Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Külföldön dolgozó apuka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön dolgozó apuka magyar fizetéssel, magyar céggel, otthon fizeti a gyerektartást. Kötelezheti e a külföldi bíróság külföldön gyerektartás fizetésére? Hogy megy ez? Persze kapja még a kiküldetési pénzt, de ugytudom ebből nem vonhatnak.

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogy gondolod? Ha magyar a cég, és vonja a gyerektartást, akkor mit akarsz még vonatni tőle?

Külföldön miért és kinek fizetne gyerektartást?

2012. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelméből köteles fizetni. A ki küldetést díj a kint tartózkodás költségeit fedezi, abból nem vonnak. Külföldi biróság nem illetékes
2012. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Egy penzeshes ex :( keress magadra vagy add a gyereket a ferjednek.
2012. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom otthon minimálbérre van bejelentve a cég által, legalábbis van egy ismerősöm, aki egy hazai vállalkozó által van kint, aki itthon minimálbérre bejelentette őt és társait, odakint pedig a német gyárban is megkapják a fizetést. Nos, ha ilyen az eset itt is, akkor csak a bejelentett itthoniból fogják vonni a gyerektartást továbbra is.
2012. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi céghez semmi köze a magyar bíróságnak.Mennyit ad most apuka?

Mert ha most is többet ad vagy reálisan fizet az itthoni átlaghoz képest akkor még rosszabbul is járhatsz

2012. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem az ex vagyok, hanem a mostani feleség. Csak mi is kiköltöztünk, meg az ő exe is a német pasijához, és beadta a papírt hogy gyerektartás kellene neki 300 euro. Valóban pénzéhes sajna, és a pénz nem is a gyerkőcre megy. Az otthoniból vonják rendesen persze, csak ő még kap, euróban is, ilyen kiküldetési pénzt vagy hogy mondják. És azt nem tudom, hogy ebből van e joguk vonni, vagy hozzányúlni. Nem a gyerektől sajnálom, inkább megvesszük neki amire szüksége van, mert a pénz nem oda megy.
2012. szept. 29. 12:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem a gyerekre költi sajnos.
2012. szept. 29. 12:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, és már az exfeleség is kint él az új párjával....
2012. szept. 29. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:

gondoltam is penzehes megelhetesi anyuka lehuzza az apukat. Kulonben nemetben 300 eu norm gyerektartasi dij.

Szerintem csak az jar neki amit a magyar birosag megitelt

Mi mikor felemeltette a gyerektartast kertunk tole szamlakat mndenrol el kellett szamoln minden fortinttal igy legalabb a gyerekekre kell koltenie.

2012. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, normális ugymond. De azért nem fizetünk annyit hogy az anyuka elsz.... Én is ugytudom hogy az jár neki amit a magyar bíróság megítélt. Bár abban sem vagyok biztos, hogy mikor bement itt a hivatalba, nem e "felejtette" el közölni hogy ő magyarországon kap gyerektartást.
2012. szept. 29. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!