Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » ELviheti a gyereket, hitelek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ELviheti a gyereket, hitelek felét fizetni kell, belföldön bárhová elköltözhetek?

Figyelt kérdés
3 hónapos pici baba, még szoptatok, el viheti az apja vagy igaz hogy 3 éves koráig csak az én beleegyezésemmel? A hitelek mind az én nevemen van, akkor is fizetnie kell? Ha szeretnék elköltözni, de kissé messze van elmehetek a gyerekkel? Nem kell az ő beleegyezése ugye?
2012. szept. 21. 21:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%
Az elvált, különélő szülőnek kötelessége a kapcsolattartás. Ha utazni kell, utazik a saját költségére. A fiam 12 év alatt többszázezer forintot utazott már el, mert minden 2. héten megy a gyerekéért. És nem kell a beleegyezése ahhoz, hogy elköltözhessen a gyerek az anyjával, csak ha külföldre akarna kitelepülni.
2012. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%
A láthatás költségeit ANNAK a félnek kell fizetni, aki ELKÖLTÖZÖTT a régebbi, közös lakóhelyröl.
2012. szept. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hol van az leírva, hogy annak kell a láthatást finanszírozni, aki elköltözött??
2012. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
12%
Az anya nem korlátozhatja az apa láthatási jogát költözéssel, ha tetszik ha nem igen is a költöző félnek kell állni az úti költséget.
2012. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a költöző félnek kell állnia legalább a felét.

Az ő dolga a kapcsolattartás biztosítása, ezt nem tagadhatja meg, ez pedig ha nagyon messze van,akkor rohadt sok költséggel járhat, ilyen üzemanyagárak mellett.


Kérdező! Azért még ne temesd a kapcsolatot. A házasságok java részében, amikor gyerek születik,akkor probléma alakul ki. Nem olyan szép mindig minden,mint ahogyan a filmekben van. Felborul az addigi élet, a szerepek, hibázik mindenki. Idővel aztán rendeződik, de mindkettőtöknek mindent meg kell tenni, neki is, neked is.

2012. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Írjatok már egy jogi hivatkozást erre az "elköltözőnek kell fizetni" mondat igazolására! Akkor kell megtéríteni a költséget, ha az a fél, akinél a gyerek van, igazolhatóan akadályozza a láthatást. Erről tudok.
2012. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Akkor nem költséget kell megtéríteni, hanem súlyos bírságot fizetni. Sajnos van rá példa, de ez nem költségtérítés.
2012. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért szerinted ha az ország egyik végéről a másikba költözik az nem igazolt akadályozás. Minden pénteken csak 15000Ft költ benzinre az egy hónapban 60000Ft. Így akarja távol tartani a gyerekétől az apát, hogy az apa nem tudja ezt megfizetni. Ezt azért nem nehéz bizonyítani.
2012. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Ha ott kap munkát, vagy másképp nem tudja megoldani, akkor ez nem láthatás akadályozása. A láthatás akadályozása az, ha nem adja oda a gyereket.

Viszont az útiköltséget ekkor is fizetni kell. Mivel a gyermeket nevelő szülő kötelessége biztosítani a láthatást, ami ha ennyibe kerül, és az apa nem tudja egyedül kifizetni akkor is meg kell valósuljon. És mivel ő költözött el nem az apa, ezért kénytelen fizetni.


Jogszabályt erre nem tudok, nem vagyok sem jogász, sem ügyvéd, csak láttam példát, ahol az anya ezért fizetett útiköltséget.


Egyébként az anya érdeke is, hogy a gyerekei jó kapcsolatban legyenek az apjukkal, ezért nem értem miért van kiakadva ezen sok ember.

2012. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni az anyának az útiköltséget! Egy bíróság sem fogja megítélni ezt! Nem a felét sem kell. Igen, nagy szemétség, ha anyuka azért költözik messzire, mert tudja, hogy apuka nem tudja majd fizetni az utat! De mi az a kissé messze? Nem kell a beleegyezése! Csak ha külföldre mész. 3 éves kor alatt nem viheti el. Csak a te jelenlétedben láthatja. Na ez a hivatalos része.

De ha tudtok egyezzetek meg. Meg lehet ezt beszélni normálisan is. A gyerek érdekét nézzétek, ne a sajátotokat!

2012. szept. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!