Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen indokokat vizsgálnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen indokokat vizsgálnak gyermekelhelyezési pernél? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve élünk élettársi kapcsolatban, 3 gyermekünk van.Sajnos úgy néz ki, hogy külön válunk.Én nem tartok igényt a házra.A gyermekeim láthatására viszont igen. A párom ragaszkodik a gyermekelhelyezési perhez és annak a szigorú betartásához.Én viszont a gyermekeimhez.Tudom hogy a gyermeknek az édesanyja mellett a helye és nem szeretném elválasztani egymástól a gyermekeket, de szeretném akkor látni amikor csak tehetem. Mit lehet tenni ez ügyben, mi várható a bírósági tárgyaláson?

A másik kérdésem...

Vannak hiteleink.

Sajnos ha különválunk anyagilag (is) mindannyian nehéz helyzetben leszünk.

Van e arra lehetőség hogy ha átvállalom a hitel nagy részét addig nem kell gyermektartásdíjat fizetnem.


2009. júl. 26. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságon meghatározzák azt pontosan mikor lehet elvinni a gyerekeket pl.: péntek délután 13-16ig, és ha lejárt az idő vissza kell vinni, de lehet akár több nap is, sőt szünetekben mindig hosszabb időt szoktak megítélni a különélő szülőnek, pl: nyári szünet felét itt másikat ott. Emellett lehet azt is, hogy a gyerekeknél kerüljön sor a látogatásra. Elsősorban a bíró a szülők elképzeléséhez igazodik, nemcsak hasra üt. Így mégiscsak jó lenne valamilyen szinten ezt megbeszélni.


A másik: a hitel és a gyerektartás jogosultja két különböző személy, a gyerektartást kifejezetten a gyermekre kell költeni így az nem számítható be semmilyen egyéb fizetési kötelezettségbe. Úgyhogy ebből a szempontból értelmetlen átvállalni a hitelt.

2009. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A hitelt azért vállalnám át illetve a nagyobb részét, hogy ezzel segítsem őket. A lakáshitelt a -volt- párom fizetné mert a ház az övé marad, a többit fizetném én.

Nem tudom a bíróság mekkora összegben szokta megállapítani a gyermektartásdíjat, de úgy gondolom nagyobb segítség lenne ha ezen címszóval kevesebbet adnék amíg az általam átvállalt hitelt fizetem.

A hiteleknek közösen voltunk a haszonélvezői akkor a terheit miért kellene egy embernek viselni, mondják sokan.

Én szeretném ha olyan megoldás születne ami mindkettőnk számára elfogadható, de a párom ragaszkodik a bíróság határozatához.

Én viszont félek, hogy kevés időt tölthetek a gyermekeimmel nagyon szeretem őket, nem szeretném elveszíteni, tudom hogy a különéléssel valamilyen szinten elveszítem őket, de NEM akarom.

Miért nem láthatom őket amikor szeretném...?

Gyermek elhelyezési igényt én azért nem adok be mert nem szeretném ha elszakítanák egymástól és az édesanyjuktól a gyermekeket, pedig higgyétek el képes lennék felnevelni őket!

2009. júl. 26. 18:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van.ha átvállalod a hiteleket azzal "kiválthatod" a gyermektartás díjat,de nem hiszem hogy a volt párod ebbe belemegy majd.bíróságon elmondod az álláspontodat.nekem is van olyan ismerősöm aki nem fizetett gyerektartást x évig,mert mindent otthagyott a volt feleségének.
2009. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly váltam el; fizetem a tartásdíjat és a hiteleket elfeleztük. A láthatást a bíróság minden második hét hétvégéjére szabta meg, de mi megegyeztünk a feleségemmel, akkor megyek amikor akarok.
2009. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaza van a párodnak abban, hogy minden le legyen írva a bíróság által, mert az egyfajta biztonságot nyújt, persze nem csak neki, hanem neked is. Ha később megromlik köztetek a kapcsolat, akkor ott a bírósági döntés, amiben minden le van írva minden feketén-fehéren. A párod is azt mondhatja, hogy márpedig ekkor és ekkor van láthatás és te akkor viheted el a gyerekeket, és te is hivatkozhatsz rá, hogy nem foszthat meg a gyerekeid láthatásától.

Sajnos tapasztalatból beszélek, mert én is elváltam.

Elhiszem, hogy te szeretnéd gyakran látni a gyerekeidet (hidd el én örülnék neki, ha az én lányom apja is így gondolkodna, mert sajnos nem túl sokat törődik vele), de akkor is meg kell egyeznetek sok mindenben, (elsősorban a gyerekek nevelésével kapcsolatban) és valamiféle kompromisszumot kötnötök.

Én azt tanácsolnám, hogy a bírósági tárgyalás előtt mindenképpen üljetek le és beszéljetek át mindent.

Mi annak idején ügyvéd előtt egyeztünk meg mindenben részletesen, a gyerektartástól a láthatásig, a hitel fizetéséről is, sőt még arról is, hogy melyik vagyontárgy kinél maradjon, bár igaz, hogy a házon és autón kívül túl sok nagy értékünk nem volt. A bíróság már csak jóváhagyta azt amit mi ügyvéd előtt aláírtunk.

A gyermektartás összege, törvény szerint a fizetésed 20 %-a. Persze felfelé ettől el lehet térni, de kevesebb nem lehet.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Fel a fejjel, túl lehet élni.

2009. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ismételt válaszokat.

Igen, tudom, hogy túl lehet élni..... de a szívem szakad meg, hogy el kell válnom a gyermekeimtől és nem lehetek jelen a mindennapjukban, hogy nem ölelhetem, taníthatom. Félek eltávolodnak tőlem, ha a bíróság korlátozza a láthatási jogom.

2009. júl. 26. 19:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én az előbbi vagyok. Szerintem ha nem adsz rá okot, akkor a párod sem fogja tiltani tőled a gyerekeket. Törődj velük sokat, és akkor se felejtkezz meg róluk, amikor feltűnik egy új szerelem.
2009. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Soha nem tennék olyat ami a gyermekeimmel töltendő időt veszélyeztetné.

Sajnos a párom már most kijelentette ha elköltözöm és meglesz a bírósági határozat akkor csak az abban meghatározottak szerint láthatom a gyermekeim.

Nem szeretnék róla rosszat mondani, de megfordult a fejemben, azért teszi mert tudja a gyerekek hiánya legfájdalmasabb nekem.

2009. júl. 26. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, ha átvállalod a hitelfizetést azzal "kiválthatod" valamennyi időre a tartásdíjfizetést.

Sajnálom amin keresztül mész.

Bízom benne, hogy sikerül egy mindannyiótok számára elfogadható döntést hoznotok, szem előtt tartva a gyermekek érdekét.

A nők annyira fafejűek tudnak lenni, most komolyan....

itt van ez az eset a pasi szerintem jó apa, ragaszkodik a gyerekeihez erre a nő keresztbe akar neki tenni.....

Ja és nem érdekel ha az utolsó mondatomért lepontoztok!

Lehet vele egyetérteni és cáfolni.....

2009. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont a legaljasabb dolog, amikor valaki a saját gyerekeit használja fel, hogy bosszút álljon. Mert bár ha valaki elmondhatja, hogy egy igazán szemét ember a volt férje, akkor én igen, de mégsem azzal álltam bosszút, hogy korlátoztam a gyerek láthatását. Na nem ő miatta tettem, hanem a lányom miatt. Az idő pedig engem igazolt, mert a lányom bár még csak 7 éves, már magától is kezd rájönni, hogy az apjára nem igazán számíthat. (Pedig szegény drágámnak még van egy súlyos betegsége is, de ettől függetlenül az apja nem törődik vele, hogy min megy keresztül.)
2009. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!