Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek a nevére irassuk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a nevére irassuk? Válunk a férjemmel, kapunk tőle egy lakást. A gyerekek nálam maradnak.

Figyelt kérdés
Nem szeretném a gyerekek nevére iratni a gyámhatóság miatt, Ő nem szeretné az én nevemre iratni, mivel attól fél, hogy ha születik másik kapcsolatból egy gyerekem, akkor neki is jár ebből a lakásból tulajdonrész. Saját gyerekeinek szeretné ezt a lakást. Van megoldás erre a helyzetre?
2011. aug. 24. 16:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Legyen a saját nevén. Attól ti lakhattok ott. Így a gyermekei öröklik...
2011. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

De miért ne írathatnád a gyerekek nevére?

Semmi baj nincs ebből.

Vagy maradjon az apa nevén és akkor papíron nem lesz a tiétek, majd ha felnőnek a gyerekek, akkor az övék lesz.

Ha ne adj isten meghal az apa, akkor úgyis a gyerekei öröklik.

2011. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a gyámügy szemét egy intézmény, jobb, ha a gyerekek nevén van. Ott maradnátok vagy nem?
2011. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem jó, ha az apa nevére kerülne! Mi van, ha valamikor is meggondolja magát és kitesz benneteket, ill. csak téged? Szerintem is inkább a gyerekei nevére kellene iratni!
2011. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

én úgy tudom,hogy a nevükre irathatod,és az övék lesz,de míg fel nem nőnek,addig a hivatalos gyámjuk felel,vagy hogy is irjam..szóval addig nem kapják meg míg be nem töltik a 18-at,és hiába szülsz közben,a ház csak a jelenlegi gyerekeidé lesz ha már jogilag felnőttek.és ha elherdálnád a házat akkor pl jön a gyámügy v.az illetékes,és ki kell fizetned nekik az értékét

elvileg így van,de ezt mindenképp jogi szakemberrel kell megbeszélnetek.remélem nem írtam hülyeséget:)

2011. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Eladni csak a gyámügy engedélyével lehet, ha a tulajdonos kiskorú
2011. aug. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%
A gyerekek nevére ésszerű. Vagy maradjon a férjed nevén és a gyerekeitek és te legyetek a haszonélvezők
2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Ennyi erővel az ő részét is örökölhetik az ő további gyerekei (ha majd lesznek neki).

Legyen a fele az övé, fele a tiéd (1/2-1/2-ed), így is a gyerekek öröklik, de nélküled nem tud vele semmit csinálni.

Viszont mindenképpen kerüljön a Te és a gyermekeitek javára is holtig tartó haszonélvezeti jog bejegyzés az ingatlanra, így nem rakhat ki titeket semmiképp onnan.


A gyerekek nevére nem javaslom vásárolni, mert amíg kiskorúak, mindenhez a gyámhatóság engedélyét kell kérned, ha esetleg cserélni szeretnéd kisebbre, vagy eladni, csak és kizárólag úgy lehet, hogy a gyerekek nevére veszel belőle másik ingatlant, a maradék pénzt meg nem költheted el.

2011. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

"Nem szeretném a gyerekek nevére iratni a gyámhatóság miatt"

Ezt en nem ertem. Nem az Anyukanal maradnak a gyerekek?

2011. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó és ennek mi értelme?

A férj vett egy lakást a gyerekeinek. Ahhoz a volt feleségnek mi köze van?

Az lenne igazságtalan, ha a fele az övé lenne, hisz semmi köze hozzá, meg joga sem kellene legyen eladni.


Ha pedig úgy dönt kirakja őket, akkor sem értem mi a gond, hiszen az ő pénzéből ment az egész, bár nem fogja kirakni, mert miért venne a gyerekeknek lakást, ha ki akarja tenni őket.

2011. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!