Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Párom elhagy pocakosan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom elhagy pocakosan, másfél éves gyerekkel! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki sajnálna, vagy megvetne vagy bármi..nem kell!Teljesen jól vagyok, köszönöm, szinte vártam már ezt..kedves párom kitalálta, hogy elég volt a kötöttségeből és lelép..(36 éves)

Szóval nem ez a lényeg.

A kérdéseim.

Hova mikor hogyan kezdjem el a gyerektartási eljárást?Hova kell mennem?Budapesti vagyok egyébként, 9. kerületben lakom.(igen pénzéhes vagyok, mivel nincs hova mennem és albérletben vagyunk, amit egyedül csak akkor tudok fizetni ha ő fizet a gyerek/ek/ után valamit)

26 hetes pocis vagyok, de nem vagyunk házasok, ha megszületik és nincs apasági, attól függetlenül utána is jár a GYT?Úgy tudom hogy ha DNS tesztet kér akkor azt neki kell fizetni!Ugye?

Meg ha a pici is megszületik akkor megint mehetek intézkedni?

Na mindegy...ezekkel kapcsolatban ha tudnátok segíteni.Lehet ha még kérdeztek is, akkor eszembe jutnak egyéb dolgok is!Egyenlőre nem fog az agyam, mert annyira új ez a dolog!

Köszönöm


2012. aug. 28. 19:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekelhelyezési pert kell elindítani a bíróságon minél előbb.

A picivel akkor lesznek gondok, ha nem írja alá az Apasági nyilatkozatot. Az még bonyolultabb is mint az első gyerekelhelyezési pere.

Családi pótléknál is kérheted a magasabb egyedül álló összeget.

2012. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem nagyon tudok érdembeli választ adni,mert ehhez nem értek.

Viszont azt nem értem,ha nincs lakásotok,nincs hová menned miért szültél két gyereket.

Sajnálom őket,hogy ilyen meggondolatlan szülei vannak.Bocsi,ez csak az én véleményem.

2012. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Basszus...így kezdtem a mondandómat: Még mielőtt bárki sajnálna, vagy megvetne vagy bármi..nem kell!

Nem tudom ennek a mondatnak egyébként melyik része értelmetlen.Hidd el mindent megteszek, hogy a gyerekeim rendesen felnőjenek.Egyébként nem egyedül vállaltam gyereket, de egyedül maradtam.És tudod nem mindenkinek tol a segge alá az élet mindent..ez, hogy albérletben élek, ez is sok vér és verejték munkája.Sajnálom hogy sajnálkozol...de nem ez a lényeg.A lényeg, hogy nem hagyom magam!Ennyi.

Elsőnek köszönöm!!!

2012. aug. 28. 20:20
 4/20 A kérdező kommentje:

Na jó.Most lányommal lefekszek..ha elalszik még lehet felnézek.

Addig is megköszönném az érdemleges válaszokat.

Jóéjt..

2012. aug. 28. 20:23
 5/20 anonim ***** válasza:
62%

A barátnőm szinte ugyanez, csak ott már éppen megszületett a második picurka. Ha DNS tesztet kér bármelyik fél és bizonyítják az apa kilétét, akkor automatikusan a nevére kerül, így él utána mindenféle fizetési kötelezettség.(Uncsitesóm ezért nem ragaszkodott hozzá,hogy a férje ribanca kérje,miután a kedves férj máshová is örökített egy kis anyagot.Mert akkor muszáj lett volna fizetniük.A csaj megcsináltatta, most büszkén viseli más gyereke a férje nevét,meg húzzák pénzzel.) Te kérheted azt is, a megbízhatatlanságára hivatkozva, hogy a fizetéséből vonják neki minden hónapban. Azt hiszem, úgyis max. a 20%át ítélhetik.

A pénzéhességnek ahhoz köze sincs, hogy felelősségteljesen biztonságban akarod tudni a gyermekeidet. Különben még nem is biztos, hogy minden veszve, bár, ki tudja mi lenne, ha később megint végig kellene játszanotok az egészet. Az a baj, hogy sokszor anyukáknak is csömöre van az élettől, a felelősségről, és hiába imádod a gyerekedet, néha olyat tennél, rab lennél. De ez is hozzá tartozik az élethez. Ezt kéne megérteni minden jellemtelen embernek és kevesebb kapcsolat menne tönkre. Próbálj meg ne folyamatosan rágódni, idegeskedni, mert a pocaklakódat is megviseli, ami téged! Kitartás!

2012. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem érdemel ilyen sorsot. Két gyerekkel egyedül maradni pusztán csak azért,mert valakinek mégsem fűlik a foga az általa kijelölt utat járni, embertelenség. Ismerősömnél is hasonló a szitu; Sok veszekedés,egy nagy gyermek után,1 teljes évig megint minden rendben volt. CSAK ezért vállalták be a másodikat. Aztán megint elszaródott, mert apuka kiszeretett anyukából, de különben meg már régen beleszeretett egy másik nénibe. A fene a gatyájukba!
2012. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, nekem spec semmi bajom Veled eddig:) (bár mondjuk tény, extra pech kell ahhoz, hogy 26 héttel ezelőtt még minden napfényes és babaprojekt, feltehetően ugye még 16 héttel ezelőtt is (ab-határ), most meg ez van...)

Naszóval, a tartásdíj elsődlegesen a szülök közötti megállapodás kérdése, ami vagy közjegyző előtt van írásba foglalva, vagy a bíróság előtt. Szóval először mindenképp meg kell próbálnod megállapodni a gyerek apjával. Emellett beadod a bíróságra a gyermekelhelyezési pert, ha meg tudtok állapodni akkor a tartásra vonatkozó megállapodással együtt, ha nem tudtok, akkor ideiglenes intézkedést kérsz a tartásdíj vonatkozásában. Ehhez ugye célszerű egy ügyvéd segítsége, bár netről is össze lehet mazsolázni, de az nem biztos, hogy a számodra legjobb lesz.

Mivel a második gyerek esetében ha jól vágom, nincs senki akit a törvény szerint apának kell tekinteni (házasság, regisztrált élettárs, apai elismerő nyilatkozat, ilyesmi) ez valszeg apasági per lesz. Erről bővebben:

[link]

Szóval te megnevezed a vélt apát, az apasági pert viszont a gyámügy indítja a gyerek nevében, hisz az ő apjáról van szó:)) De ezt a gyámügyön majd elmagyarázzák...

2012. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Jön még kutyára teherautó...csak akkor képes felfogni sok ember, hogy mekkora a gáz, amikor nem kap tőle levegőt. Mindig arra kéne gondolni, hogyan lehet a legrosszabb dologból valami jót is kihozni, nem pedig, hogy hogyan fordítsunk meg egy tőrt valakiben.

A legjobbakat kívánok neked, nagyon meredek a hegy, amin felfelé mész, de a tetejéről szép lesz a kilátás.

2012. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
Két perc alatt tönkre mehet minden egy kapcsolatban, kedves okoska, biztosan a te kapcsolatodat dinamittal sem lehetne megrepeszteni, de hidd el, hogy van ilyen.Ettől még nem is lennél ennyire ellenszenves, na kérlek: 16 hetesen már csak akkor veszik el a gyereket, ha az élettel összeférhetetlen betegsége van, vagy az anya életét veszélyezteti. NEM azért, mert apuka szerint már nem is biztos, hogy kér belőle. És akkor még arról nem is beszéltem,milyen egy nőnek ez, akinek a méhében fejlődik a kisbabája. Kegyetlen vagy, ha segíteni nem tudsz, inkább nem is írtál volna!
2012. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! :)

Holnap a linket is átböngészem..most már csak az érdekel, hogy a lánykámat valahogy az ágyba csaljam, mert nem akar nagyon velem jönni! :) (azért vagyok még itt.. :P)Szerencsére ő mosolyt tud még az arcomra varázsolni, elég ciki, hogy ő a legfőbb támaszom!!Holnap veszek is neki egy tejszeletet. :D

Jó lenne már egyenesbe lenni, eddig, addig jutottam, hogy itt kértem segítséget..úgy hogy még minden hátra van.

Köszönöm a jó szavakat!!!

2012. aug. 28. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!