Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyáék elváltak, és egyre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyáék elváltak, és egyre rosszabb nekem. , Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Törvényesen apával maradtam,de 1 hetet anyánál, egy hetet apánál vagyok. Jobb hogy elváltak, mert nagyon durva veszekedések-verekedések voltak, de nagyon sokszor rájövök, hogy másoknak milyen jó,hogy együtt vannak,nincs vita, együtt mennek az anyjukkal-apjukkal kirándulni... Azt már megszoktam,hogy átkozzák,szidják egymást,még anyu élettársa is szokta apám, apa is őt. Nem jó helyzet,de ez van, el kell fogadni. Nyáron még könnyen ment,mivel egyik nap itt- másik nap ott aludtam,de így suliidőben ezt nem csinálhatom meg. Viszont amikor eljöttem apától olyan lelkiismeret-furdalásom volt,egész éjszaka bőgtem,másnak még osztályfőnököm is félrehívott,hogy mi baj van. ( jókedvet színleltem,azt mondtam semmi,hiszen nem akarom elmondani senkinek sem)Apa hívogatott telefonon,ő is mondta,hogy hiányzom,és ettől még rosszabb kedvem lett. Aztán szép lassan megszoktam anyánál, esténként is volt egy szokásos napirendünk,és élveztem is ott lenni,de hiányzott már apa. Aztán ma visszajöttem apához,egy hét múlva megint megyek anyához. Most pedig anya hiányzik nagyon, az hogy esténként együtt tv-ztünk,ettünk..., már megint itt sírok. Nagyon rossz ez így :( Nem akarom nekik ezeket elmondani,mert utálok az érzéseimről beszélni,még a legjobb barátomnak sem mondom el. Ha pedig belegondolok,hogy milyen rossz lesz karácsonykor,hogy anya már nem lesz itt,nem fog díszítgetni... stb.. :(

Mit tudnék csinálni? Összehozni nem lehetne őket az biztos, ha pedig csak két hetente költöznék akkor már nagyon hiányozna valamelyikük. Mit csináljak?


2012. szept. 7. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2012. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
15
2012. szept. 7. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Aterzem a helyzeted. Annyi különbséggel hogy apám már egyáltalán nem tartja velem a kapcsolatot...

Szerintem ez így is fog maradni, próbálj meg úgy hozzáállni hogy ne azt nézd hogy ki nincs ott veled, hanem annak örülj aki ott van :)

2012. szept. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, ha mégis megpróbálnál az érzéseidről beszélni valakivel aki nagyon közel áll hozzád, akiben megbízol. Én is átérzem a helyzeted (az én szüleim is elváltak). Tényleg nem könnyű ezt elfogadni, de azt kell tenned. Ha úgy érzed, nem tudsz ezzel megbirkózni, próbáld szakember segítségét kérni (pszichológus például). Tovább kell lépned ezen. Próbálj meg örülni például annak, hogy mindkét szülőddel jó a kapcsolatod. Persze tudom, hogy könnyű ezt mondani, de azokat a jó dolgokat kell észrevenned, amik továbbra is megvannak az életedben. A barátok pedig sokat segíthetnek. Nem feltétlen úgy, hogy erről a problémádról beszélgetsz velük (de ha van olyan aki igazán a barátod, akkor ez sem lehet gond).

Én ezt tudom tanácsolni. Remélem legalább egy kicsit tudtam segíteni.

2012. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd ott mind a kettöt és majd rájönnek, hogy mit rontottak el!
2012. szept. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!