam. más hullámvölgyünk nem volt 10 év alatt.
2011. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, még annyit, sose bújtunk egymás fenekébe, mindig voltak pl "saját" barátaink. és még fontosabb talán, hogy tudd, mit akarsz. ha egyszer letetted a voksod vki mellett, akkor a döntésed tényleg belülről jöjjön és legyen tényleg döntés. sose gondolkoztam rajta, hogy elválnék. hacsak a férjem nem lesz alkoholista, nem hagy el és nem bánt engem vagy a kicsit.
2011. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!