Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő akkor, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő akkor, ha az egyik fél egyáltalán nem akar válni, a másik viszont igen?

Figyelt kérdés

Egy házban él a házaspár és a felnőtt gyerekük. A szülők már évek óta nem jönnek ki jól egymással, a feleség válni akar, ezt meg is mondta a férjének, az viszont hallani se akar válásról. A gyerek is azt szeretné, hogy váljanak, mert rengeteget veszekednek, ami lelkileg kikészíti őt.


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz így kivitelezni egy válást, és mi a teendő pontosan?



2012. aug. 26. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Feleség szépen besétál a bíróságra -bár jobb ha keres egy válóperes-ügyvédet- és beadja a bontókeresetet.

Bíróság elválasztja őket, ha akarja a férj, ha nem.

2012. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"Macerásabb" a válás, de a végén úgyis megtörténik, utána jöhet a gyerekelhelyezés, és a vagyonmegosztás.
2012. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha a gyerek már felnőtt és dolgozik, de velük él még, akkor mi van?
2012. aug. 26. 18:03
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor értelemszerűen eldönti hogy szeretne lakni :)
2012. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem, kicsivel hosszadalmasabb procedúra, de ettől függetlenül elválasztanak, ha tetszik a férjnek, ha nem.

Nagykorú gyerekkel nem foglalkoznak, oda megy, ahova akar, hiszen felnőtt.

2012. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól nem lesz jobb, hogy elválnak és egy házban fognak lakni utána is. Ha válni nem akar a férj, miért költözne el? Ha kettőjük nevén van a ház, a feleség nem rakhatja ki a szűrét. A veszekedések megmaradnak.
2012. aug. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na igen, ez a másik gond, hogy mi lesz a házzal. Költözni se akar egyikük se.
2012. aug. 26. 18:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,miután elváltak, kényszeritve vagy nem tudom, anyud nem tud bepasizni? Aztán párszor odamehetne hozzátok aludni, így csak észreveszi magát akkor apud, hogy ő egy nem kívánatos személy. Kirakni ne rakja ki a házból a másikat, mert anyud nevén is van a ház. Így már csak észbe kapna és mondaná, hogy oké költözzünk szét... :O
2012. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hozzánk? Nem írtam, hogy az én családomról van szó.
2012. aug. 26. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Papiron simán szétválasztják öket de amit te akarsz hogy a férj hagya ott a házat és menyen ahova akkar az nem fog müködni.

A házat el kell adni és mindenki megy a fele pénzzel, ami aligha elég 2 új élethez.

2012. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!