Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségemtől el akarok válni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemtől el akarok válni, de ő nem. Közös tulajdonú,50-50% lakásból, aminek a hitelének adósa én vagyok elköltözhetek "gond nélkül"?

Figyelt kérdés

2.5év házasság,lakás 50-50%,megelőlegező szocpol+hitel, adós én vagyok, adóstárs feleség, minden rezsi az én nevem, én fizetem.

Szóva került a válás, de Ő nem akar válni, én viszont nem tudok tovább élni vele.

Ha elköltözöm otthonról, ezzel lemondok bármi jogomról?Érhet hátrány a válóper során?


2008. nov. 30. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom, nem kell az asszonypajtás engedélye, gyerkőc van?
2008. nov. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
azzal, hogy elkoltozik otthonról, nem mond le semmiféle jogáról és nem is éri hátrány a válóper során.de miért akar elválni?a 2,5 év ha elotte szerette a feleségét arra sem elég,hogy kiábránduljon belole.egy valamire való szerelem minimum 4-9 évig tart.akkor meg minek vette el?és a felesége még szereti magát vagy csak a meglévo anyagi javak miatt nem akar válni.remélem még nincs gyerek, aki ezt megsínylené.bárhogy dont minden kozos abíróság majd eldonti az anyagi javak elosztását.
2008. nov. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
2. válaszolónak: Nyugi, vannak még elkapkodott házasságok, sőt, olyanról is hallottam, hogy évekig együtt jártak, esküvő is megvolt, aztán 1 év után mégis válás lett a vége. Csak van, aki beismeri, és meglépi, és van, aki nem, és évekig szenved benne (gyerekkel egyetemben...). Ha nem működik és próbálták már helyretenni, és nem sikerült, akkor sajnos nem érdemes fenntartani, mert nagyobb kár lehet belőle hosszú távon, mint egy válás. Tudod, az én szüleim se váltak el (pedig itt még megcsalás is volt), de így az lett az eredménye, hogy idegileg én gyerekükként is kimerültem, és azt várom csak, hogy meglegyen az anyagi keretem, és el tudjak végre menni innen.
2008. nov. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Gyerkőc szerencsére nincsen, a kapcsolat 5 éves, házasság 2.5 éves, és igen, én ráébredtem,hogy nem fog menni, jobb lesz így mindkettőnknek.Szerintem.

Azt mondja, hogy még szeret,de nagyon úgy érzem, hogy ez csak érzelmi zsarolás.

Sajnos olyan személyiségbeli különbségek jöttek elő ezalatt a 2.5év alatt, melyek miatt én nem tudom folytatni.

2008. nov. 30. 02:18
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
jol gondold át a válást,nagy lépés!!!és is házaságba élek,igaz fiatal vok.van baba is és megfordult a fejembe hogy ott hagyom a férjem mert néha egy vadbarom,meg minden de mérlegelek,mit szeretek benne mit nem és hát több a szeretni valo.igy kitartok mellette.ha elköltözöl nem lesz gondod belöle a válás kapcsán.a szocpolt visszakel fizetni(azthiszem kamat is van ilyenkor)A hitelt meg valahogy ellehet rendezni a banknál kié lesz a ház az fizesse.szerintem,remélem segitetem valamibe.de jol gondold át!nehogy késöbb megbánd!!!!
2008. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan elköltözhetsz, a bíróság, ha nincs gyerek, valószínűleg úgy dönt, hogy fele-fele arányban kell tovább fizetnetek a hitelt, kivéve ha valamelyikőtök lemond esetleg a saját tulajdonrészéről az ingatlanban. Pl. teszem azt a nejed lemond a ház fele tulajdonrészéről, így a hitelt te fizeted tovább teljes egészében, de tiéd marad a ház.

Nem tisztem, hogy beleszóljak más döntésébe, de nem gondolod, hogy jobb lenne átbeszélni a problémákat, esetleg külső segítséget kérni (pl. párkapcsolati terapeutától), mint az első hangos szóra válással fenyegetőzni? Valami miatt csak elvetted a nejed, tehát biztos találtál benne szerethető tulajdonságokat...

2008. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Juj, most csak az jutott eszembe, hogy nehogy ugy fogjon meg a vegen teged a feleseged, hogy gyorsan terhes lesz!!!!

Bar lehet,hogy mar kulon szobaban alszatok, de gondoltam egy jo tanacs neked, mert ugye ilyen is elofordul.

A tobbi reszehez nem ertek, kerdezz meg szerintem egy ugyvedet, vagy a bankban is elmondjak pontosan.

Mert szerintem itt, mindenki csak felig meddig ert hozza! Minden jot neked!

2008. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok, csak feleségként és egy kisbabánk is. Beszéltem egy ügyvéddel és ő azt mondta, ha elköltözök otthonról a kicsivel az azt jelenti a jog szerint, hogy lemonodk a közös vagyon további sorsáról. Kilépek az életközösségből és semmi jopgom döntést hozni. Ha a férjem költözik, szintén. Tehát míg ki nem mondják a válást, kénytelen vagyok egy fedél alatt élni vele, ha nem akarom elveszíteni a vagyonom. Egy sima válást kell elindítani, ahol majd a bíróság kimondja a végén, hogy a vagyon fele-fele. A veszekedős válásra a gatyája is rámegy az embernek, mivel az ügyvédek a szóbanforgó vagyon 10 %-áért vállalnak válást, és még a bírósági díj, egy per 20 ezertől kezdődik és akár 5-6 évig is eltarthat, tehát rengeteg pénz.

Így mi egy házban két külön szobában élünk, de sűrűn eljövök a szüleimhez, csak meneküljek tőle, viszont elköltözni nem költözök. Nagyon sokan vannak így sajnos, hogy kénytelenek egy fedél alatt tengődni, ha nem akarnak semmi nélkül maradni.

Tehát jól gondold meg. Ha költözöl, kisemmiznek.

2008. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Ugye azt tudod, hogy a megelőlegező szocpolt vissza kell fizetnetek 30 napon belül, és nem adnak rá részletfizeést!!! Ha nem,ugrik a házikó.
2008. dec. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
bocs, kifelejtettem, hogy válás esetén! és a válás után 30 nap haladék van.
2008. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!