Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » ELviheti a gyereket, hitelek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ELviheti a gyereket, hitelek felét fizetni kell, belföldön bárhová elköltözhetek?

Figyelt kérdés
3 hónapos pici baba, még szoptatok, el viheti az apja vagy igaz hogy 3 éves koráig csak az én beleegyezésemmel? A hitelek mind az én nevemen van, akkor is fizetnie kell? Ha szeretnék elköltözni, de kissé messze van elmehetek a gyerekkel? Nem kell az ő beleegyezése ugye?
2012. szept. 21. 21:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévedésben vannak egyesek. Az anya költözhet, de ha továbbra is akarja a gyereket, akkor őt nem költöztetheti csak úgy akárhova.

a Családjogi Törvény 72/B.§ (1) kimondja, hogy „A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.” a (2)pont szerint pedig „A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása”, így a gyermekek tartózkodási helyét önhatalmúlag az anya nem változtathatja meg.


Tehát az apa hozzájárulás kell a tartózkodási hely megváltoztatásához. Ha az apa nem adja meg, úgy a bíróság ezt indokolt esetben pótolhatja, de az anya önkényes vagy kényelmi dolga miatt az apa nem kerülhet hátrányos helyzetbe, tehát logikus, hogy ha beleegyezik, akkor úgy teszi, hogy ennek költségét az anyának kell állni.

Illetve megoldás az is, hogy az apa gondozásába kerül a gyerek és az anya egyedül oda költözik, ahova akar.

2012. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Mondtam a testveremnek, hogy a volt felesege fizese meg a lathatas koltsegeit,mert itt olvastam hogy van ilyen.

Beszelt a munkahelyi jogasszal, aki azt mondta felejtse el.

Ugyan elmehet a birosagra, de eselye sincs. A nonek ott van a bejelentett lakcimet itt nem tudja megoldni a lakhatasat, a munkla is oda koti!

2012. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Így utólag már valóban macerás. Ha akkor mondja, hogy különben nem járul hozzá a költözéshez, akkor simán ment volna a dolog, de most már jogosan mondhatja a bíróság, hogy és eddig meg tudta oldani, akkor mi változott.
2012. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!